DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Skandaliczna broszura Wydziału ZHP wycofana. Ktoś samowolnie umieścił tekst o homotolerancji?

Skandaliczna broszura Wydziału ZHP wycofana. Ktoś samowolnie umieścił tekst o homotolerancji?
By Krzysztof Mizera/Wikimedia

Wydana przez Wydział Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery ZHP broszura pt. „Tężnia Ducha” została wycofana. Jak ustalił portal PCh24, wzbudzająca największe kontrowersje strona poświęcona „tolerancji” znalazła się w dokumencie bez konsultacji z autorami innych tekstów i wszystkimi członkami Wydziału. Nowa wersja dokumentu ma być wolna od języka kojarzącego się z homopropagandą.

 

Kilka dni temu informowaliśmy, że w broszurze pt. „Tężnia Ducha” znalazły się słowa przypominające raczej homoseksualną propagandę niż poradnik „dla drużynowych gromad i drużyn ZHP”.

 

W dokumencie na stronie 12 mogliśmy znaleźć rewolucyjne pojęcie „orientacja seksualna” fałszywie sugerujące, jakoby zachowania homoseksualne były „równie dobre” co postawy zgodne z prawem naturalnym. W broszurze widniał również termin „nieheteronormatywność” – jeszcze mocniej zakorzeniony w homopropagandzie, a także frazesy o „prywatnej sprawie” i walce z „dyskryminacją”, co często oznacza walkę o przywileje dla subkultury LGBT.

 

Kontrowersyjny dokument poruszył internautów oraz społeczność harcerską. W sieci natrafić mogliśmy zarówno na pochwałę, jak i surową krytykę „Tężni Ducha”. W końcu dokument został wycofany z serwisów ZHP, a na facebookowym wpisie Wydziału Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery ZHP widnieje informacja „link chwilowo nieczynny”.

 

Jak ustalił portal PCh24, wzbudzająca poważne zastrzeżenia 12 strona dokumentu pojawiła się w broszurze bez konsultacji z autorami pozostałych tekstów zamieszczonych w „Tężni Ducha” oraz wszystkimi członkami Wydziału Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery ZHP.

 

Przy tworzeniu publikacji nie trzymano się ponadto procedur obowiązujących w Kwaterze Głównej ZHP. Dlatego też dokument w końcu został wycofany i ponownie trafił do Wydziału. Zostanie tam na nowo opracowany i przedstawiony do akceptacji Kwatery Głównej ZHP.

 

Z naszych ustaleń wynika, że w nowej wersji broszury możemy spodziewać się bardziej katolickiego języka i ujęcia tematu w sposób odleglejszy od homopropagandy.

 

 

MWł

 

  


DATA: 2018-07-17 12:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Homo oraz biseksualizm został usunięty z światowej listy chorób w 1990 roku!" Lobby LGBT wszystko załatwi... Są ludzie, którzy mówią, że Ziemia jest płaska, a my i tak wiemy jaka jest.
ponad 1 rok temu / gość
 
Do ,, Widzący z Lublina" oczywiście, że może, ZHP otwiera się na każdego ????
ponad 1 rok temu / Kaazy
 
nie czytałam większej bzdury
ponad 1 rok temu / mp
 
Biedni harcerze, nieszczęśliwe harcerki! Tak współczuję wam tego, że wyrośniecie na otwarte, tolerancyjne osoby! Homo oraz biseksualizm został usunięty z światowej listy chorób w 1990 roku! Ludzie, czy wy na prawdę jesteście tak niedokształceni? Drogi autorze, bądź droga autorko tekstu, nie uważasz, że zanim napisze się coś publiczne należałoby przemyśleć sprawę? Jedną z podstaw harcerstwa jest braterstwo oraz równość tak więc my nie sugerujemy ze związki nieheteronormatywne są równie dobre co związki heteroseksualne, my WIEMY i MÓWIMY o tym- bo to prawda! Czym jest katolicki język? TO taki, w którego zasobach nie znajduje się prawda? Czy to taki, który nie akceptuje rzeczywistości, a to z czym nie może sobie poradzić zamiata pod dywan? Siłą Organizacji jest jej dojrzałość a nie tchórzostwo i głęboko zakorzeniony strach i obłuda. PONIŻEJ POZIOMU
ponad 1 rok temu / zdegustowana
 
Przeczytałem ze zrozumieniem zarówno statut ZHP jak i tężnię ducha. W statucie jest raz mowa o współpracy z kościołem katolickim oraz innymi związkami wyznaniowymi. Jest też mowa o tolerancji. Tężnia ducha to bardzo pożyteczna lektura. Omawia Polskę jako "kraj bez stosu". Odwołuje się do pięknych tradycji polskiej reformacji. Naprawdę polecam wszystkim tę lekturę.
ponad 1 rok temu / Widzący_z_Lublina
 
W całym świecie zachodnim i w ameryce są orientacje seksualne. W Polsce marzy się niektórym m9wić o zboczeniu, chorobie, którą rzekomo można wyleczyć. Ludzie obudźcie się. Harcerz powinien być człowiekiem światłym, tolerancyjnym a nie promotorem jakichś podziałów.
ponad 1 rok temu / Normalny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.