DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Słowacki parlament odrzucił ratyfikację niebezpiecznej konwencji stambulskiej

Słowacki parlament odrzucił ratyfikację niebezpiecznej konwencji stambulskiej
fot. PCh24.pl

Słowacki parlament zobowiązał rząd do odrzucenia ratyfikacji niebezpiecznej konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Zwolennicy odrzucenia dokumentu podkreślali, że jego treść jest sprzeczna z definicją małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, zawartej w słowackiej Konstytucji. 

 

Podczas głosowania w słowackim parlamencie, posłowie przyjęli projekt uchwały zobowiązujący rząd do odrzucenia ratyfikacji tzw. konwencji stambulskiej, zawierającej zapisy nawiązujące do ideologii gender. Decyzja słowackich parlamentarzystów została podjęta zdecydowaną większością głosów. 101 posłów spośród 133 obecnych na sali plenarnej zdecydowało się zagłosować za sprzeciwem wobec ratyfikacji dokumentu. Co ciekawe, głosowanie odbyło się tuż przed II turą wyborów prezydenckich, w których zwyciężyła liberalna polityk Zuzana Caputova, zwolenniczka idei LGBT oraz homoadopcji. 

 

Autorem uchwały odrzucającej konwencję stambulską jest współrządząca Słowacka Partia Narodowa, która podkreślała istnienie w konwencji zapisów sprzecznych ze słowacką Konstytucją. Podczas debaty w parlamencie zwracano uwagę, że konwencja Rady Europy promuje błędne pojęcie płci, a także nazywa małżeństwem związki jednopłciowe. Politycy domagający się odrzucenia ratyfikacji zwracali uwagę, że Konstytucja Słowacji mówi wprost, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, dlatego konwencja nie może zostać przyjęta. 

 

Warto podkreślić, że konwencja Rady Europu o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest także niezgodna z polską Konstytucją. Wielokrotnie mówili o tym prawnicy, którzy zwracali uwagę na liczne, kontrowersyjne i niezgodne z prawem zapisy. "Posługując się pretekstem rozwiązywania problemu przemocy w społeczeństwie, konwencja antyprzemocowa wprowadza zupełnie nowe definicje dotyczące np. płci społeczno-kulturowej, stanowiąc tym samym przestrzeń prawną dla ideologii gender, której propagowanie może wręcz tę skalę przemocy w społeczeństwie diametralnie zwiększyć” - mówiła Karina Walinowicz z Instytutu Ordo Iuris. 

 

Ordo Iuris zwraca również uwagę na to, że konwencja Rady Europy, wbrew swej nazwie, nie służy zwalczaniu rzeczywistych przyczyn przemocy tylko promocji ideologii gender, wedle której różnice między płciami nie istnieją, lecz mają jedynie charakter umowny, uwarunkowany tendencjami społecznymi oraz osobistymi odczuciami. „Postanowienia konwencji zobowiązują państwa-strony do zacierania różnic pomiędzy kobiecymi i męskimi rolami w społeczeństwie, jako rzekomo warunkującymi i umożliwiającymi dyskryminację kobiet” - czytamy na stronie Instytutu. 

 

Przypomnijmy, że Polska ratyfikowała konwencję stambulską w 2015 roku, mimo oporów wielu środowisk społecznych oraz wbrew argumentom prawnym. Zgodnie z kalendarzem wyznaczonym przez komitet GREVIO, Polska powinna przedłożyć swoje sprawozdanie z wdrażania konwencji stambulskiej do lutego 2019 roku.

 

W związku z niebezpieczeństwami płynącymi z implementowania zapisów konwencji stambulskiej do polskiego porządku prawnego, internauci prowadzą akcję protestacyjną, w której apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o wypowiedzenie niebezpiecznej konwencji. „Jako Polak zatroskany o przyszłość naszego narodu, zwracam się do Pana Premiera z apelem o podjęcie działań mających na celu wypowiedzenie szkodliwej konwencji stambulskiej. Konwencja podpisana w 2014 roku przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zagraża naszej wierze, tradycji i kulturze, a jej obowiązywanie od kilku lat niesie ze sobą tragiczne skutki dla rozwoju i przyszłości polskich rodzin” - czytamy w treści apelu, który można podpisać na stronie www.zatrzymajgender.pl.

 

 

Źródło: naszdziennik.pl, PCh24.pl, Ordo Iuris, zatrzymajgender.pl

WMa

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Nie dla genderowej konwencji! Podpisz apel do premiera Morawieckiego

 

 

 


DATA: 2019-04-01 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sytuacja niecodzienna, na prezydenta Słowacji zostaje wybrana osoba zwolenniczka "postępu", a parlament nakazuje rządowi nieratyfikowania tzw. konwencji stambulskiej. A tak na marginesie, jak to się stało, że parlament słowacki jest - w wyniku demokratycznych wyborów w 2016 roku - w swej większości "obskuracko - zaściankowy" ; natomiast Słowacy w roku 2019 wybrali zwolenniczkę rewolucji obyczajowej i kulturowej. Czyżby od roku 2016 aż tyle się zmieniło na Słowacji ? Sprawa zabójstwa redaktora Kuciaka przecież wszystkiego nie tłumaczy.
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
Brawo! Ludek niewielki a się nie lęka.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
Brawo Słowacja!
ponad 1 rok temu / alo
 
to pokazuje jedoznacznie jak nas oszukal PIS ich obluda w tzw niemocy wydaje mi sie ze jedynie bat narodowwcow moze to jeszce zzmienic
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
A co na to nowa Pani prezydent tfu! przepraszam prezydentka?
ponad 1 rok temu / ANTY POPIS
 
No, PiSowcy - SPRAWDZAM!!!?Jako Polak zatroskany o przyszłość naszego narodu, zwracam się do Pana Premiera z apelem o podjęcie działań mających na celu wypowiedzenie szkodliwej konwencji stambulskiej. Konwencja podpisana w 2014 roku przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zagraża naszej wierze, tradycji i kulturze, a jej obowiązywanie od kilku lat niesie ze sobą tragiczne skutki dla rozwoju i przyszłości polskich rodzin?
ponad 1 rok temu / heteroseksualny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.