DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Homoseksualizacja pod pozorem wychowania religijnego? Skandaliczna harcerska broszura

Homoseksualizacja pod pozorem wychowania religijnego? Skandaliczna harcerska broszura
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Wydział Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery ZHP wydał broszurę pt. „Tężnia Ducha”. Zgodnie z opisem stanowi ona „poradnik dla drużynowych gromad i drużyn ZHP”. Duże zastrzeżenia wzbudza fragment dokumentu poświęcony homoseksualizmowi.

 

Sam dokument w działach poświęconych „służbie Bogu w ZHP”, „wychowaniu duchowemu” czy „wychowaniu religijnemu” zawiera wiele miałkich i ogólnych zwrotów, czego kwintesencję znajdziemy w rozdziale „miejsce niewierzących w ZHP”. Związek Harcerstwa Polskiego przedstawia się bowiem jako instytucja otwarta na ludzi różnych wyznań. „Bóg, o którym mowa jest w rocie Przyrzeczenia czy Prawie Harcerskim, nie musi być Bogiem chrześcijańskim” – czytamy. Broszura ZHP wprost wskazuje na akceptację islamu czy buddyzmu.

 

Absurdalne żonglowanie pojęciami jest jednak o wiele szersze, zaś rozumienie Boga wykracza poza tradycyjne traktowanie Go jako osobowego bytu. Dlatego też, pomimo obecności Boga w tekście przysięgi ZHP, do Związku mogą należeć osoby niewierzące „jeżeli tylko wyrażą chęć rozwoju duchowego, niebędącego rozwojem religijnym”.

 

To jednak nie koniec „smaczków” zawartych w „Tężni Ducha”, bowiem na 12 stronie – tuż obok rozdziałów pt. „Kapelani i duszpasterze” czy „Współpraca z parafią”  – znajdziemy dział „Każdy inny, wszyscy równi”. Zilustrowany został „tęczowym” zdjęciem, zaś w tekście razi skala propagandy homoseksualnej.

 

Pojawia się tam bowiem rewolucyjne pojęcie „orientacji seksualnej”, fałszywie sugerujące, że zarówno zachowania zgodne z prawem naturalnym, jak i czyny homoseksualne są sobie równe (w domyśle: równie dobre), gdyż stanowią „jedną z wielu” orientacji. Wśród wywrotowego języka uwagę przyciąga również słowo „nieheteronormatywne” – wyjęte rodem ze słownika propagatorów ideologii LGBT.

 

Oprócz zrozumiałych zapisów o potępieniu nienawiści względem homoseksualistów (gdyż nienawiść jest zawsze zła – w dokumencie o życiu religijnym brakuje jednak potępienia nienawiści i przemocy dokonywanej względem chrześcijan), w tekście odnajdziemy typowo propagandową zbitkę słowną o homoseksualizmie jako „prywatnej sprawie”. Dokument zobowiązuje ponadto harcerzy do walki z dyskryminacją. Niestety często zwrot „dyskryminacja” nie oznacza prześladowania, a braku prawnych przywilejów i odmowy realizowania ideologicznych postulatów politycznie zorganizowanej subkultury "LGBT" (sami twórcy broszury odcinają się od walki o zgodne z żądaniami homoorganizacji zmiany prawne).

 

Treściom jawnie propagującym niezdrowo rozumianą otwartość na drugiego człowieka (co w praktyce może oznaczać otwartość na grzech homoseksualizmu u bliźniego, a nawet u siebie) towarzyszy przypomnienie autorytetów duchowych – świętego Jerzego, świętej Joanny D’Arc i błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego. Nie ma jednak wątpliwości, że osoby wyniesione na ołtarze, szanując człowieka, potępiały grzechy. W tym grzech homoseksualizmu.

 

Jak pisze na Twitterze Artur Stelmasiak z Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, poradnik „nie wygląda dobrze”. Publicysta ostrzega przed groźbą podziału w harcerskim środowisku oraz zwraca uwagę na „chorobę organizacji”, która może stanowić efekt „orientacji” instruktorów.

 

 

Do postępowego dokumentu krytycznie odniósł się Zespół Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. W Oświadczeniu padają mocne słowa, w tym o uderzaniu w katolików dokumentem pt.  „Tężnia Ducha”.

 

 

Środowisko harcerskie jest mocno podzielone, na co wskazuje facebookowa aktywość Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Chorągwi Łódzkiej ZHP, w tym ich wpis z maja. „Godność i wartość człowieka nie są zależne od jego orientacji seksualnej i tego, z kim buduje związek. Jako harcerze mamy obowiązek szanować osoby, które są homo lub biseksualne. Tacy ludzie również angażują się w ruch harcerski. Powinniśmy sprzeciwiać się przejawom nienawiści i pogardy wobec nich, gdyż, jak mówi Prawo Harcerskie - naszym zadaniem jest w każdym dostrzegać bliźniego” – pisał Zespół z okazji… Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii, o czym teraz przypomina prohomoseksualny serwis queer.pl.

 

Z okazji tego „święta” Zespół łódzkiego ZHP zaprezentował „ciekawostki”, które powstały wspólnie z... Wiarą i Tęczą – homoseksualnym środowiskiem próbującym stanowić piątą kolumnę w Kościele.

 

 

 

Źródło: „Tężnia Ducha” / Twitter / queer.pl / Facebook

MWł

 

 


DATA: 2018-07-11 16:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Harcołki - komuszki,ale jeszcze gorsze, spod znaku Gramsciego; czy dawniej widzial kto grubego harcerza?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Kiedy mój syn mówił mi o takich kwiatkach, wtedy jeszcze na etapie dyskusji nad tekstem przyrzeczenia, to myślałem, że jest przewrażliwiony i przesadza. A jednak. Boję się o te wszystkie małe dzieciaki, zapatrzone w swoich drużynowych i bardzo ufne.
ponad 1 rok temu / Mnemoniuk
 
Straszne
ponad 1 rok temu / md
 
Czas przechodzić do skautów europy.
ponad 1 rok temu / Marek
 
"A na drzewach zamiast liści będą wisieć..." nie zawiśli - do kogo więc pretensje?
ponad 1 rok temu / agricola
 
Związek Homoseksualistów Polskich?
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.