DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Skazany na śmierć głodową. Vincent Lambert odłączony od aparatury podtrzymującej życie

Skazany na śmierć głodową. Vincent Lambert odłączony od aparatury podtrzymującej życie
#EUTANAZJA    #TERAPIA    #UPORCZYWA    #LECZENIE    #SZPITAL    #FRANCJA    #LAMBERT

Nie pomogły apele do prezydenta Macrona. Po odrzuceniu skargi rodziców przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, wszystkie instancje francuskich sądów, Radę Państwa, umyciu rąk przez rzecznika praw obywatelskich i zlekceważeniu przez Paryż prośby organu ONZ - Komitetu ds. Praw Osób Niepełnosprawnych (CRPD), który chce rozpatrzyć sprawę i postulował o odroczenie wyroku śmierci… środki prawne niemal uległy wyczerpaniu. Szpital odłączył rankiem 20 maja Vincenta Lamberta od aparatury.

 

Ponad 10 lat batalii prawnej z cywilizacją śmierci wydaje się przegrane. Adwokaci rodziców składają jeszcze apelację skarżąc się na brak reakcji Francji na list CRPD. 73-letnia matka pacjenta Viviane Lambert jest załamana, mówi o „potworach” i „nazistach”, którzy skazują jej syna na śmierć przez zagłodzenie i nie podawanie wody. Jego agonia potrwa zapewne kilka dni.

 

W niedzielę pod szpitalem miała miejsce kilkusetosobowa manifestacja i modlitwy w intencji Vincenta. Chociaż ustawa Claeys-Leonetti z 2016 r. teoretycznie zabrania eutanazji i „wspomaganego samobójstwa”, ale zezwala na „przerwanie uporczywego leczenia”. W tym przypadku nie chodzi jednak o leczenie, ale o odłączenia od pokarmów. Rodzice mają liczne dowody i nagrania, że przebywający w stanie śpiączki po wypadku samochodowym ich syn nie jest w stanie wegetatywnym, ma kontakt z rodzicami, reaguje.

 

Sprawa Lamberta uczyniła z eutanazji jeden z tematów kampanii politycznej do PE. Rodziców wsparł lider listy centroprawicowych Republikanów Bellamy, podobnie lider Zjednoczenia Narodowego Jordan Bardella, który jest „zszokowany” decyzją szpitala. Socjaliści, Zieloni i prezydencka partia LREM starają się tłumaczyć to morderstwo mówieniem o godnym umieraniu. Nikt nie ma wątpliwości, że to morderstwo dokonywane w świetle prawa jest krokiem ku wprowadzeniu we Francji eutanazji.

 

By zrozumieć do czego prowadzi „cywilizacja śmierci” trzeba zobaczyć ten film. Wzruszające pożegnanie matki podczas ostatniej wizyty w szpitalu i słowa „nie płacz synu”:

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2019-05-21 07:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakimi potworami sa ludzie którzy wogóle wymyślili takie prawo autonazji ,jak można za kogoś decydować czy chce żyć czy nie? Ten człowiek żyje oddycha widzi i płacze może dlatego co usłyszał ,to po co wobec tego lekarze wybudzają innych ludzi ze śpiączki może oni też nie chcą żyć?
7 miesięcy temu / Agata
 
Nikt nie wie czy chory chce umrzeć. Nie wolno podejmować decyzji za niego. Spotkałam w swoim życiu wiele osób śmiertelnie chorych i wszyscy mieli wolę życia. Strasznie ich za to podziwiam. Podczas rozmowy z chorą szwagierką dowiedziałam się, że ona zrozumiała sen życia i jego piękno dopiero wtedy, kiedy zachorowała na raka. My zdrowi myślimy inaczej. Uważam, że nie należy nikogo uśmiercać.
8 miesięcy temu / Asia
 
zastanówcie się, czy chcielibyście tak żyć? to, że rodzice chca go trzymac w takim stanie przy życiu jest bardzo egoistyczne? ja na jego miejscu chciałabym, w końcu spokojnie odejśc...
8 miesięcy temu / marka
 
A gdzie s? Panie Cielecka ,Ostaszewska czy Rusin? Karpie i dziki to Tak a czlowiek to Nie ??!!!!
8 miesięcy temu / Iza
 
Jakby tak samo uśmiercić psa, media by szalały, rozpisując się o potworności zbrodniarza. Gdyby tak samo zagłodzić psa, poszłoby się do więzienia.
8 miesięcy temu / Ewelina
 
Gdyby teraz życie było wieczne to odłączenie od karmienia pozaustrojowego byłoby zbrodnią ale to życie wieczne nie jest! Każdy kiedyś umrze, tak ja, on i wy również, dlatego wierzący mają nadzieję na zmartwychwstanie. Postawcie się w w jego sytuacji i pomyślcie nad kolejnymi 20, 30 latami wegetacji. Sam nie chcę takiego życia mając w perspektywie nowe doskonałe!
8 miesięcy temu / wierzący reali
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.