DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Skandaliczne słowa szefa MSZ Izraela. „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”

Skandaliczne słowa szefa MSZ Izraela. „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”
Israel Kac. Fot. Twitter / Daniel Tilles

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami. (…) Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – powiedział p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israel Katz.

 

Katz w taki sposób odniósł się do „zamieszania” wywołanego zacytowanymi przez izraelskie media słowami, jakie w Muzeum POLIN w Warszawie miał powiedzieć premier Izraela Benjamin Netanjahu.

 

Według relacji „Jerusalem Post” premier Izraela w czasie wizyty w Muzeum Polin miał powiedzieć, że Polacy współpracowali z Niemcami w Holokauście. Do sprawy odniosła się Kancelaria Premiera Izraela. „Podczas rozmowy z dziennikarzami premier Netanjahu mówił o Polakach, nie polskim narodzie ani państwie. Jego wypowiedź została błędnie zrozumiana i zacytowana w prasie, i została później poprawiona przez dziennikarza, który był autorem pierwotnego zniekształcenia” – napisano w oświadczeniu.

 

Do słów Israela Katza odniósł się ambasador RP w Tel Awiwie Marek Magierowski. – Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne – napisał na Twitterze.

 

Źródło: rp.pl

TK


DATA: 2019-02-18 11:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak wielkim skarbem jest dla nas wiara w Jezusa Chrystusa. Szkoda że Starsi Bracia nie posiadają tego skarbu w dużej mierze. Żal że pozostaje im tak naprawdę wierzyć Szatanowi i jego moc masoneria. Te słowa ostatnio to chyba są słowa złości po nieudanej konferencji. Ale czy mogła być udana jeśli goście traktują nas jak najgorszych wrogów a nie przyjaciół. Iran wrogiem i Polska też. Jak może być porozumienie wtedy?.
3 miesiące temu / Sw
 
Pan Bóg pozwolił aby w wyniku AWANTURY sprowokowanej przez polityków z Izraela mogliśmy ZOBACZYĆ jak nasi Starsi Bracia są PORANIENI PSYCHICZNIE i DUCHOWO przez Niemców- II Wojnę Światową. Nadto mogliśmy usłyszeć słowa oskarżeń i zarzutów nie od Pokrzywdzonych ale od II pokolenia, które krzyczy > nie zapomnimy i nie przebaczymy wojenne< okrzyki ujawniają Nam Polakom jak wielką Łaską jest wierzyć w Syna Bożego Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelię. Jak wielkim SKARBEM jest modlitwa Ojcze Nasz :przebacz nam jako i my przebaczamy i nie wódź nas na pokuszenie..Życie jest darem Boga i nie waży się go złotem. Może dlatego nie rozumiemy tych, których życie tu na ziemi jest PIEKŁEM WSPOMNIEŃ, żądzą ZEMSTY i oczekiwaniem zapłaty za CIERPIENIE.
4 miesiące temu / iskierka
 
Czy on dąży do tego, aby w Polsce przed każdą synagogą, tak jak w wielu państwach UE, stali uzbrojeni policjanci? Komu przeszkadza Polska, w której Żydzi są i czują się bezpieczni? Czyim ,,zielonym ludzikiem" jest pełniący obowiązki szef izraelskiego MSZ Israel Katz?
4 miesiące temu / hmm?
 
Płacić Polska jest w stanie w końcu płaci polska do UE i gdzie indziej. Za to nie jest w stanie ponosić nadmiernych obciążeń. Może najpierw polexit?
4 miesiące temu / swren
 
Oni za to umieja wine wyrok i kare wyssal z palca.
4 miesiące temu / Nick
 
@Airam: Jeżeli jest ustami premiera Netanjahu to dymisja ministra i tak niczego nie zmienia. Będzie inny/inna. Jedyna korzyść to taka, że wiemy "na czym stoimy". Zostało to wypowiedziane "bez znieczulenia". Właściwie to można być wdzięcznym za szczerość. Ta szczerość jest tylko wtedy możliwa gdy Żydzi są pewni swojej potęgi czyli i w tym sensie jest to pożyteczna informacja.
4 miesiące temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66216"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.