DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Specjalny gość Synodu: Kościół musi zyskać amazońską twarz

Specjalny gość Synodu: Kościół musi zyskać amazońską twarz
FOT.Reuters/FORUM

Kościół musi zyskać amazońską twarz – przekonuje jeden ze specjalnych gościu Synodu Amazońskiego, niemiecki werbista Michael Heinz, przewodniczący wpływowej organizacji charytatywnej. Jak mówi, to twarz dialogu z kosmologią i wierzeniami pogan.

 

O. Michael Heinz SVD to jeden ze specjalnych gości Synodu Amazońskiego. Jest przewodniczącym organizacji „Adveniat”, która podlega Konferencji Episkopatu Niemiec. „Adveniat” działa w Ameryce Łacińskiej, gdzie każdego roku finansuje różnego rodzaju dzieła za kwotę ponad 50 mln euro. W niedzielę na łamach Katholisch.de, o. Heinz pisał o rzekomej konieczności nadania Kościołowi katolickiemu „amazońskiego oblicza”.

 

Duchowny uczestniczył w Mszy świętej w Bazylice św. Piotra w Rzymie, która otwierała Synod Amazoński. „Serce zaczęło mi bić szybciej, gdy podczas ofiarowania darów dla wszystkich widoczna stała się amazońska twarz naszego Kościoła” - napisał werbista. Tak silnie poruszyła go obecność przedstawicieli amazońskich plemion indiańskich w rzymskim świątyni.

 

Kapłan wskazuje, że w Amazonii ofiarowanie darów jest wypełnione tańcem i śpiewem; w Rzymie zawarto tymczasem „kompromis między kulturami”. „I bardzo dobrze. Synod Amazoński (…) chce dialogu kultur. Pokaże, że Kościół powszechny jest u siebie w domu w wielu kulturach” - stwierdza.

 

Według o. Heinzego papież Franciszek powierzając Indianom ofiarowywanie darów chciał pokazać, że na Synodzie Amazońskim to oni mają mówić. „Cały Kościół powszechny ich słucha, daje się im obdarować, przyjmuje od nich ogień miłości” - pisze ksiądz.

 

„Jestem pewien, że [na Synodzie – red.] doświadczymy samoświadomego Kościoła o amazońskim obliczu i słuchającego oraz uczącego się Kościoła o twarzy europejskiej. Bo Kościół o obliczu amazońskim to Kościół dialogu międzyreligijnego z rdzennymi wizjami kosmosu i religiami” - przekonuje.

 

W jego ocenie dzisiaj cały Kościół musi „dyskutować, czy potrzebuje innych modeli podejścia do kapłaństwa, tak, by także w Amazonii ludzie zbierali się wokół Stołu Pańskiego i w celebrowali Eucharystię w swojej kulturze”.

 

„Nasze zadanie jest jasne, [sprawić – red.], by na Synodzie Kościół z amazońskim obliczem zyskał rangę w Kościele powszechnym” - kończy.

 

Źródło: Katholisch.de

Pach

 

 


DATA: 2019-10-10 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najpierw katolicy ewangelizowali Indian, teraz Indianie mszczą się na katolikach i wprowadzają do koscioła pogaństwo.
8 miesięcy temu / panda
 
Po tych dwóch dniach obrad Synodu coraz wyraziście widać jego a'masońską twarz. To takie preludium , finał może być jeszcze "ciekawszy" .
8 miesięcy temu / aagtgr1
 
A ja myślałem, że ma mieć Twarz Chrystusa...
8 miesięcy temu / Prophet
 
,,Kościół musi zyskać amazońską twarz,,? znaczy się co, zaczną się malować jak szamani czy jak lddtzboq???
8 miesięcy temu / szpulas11
 
Tak rodzi się kosmologia - religia dla NWO.To właśnie opisał Michael O'Brien w swojej powieści "Ojciec Eliasz- czas Apokalipsy". Przemyślenia w niej zawarte są ponadczasowe i o ironio spełniają się właśnie teraz w związku z tym Synodem .
8 miesięcy temu / agatgr1
 
Kościół nic nie musi, człowieku, z wyjątkiem wierności Chrystusowi i Ewangelii. Proszę więc tu nie wygłaszać propagandowych hasełek.
8 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.