DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skuteczny lek i szczepionka na koronawirusa? WHO uważa, że ich powstanie nie jest pewne

Skuteczny lek i szczepionka na koronawirusa? WHO uważa, że ich powstanie nie jest pewne
źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #PANDEMIA    #EPIDEMIA    #GRYPA    #MASECZKI    #OGRANICZENIA    #WHO    #SZCZEPIONKA    #LEK

Powstanie skutecznej szczepionki lub innego środka, który wyeliminuje koronawirusa nie jest pewne – powiedział Tedros Adhanom, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). To oznacza, że organizacja będzie naciskała na kraje, by te trzymały się ściślej „zasad sanitarnych”.

 

„Nie ma w tej chwili żadnej srebrnej kuli na koronawirusa i może jej nigdy nie być” – powiedział szef WHO. Przyznał wprawdzie, że w trzeciej i ostatniej fazie badań klinicznych jest już kilka potencjalnych szczepionek, a dotychczasowe wyniki badań są obiecujące, ale nie daje to gwarancji, że wysiłki te nie pójdą na marne.

 

Szef WHO wyznaczył kierunek działań, które mają pomóc w walce z wirusem. To utrzymywanie fizycznego dystansu, częste mycie rąk, noszenie maseczek i „czujność”. W kontekście krajów najmocniej dotkniętych wirusem, WHO ostrzegło, że zduszenie niekontrolowanej transmisji wirusa będzie wymagać wiele wysiłku i może zająć długi czas. Do tego potrzebne będzie „całościowe podejście i ścisłe trzymanie się zasad”.

 

Tedros ujawnił też, że pracujący w Chinach zespół badaczy WHO „przygotował grunt” pod planowane dochodzenie w sprawie pochodzenia koronawirusa.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-08-04 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spoko , spoko . Szumowski wynajdzie
2 miesiące temu / mario
 
Dr Majewska pisze: Bruksela potajemnie szykuje Europejczykom bardzo prawdopodobną szczepienno-covidową zagładę. Poszczególne kraje są przymuszane do zakupów na ślepo, już dziś wiadomo, że bardzo szkodliwych i zabójczych szczepionek covidowych. Eksperymenty na fretkach pokazały, po zaszczepieniu taką szczepionką i ponownym kontakcie z wirusem covida, wszystkie zwierzęta zdechły. Dlatego kartele farmacji prędko zaprzestały dalszego testowania na zwierzętach i przeszły do masowego testowania tych szczepionek na ludziach. Z tych testów wiemy, że u ponad 80% ludzi zaszczepionych rozwinęły się poważne powikłania. A kiedy oni zetkną się z wirusem, prawie na pewno umrą. W Polsce też już toczy się wojna przeciw stosowaniu taniej i skutecznej chlorochiny dotychczas dostępnej w leczeniu covida. Celem tej wojny jest niewątpliwie pozbawienie przestraszonych Polaków skutecznego leku, żeby potem sami ustawiali się w kolejce po zabójcze szczepionki.
2 miesiące temu / szukacz
 
Nie dziwi mnie to wszak nie od dziś wiadomo że WHO dąży do depopulacji np poprzez ludobójstwo aborcyjne. "Pandemia" może być więc wykorzystana jako narzędzie depopulacji stąd szybkie znalezienie szczepionki na covid nie jest na rękę WHO
2 miesiące temu / Antylewus
 
Niech sie zajmą leczeniem zamiast szczepieniem. Choć wiem, że nie o zdrowie tu chodzi, tylko o "wyższe cele"... Wkrótce zobaczymy jakie.
2 miesiące temu / Precz z WHO!
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.