DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Skandaliczna akcja w Szczecinie. Pojawiło się wezwanie do fizycznej likwidacji księży

Skandaliczna akcja w Szczecinie. Pojawiło się wezwanie do fizycznej likwidacji księży
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Quidec Pacheco)

W przestrzeni publicznej w Szczecinie pojawiły się napisy nawołujące do fizycznej likwidacji księży katolickich. Nie wiadomo kto jest inicjatorem skandalicznej akcji. Sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.

 

O sprawie poinformował Dariusz Matecki, szczeciński radny PiS, który w mediach społecznościowych umieścił fotografię dokumentującą skandaliczną akcję.

 

Jak wynika z jego informacji, na jednym ze słupów ogłoszeniowych ktoś wymalował hasła wzywające do fizycznej likwidacji księży Kościoła katolickiego. Wśród nich – jak można odczytać na zdjęciu: „księża są jak stonka tępmy ich”, „biskup największym trofeum łowieckim” czy nawołujące do brutalnego rozliczenia się z „kościelnymi pedofilami”.

 

Radny Matecki zadeklarował, że podejmie w tej sprawie działania i sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury. Jak dodał, teren parku, na terenie którego pojawiły się skandaliczne hasła, powinien być objęty monitoringiem.

 

 

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-09-01 08:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy aby wypowiedź owej Elizy to nie klasyczny przypadek "mowy nienawiści"?! : Czy nie jest to oczernianie i zniesławianie grupy "zawodowej"? Pytanie brzmi: dlaczego władza, określająca się jako demokratyczna, chrześcijańska, prawicowa, konserwatywna nic z tym nie robi? Dlaczego Michalik, GW i Agora nie mają w związku z tego typu niebezpiecznym szczuciem problemów prawnych? Czy aby nie dlatego, że PiS w rzeczywistości to kryptobolszewicy dążący do demontażu chrześcijańskiej rzeczypospolitej?
2 miesiące temu / Bertold Czubek
 
to już apokalipsa.bestia w koronie już sie ujawniła,nie można kupić bez maski a póżniej czipa.w kościele zostaną tylko prawdziwie wierzący
2 miesiące temu / bogdan
 
Jak nie bedzie ksiezy to diabel bedzie krolowal .Juz szaleje .Mnie to wszystko przeraza
2 miesiące temu / Helen
 
Niestety, słuszna jest stara wojenna prawda - śmiertelnego wroga nie wystarczy tylko pokonać - jego trzeba zniszczyć. Występek najczęściej czuje się obrażony przez cnotę. Myślenie jest ciężką pracą i nie każdy chce się jej podjąć. Pamiętajcie, każdy bałwan potrzebuje czasu, żeby się roztopić
2 miesiące temu / PM
 
Anonimus, kto sieje wiatr ten zbiera burze. Właśnie zbiera się burza.
2 miesiące temu / Maria
 
@Dawid: Jak chcesz się "licytować" na argumenty, to taka dyskusja do niczego nie prowadzi. Jeżeli ja czy inni zrozumieliśmy obecne czasy, to można zawsze znaleźć przykłady nietolerancji z lewej, czy z prawej strony - ale nie w tym rzecz, bo fundamentem chrześcijaństwa jest dekalog i DWA PRZYKAZANIA MIŁOŚCI - Mk 12,29-31 - reguł jest więcej ale te dwie rzeczy już powinny wyzwalać w ludziach dobro i tylko dobro
2 miesiące temu / do_Dawid
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.