DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Słowacja: wiec przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej

Słowacja: wiec przeciwko ratyfikacji konwencji stambulskiej
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Magdalena Adrover Gaya)

Kilkaset Słowaków wyraziło sprzeciw wobec rozpowszechnianiu ideologii LGBT zawartego w konwencji stambulskiej, podczas pokojowego wiecu przed pałacem prezydenckim w Bratysławie. Wcześniej uczestnicy wydarzenia, wśród których byli studenci oraz osoby starsze, odmówili Różaniec na stołecznym Placu Wolności.

 

Szacuje się, że trzygodzinny wiec przyciągnął od 500 do 700 osób z całej Słowacji. Wyrazili oni zażądanie, by słowacki rząd jednoznacznie zadeklarował, że nie ratyfikuje tzw. konwencji stambulskiej - ideologicznego dokumentu osłabiającego definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety.

 

Słowacki parlament w marcu 2019 r. zagłosował przeciwko ratyfikacji konwencji, co spotkało się ze słowami zadowolenia ze strony biskupów katolickich. Podnoszono wówczas, że konwencja stambulska, która oficjalnie ma być bronią w zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, jest niezgodna ze słowacką konstytucją, ponieważ pozwala na wprowadzenie małżeństw osób tej samej płci. W listopadzie ub. roku Słowacja powtórzyła swe negatywne stanowisko przed Radą Europy.

 

Jak zauważył w rozmowie z LifeSiteNews uczestnik wiecu Matúš Belák, opór Słowacji wobec ideologii LGBT nie jest tak silny jak Polski czy Węgier. „Chociaż 70 proc. Słowaków to katolicy, tylko około 15 proc. z nich to osoby praktykujące” – wyjaśnił i zaznaczył, że o losach konwencji stambulskiej zdecyduje nowy parlament, którego przedstawicieli wyłonią wybory 29 lutego br. Belák jest przekonany, że Słowacja „powoli budzi się z głębokiego snu”.

 

Na 23 lutego br. zapowiedziano tymczasem kolejne duże wydarzenie –„Różaniec dla Słowacji”. Udział w nim może wziąć kilka tysięcy osób – szacują organizatorzy.

 

Konwencja stambulska została zawarta w 2011 r. Formalnie dotyczy ona zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet, w rzeczywistości jednak zawarto w niej zapisy zobowiązujące do przyjęcia niektórych postulatów ideologii gender. Wprowadza na przykład nowe definicje płci, otwierając tym samym przestrzeń prawną dla bezpodstawnych roszczeń środowisk LGBT.

 

Konwencję stambulską przyjęło 36 krajów, ale ratyfikowało tylko 16 - w tym Polska.

 

KAI

 

Zobacz jake niebezpieczeństwo niesie ze sobą ideologiczny dokument.
 


DATA: 2020-02-16 08:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polska za pełoków zawsze musiała się wyróżniać nadgorliwoscią i uległością.
1 miesiąc temu / panda
 
Przegramy - nazywając dewiatow seksualnych normalnymi nie mozemy wygrać. Jak mozna prześladowac normalnych? Sprawa jest przegrana jeśli na dewiacje będziemy mówic że sa czyms normalnym. Logika.
1 miesiąc temu / Jot
 
Można ??? Można !!! Co dalej dobra zmiano ? W kolejce, oprócz wypowiedzenia konwencji stambulskiej czeka inicjatywa Stop Aborcji i ustawa przeciwko propagandzie LGBT.
1 miesiąc temu / Pentody
 
@Kazimierz: To, że ktoś się nazwie prawicą, jeszcze nie oznacza, że jest prawicowy. Tak samo jest z partią rządzącą i jej przystawkami. PiS to klasyczna centrolewica, w większości aspektów swojego działania np. pobłażliwość dla LGBTitd. to już skrajna lewicowość. Ale nachalna propaganda medialna robi swoje. Pan Goebbels winien być patronem TVP.
1 miesiąc temu / Republikanin
 
Drodzy rodacy ,czy dalej uważacie ze PiS to partia prawicowa,patrzcie na czyny a nie na to co deklarują i mówią ,oni tej konwencji stambulskiej nigdy niewypowiedza są szczęśliwi ze płyną w głównym nurcie jak sobie życzy UE. Nie miejcie złudzeń,są już tak butni i pewni siebie ze nic nim nie grozi ,przecież swojemu twardemu elektoratowi dali 13emeryture i to wystarczy. Ja już wiele razy napisałem ,już w ubiegłym roku zerwałem z PiS ,gdyż to już nie jest ten PiS na który głosowałem. A przedewszystkim za te jałmużnę 13emeryture,żeby bylo jasne moja emerytura po ponad 40 latach to 1800zl. Dziękuje ci dobra zmiano i p prezydencie będę głosował ponownie na ruskie onuce
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Nie każdy ma możliwość jeździć do Warszawy i zużyć dwa dni, bo w ich czasie niektórzy pracują, opiekują się małymi dziećmi czy staruszkami. Niektórym też brak środków na takie wyjazdy. Kim jesteś, by krytykować ludzi, o których sytuacji nie masz zielonego pojęcia.
1 miesiąc temu / @Obłuda
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.