DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Sławomir Skiba: Maryja zapowiedziała kary bo ludzkość odeszła od Boga. Przepowiednia wciąż aktualna

Sławomir Skiba: Maryja zapowiedziała kary bo ludzkość odeszła od Boga. Przepowiednia wciąż aktualna
Sławomir Skiba, printscreen Telewizja Republika

Sławomir Skiba, redaktor naczelny „Polonia Christiana” przyznał na antenie Telewizji Republika, że przepowiednia Matki Bożej w Fatimie sprzed stu lat nie została jeszcze wypełniona. Podkreślił przy tym, że Maryja podczas objawień zapowiadała nadejście kar, ponieważ ludzkość odeszła od Boga i obraża go swoimi grzechami. Skiba przedstawił również założenia akcji billboardowej związanej z rocznicą objawień.


– Maryja w 1917 r. weszła realnie w historię zlaicyzowanego kraju, wrogiego religii, jakim wówczas była Portugalia. Matka Boża wychodzi z przesłaniem do pojedynczych ludzi i całych społeczeństw. Zapowiada też kary, bo ludzkość odeszła od Pana Boga, całe państwa są wrogo nastawione do religii katolickiej. Stąd słowa o nawróceniu Rosji. Przesłanie fatimskie jest przesłaniem dla pojedynczych osób i całych narodów – mówił na antenie Telewizji Republika redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana”. Podkreślił przy tym, że wiele wskazuje na to, że przepowiednia fatimska nie została jeszcze wypełniona. Skiba zwrócił również uwagę na to, że przesłanie zawarte w objawieniach Matki Bożej w Fatimie jest przesłaniem mającym na celu restaurację cywilizacji chrześcijańskiej.

 

– Matka Boża w Fatimie w trzeciej części objawień pokazuje dzieciom tę scenę tzw. wielkiego powrotu, kiedy ludzie na czele z papieżem, biskupami i osobami duchownymi wchodzą na wielką górę, na której stoi krzyż. Wszyscy przechodzą przez na wpół zrujnowane miasto. W objawieniu jest scena gdy pod ramionami krzyża, anioły trzymają kryształowe puchary, do których zbierają krew męczenników, którą skrapiają dusze zbliżające się do Boga. To znaczy oddalona od Pana Boga ludzkość zbliża się i dzieje się to poprzez krew męczenników. Kiedy dzisiaj popatrzymy na wydarzenia związane z tą falą islamizacji, agresywnych wystąpień islamskich i aktów barbarzyństwa to widzimy, że coraz bardziej na naszych oczach ta wizja męczeństwa chrześcijan się dopełnia i staje się coraz bardziej realna, również na Europejczyków – powiedział Sławomir Skiba. 

 

Gość programu nawiązał także do akcji billboardowej przygotowanej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi, która przypomina o setnej rocznicy objawień w Fatimie i zwraca uwagę na aktualność tego przesłania.

– Takie akcje jak nasze są skierowane do poszczególnych osób, ponieważ chodzi o nawrócenie serc, ale również nawrócenie całego społeczeństwa. Nasz naród choć deklaruje w większości, że jest katolicki, to jednak po takich wydarzeniach jak „czarne marsze” widzimy, że często wielu katolikom brakuje świadomości – mówił Sławomir Skiba.


Redaktor naczelny „Polonia Christiana” zwrócił również uwagę na to, że Rosja nadal się nie nawróciła, ponieważ samo odejście od komunizmu nie można nazwać nawróceniem. Dodał, że nie osiągnięto nawet poziomu minimum tzn. „nawrócenia” na prawosławie, nie mówiąc już o pełnym nawróceniu. Podkreślił, że w Rosji współczynnik dokonywania aborcji jest najwyższy na świecie, a mieszkańcy są dotykani plagą pijaństwa. Skiba dodał również, że istnieją poważne wątpliwości co do tego czy Rosja została poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypomniał, że w ostatnich dnia zaapelował o ten akt kard. Raymond Burke. – Rosja nie jest dziś krajem religijnym, wbrew temu co deklaruje Kreml. Religijność jest na bardzo niskim poziomie i wynosi kilka procent. Cały czas czekamy na spełnienie obietnic Matki Bożej – mówił Skiba. Następnie dodał, że nie dojdzie do tego bez dużych „turbulencji na świecie”.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

WMa

DATA: 2017-05-26 19:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobre i madre wystapienie redaktora naczelnego "Polonia Chrystiana". Tak trzymac!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@Marek "piękne billboardy. Nie można przejść koło nich obojętnym". Oczywiście że nie mozna, wszak tyle balwochwalstwa w około...
ponad 2 lata temu / Tom
 
Widzimy to jak Marx prowadzi Europe do Ekumenzmu ! Przypadek ? ? ?
ponad 2 lata temu / Jeszcze troche, ....
 
_--->r, niby masz rację."Kusy strój i krótkie spódniczki" to kwestia równowagi psychicznej. Męski strój kobiet w Kościele to zasadniczy symbol i praktyczny wymiar zniszczenia rzymskiej katoliczki.Oddziaływanie na zmianę Wiary przez "mało"(sic) znaczące współcześnie elementy. Nie rozchodzi się tylko o islamskie rozbudzenie zmysłów ale o pogardę dla Mszy Świętej i Matki Bożej.
ponad 2 lata temu / Leo
 
Ludzkie wybory (zła) są respektowane przez Stwórcę. Zło da(-je) wymierne konsekwencje na tym świecie. Potem - utratę zbawienia. A wystarczyłoby by każdy z nas zmówił Różaniec codziennie, Koronkę... Trochę pokuty. Nawet tylko w swojej intencji, a tym bardziej nas, ojczyzny i całego świata. Mamy moc odmienienia historii świata i nie korzystamy z tego.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
@Leo: problemem jest nie tylko męski strój niewiast na Mszy, lecz także ich zbyt kuse stroje, np. przykrótkie spódnice.
ponad 2 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.