DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Sodomita. Słowo, które „wykluczyło” ministra Błaszczaka

Sodomita. Słowo, które „wykluczyło” ministra Błaszczaka
fot. Krystian Maj / Forum

Szef MON, Mariusz Błaszczak na antenie TV TRWAM, otwarcie określił poznańską homoparadę „paradą sodomitów”. Lewicowo-liberalne media wpadły w szał. Okazało się, że to określenie grzechu wołającego o pomstę do nieba jest - dla niektórych - niedopuszczalne. Polska mowa będąca od dawna w szponach politpoprawności jest jednak na tyle piękna i bogata, że i na to znajdziemy sposób.

 

Błaszczak podkreślał, że samorządy winny zająć się „chodnikami, wodociągami, kanalizacją”, a tymczasem niektóre z nich „zajmują się na przykład ideologią”. – W Poznaniu mieliśmy teraz do czynienia z takim zdarzeniem, że odbyła się kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych – mówił minister.

 

Słowa o „paradzie sodomitów” wywołały niezwykłe oburzenie przedstawicieli lewicowo-liberalnych mediów. Niektórzy postulowali nawet odwołanie Błaszczaka ze stanowiska.  - To jest już język Putina. W normalnym kraju wyleciałby z rządu. U nas politycy partii rządzącej wciąż przesuwają granicę, wykluczając ze wspólnoty wszystkich, którzy się z nimi nie zgadzają – pisała Renata Grochal, dziennikarka „Newsweeka”.

 

- Piję poranną kawę spokojnie tyko przez chwilę. Nie mogę uwierzyć: minister Mariusz Błaszczak o Paradzie Równości w Poznaniu – „Parada sodomitów”. Panie Ministrze to skandal!!! Gdzie jest odpowiedzialność? Powinien Pan przeprosić – w osobliwy sposób komentowała sprawę Monika Olejnik.

 

Pisarz Jacek Dechnel powtórzył popularną – powtarzaną nawet przez część katolickich dziennikarzy – teorię, że Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę nie za homoseksualizm, ale za…brak gościnności. Tym samym Błaszczak, jako przedstawiciel rządu „sam jest sodomitą”, gdyż Polski rząd odmawia prawa gościnności, zamykając granice przed imigrantami ­– uważa pisarz.

 

Dodajmy, że za określenie osób o skłonnościach homoseksualnych „sodomitami” można zostać zablokowanym na Facebooku. Osoby popierające homopostulaty boją się tego określenia jak ognia i… siarki.

 

A przecież wiemy, zarówno z kart Pisma Świętego, jak i z tradycyjnego nauczania Kościoła, że akty homoseksualne składały się na grzechy mieszkańców Sodomy i Gomory, za które Bóg ukarał ich w sposób straszliwy. Nie bez powodu zaliczane są do grzechów wołających o pomstę do nieba. „Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”. (KKK, 2357).

 

Definicja grzechu sodomskiego jako aktu homoseksualnego istniała w Kościele już od średniowiecza. Wyraźnie opisał go w XIX w. ks. Józef Stagraczyński: „Apostoł Paweł św. upomina, żeby pomiędzy chrześcijanami o jakim bądź grzechu nieczystości ani mowy nie było; cóż dopiero o tym grzechu sodomskim, wołającym o pomstę do Nieba! (…) Grzech ten zowie się sodomskim dlatego, że go się dopuszczano w mieście Sodomie i Gomorze i w innych miastach okolicznych. Grzech ten rozszerzył się z czasem i między pogaństwem, o czym daje świadectwo św. Paweł Apostoł”.

 

Mimo wszystko zrozumieć można osoby z homoseksualnymi upodobaniami, które obsesyjnie odcinają się od określenia „sodomita”. Kto chciałby dopuszczać do siebie świadomość, ze popełnia grzech przeciw prawu naturalnemu, za który Bóg ciężko karze? Dlatego wciąż powstają nowe próby rozmycia definicji tego określenia, a każde nazwanie tego wprost wywołuje lawinę sprzeciwu.

 

Polska mowa jest jednak na tyle piękna i bogata, że znajdziemy wiele określeń praktyk homoseksualnych, o których członkowie subkultury LGBT zapewne nie słyszeli lub słyszeć nie chcą. Póki co, nie grozi za nie publiczny ostracyzm. Przykład? – „Samcołożnik”. 

 

„Azaż nie wiecie, iż niesprawiedliwi królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie mylcie się: ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani pieszczotliwi, ani samcołożnicy, ani złodzieje, ani łakomcy, ani pijanicy, ani złorzeczący, ani ździercy królestwa Bożego nie odziedziczą” – czytamy w Biblii Gdańskiej wydanej w 1632 r.

 

Jeżeli chcemy zatem uniknąć ostracyzmu w przestrzeni publicznej, przy jednoczesnej chęci nazywania rzeczy po imieniu, korzystajmy obficie z dobrodziejstw języka polskiego.

 

Piotr Relich 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

W książce m.in. o tym, jak powstał ruch homoseksualny? Jakie są jego prawdziwe cele? Odpowiedzi na najważniejsze argumenty lobby LGBT.


DATA: 2018-08-16 10:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

by the way, Niemcy nie dalej jak rok temu zalegalizowaly pedofilie legalizujac zwiącek dorosłego faceta z dzieckiem płci żeńskiej wiec nie dziwmy się że teraz wszyscy pedofile świata będą rościli sobie prawo do tego samego. W tym kontekscie nie dziwią więc zalecenia WHO seksualizujące dzieci, no przeciez to się nie bierze z nikąd ......
8 miesięcy temu / POLSKA
 
Na szczeście żyjemy w Polsce w kraju wolnym w którym nadal można nazywać rzeczy po imieniu a nie w Niemczech, cieszmy się z tego i pielęgnujmy tę wolność i nazywanie rzeczy po imieniu.
8 miesięcy temu / POLSKA
 
nn to nie są "... inne poglądy na sprawy życia człowieka we współczesnym świecie..." i nasze społeczeństwo nie jest "ograniczone różnymi przeżytymi poglądami". To co zaprezentowali innym jako swój osobisty wybór jest niczym innym niż obrzydliwą deprawacją normalnej części społeczeństwa. Jakim prawem zboczeńcy i chorzy ludzie (to jest choroba w kanonie chorób) chcą deprawować swoim obleśnym zachowaniem normalną część społeczeństwa? Jakim prawem normalna część społeczeństwa nie ma prawa wyrazić swojego oburzenia z powodu tych bezeceństw? Skoro mówimy o wolności i tolerancji to niech ci zdeprawowani ludzie się zamkną i siedzą cicho. Niech tolerują wypowiedzi normalnych ludzi tak jak chcą aby tolerowano ich sodomskie zachowanie. I skoro są chorzy to zamiast obleśnie się zachowywać na ulicach powinni leczyć się w szpitalach, gdzie mieliby zapewnioną odpowiednią opiekę.
ponad 1 rok temu / zenek
 
Czy analogicznie nn broniłby parad kazirodców, zoofilów, pedofilów,... jako grupie ludzi, którzy chcieliby zaprezentować inne poglądy na sprawy życia człowieka we współczesnym świecie niż obecnie panuje w społeczeństwie niezdemoralizowanym lewicową ideologią? Zdemoralizowany nn przecież twierdzi, że człowiek współczesny powinien mieć prawo jeśli nie zagraża innym swoim postępowaniem, żyć w społeczeństwie własnym przez siebie obranym kierunkiem dla niego odpowiednio szczęśliwym. Ale przyzwoici ludzie chcą zdyskredytować te działania nn, które uważają za niegodne ludzkich postępowań, czego zdemoralizowany nn nie pojmie.
ponad 1 rok temu / do nn
 
Jedno słowo,, sodomita" i wiadomo o co chodzi.Super.Cudny ten nasz język.
ponad 1 rok temu / Johny
 
PiS w TW Trwam mówi o sodomitach, a do szkół wprowadzili warsztaty z pedofilami i "seksedukatorami" za pieniądze podatnika. Ale ich elektorat o tym nie wie, więc łykają ich jak pelikany. Sytaucja identyczna jak z imigrantami. Niby nie wprowadzają imigrantów a ... są na czele listy rządów Europy ściągających masowo imigrantów. Takich oszustów to jeszcze w historii IIIRP nie mieliśmy. PO to jasno twierdziło, że są zdrajcami i polskiego interesu realizować nie będą, wszystko było jasne. Tu mamy to samo, ale się kamuflują.
ponad 1 rok temu / Hipokryci
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.