DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Skandal w USA. O. Martin SJ w miesiącu kultu Serca Jezusa zwołuje homokonferencję

Skandal w USA. O. Martin SJ w miesiącu kultu Serca Jezusa zwołuje homokonferencję
James Martin SJ. By Kerry Weber (photosub 2015040610018739) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

O. James Martin SJ, jeden z najbardziej znanych w świecie promotorów „otwarcia” Kościoła katolickiego na ideologię LGBT, organizuje w czerwcu 2020 roku prohomoseksualną konferencję. Choć miesiąc ten jest w Kościele poświęcony Sercu Jezusowemu, ks. Martin wpisuje się w jego profanowanie przez tęczowy ruch, który czyni go okresem bluźnierczych parad. Na konferencji wystąpi wielu duchownych i homoaktywistów.

 

„Zarezerwujcie termin: jestem zachwycony mogąc ogłosić konferencję dla tych, którzy posługują wśród katolików LGBT; odbędzie się ona w następne lato na Uniwersytecie Fordhama w Nowym Jorku (Rose Hill Campus), w dniach 18-20 czerwca 2020 roku” - napisał jezuita na Twitterze.

Konferencja nosi tytuł „Outreach 2020. LGBT Catholic Ministry Gathering”. Jak wyjaśnił kapłan, będzie to spotkanie ludzi zaangażowanych w posługę społecznościom LGBT w parafiach, szkołach i innych instytucjach katolickich; jego celem ma być stworzenie społeczności, wymienianie się najlepszymi praktykami i „czczenie Stwórcy”.

 

Wśród najważniejszych mówców ks. Martin wymienił: bp Johna Stowe’a, franciszkanina z Lexington w Kentucky; s. Jeanninę Gramick z prohomoseksualnej grupy New Ways Ministry; o. Ryana Massingale’a z Fordham; Sivę Suburaman z Uniwersytetu Georgetown; o. Timothy’ego Radcliffe’a, byłego generała dominikanów. Oprócz nich wystąpi jeszcze wielu „posługujących, teologów, pisarzy i katolików LGBT”, zapewnił Martin, na przykład James Alison. Uwagę zwraca między innymi obecność ks. Grega Greitena, amerykańskiego kapłana, który ogłosił, że jest homoseksualistą.

 

Muzykę podczas liturgii odgrywać będzie kompozytor Haas, twórca tegorocznego „hymnu” na amerykańskich paradach „równości”.

 

Ks. Martin podał, że konferencja jest organizowana we współpracy z jezuickim magazynem „America”, ulubioną lekturą liberalnych katolików w Stanach Zjednoczonych.

 

Portal „LifeSiteNews” przybliżył sylwetki kilku uczestników konferencji ks. Martina. I tak s. Jeannine Gramick w 1997 roku została skrytykowana przez Kongregację Nauki Wiary za „doktrynalnie nieakceptowalne” poglądy na kwestię homoseksualizmu; Watykan zakazał jej „mówić w imieniu Kościoła katolickiego w Stanach Zjednoczonych w związku z poważnymi błędami w jej nauczaniu”.

Jeszcze w 2018 roku o tych sankcjach przypomniał arcybiskup Ohio, Dennis Schnurr.

 

Także sama grupa New Ways Ministry, którą reprezentuje Gramick, została potępiona zarówno przez Watykan jak i przez Konferencję Episkopatu Stanów Zjednoczonych ze względu na zaprzeczanie Magisterium kościelnemu.

 

James Alison z kolei to były dominikanin, którego wyrzucono z zakonu ze względu na publiczne zaprzeczanie nauczaniu Kościoła o homoseksualizmie.

 

Idąc dalej, bp John Stowe przemawiał w przeszłości na konferencjach organizowanych przez New Ways Ministry. W tym roku wydał „modlitewną” broszurę z okazji… bluźnierczych parad „równości”. Zaprezentował na niej krzyż św. Franciszka z którego promieniują tęczowe barwy.

 

O. Bryan Massingale tymczasem wszedł w spór z arcybiskupem Milwaukee, Jerome Listeckim, w związku ze wspomaganiem akcji New Ways Ministry na rzecz homoseksualnych księży.

Wreszcie były generał dominikanów, o. Thimothy Radcliffe, w 2013 roku zasugerował, jakoby „gejowska seksualność” mogła być „wyrazem daru Chrystusa z samego siebie”.

 

Na konferencji ks. Martina poruszane będą takie tematy jak kwestie LGBT w parafiach, szkołach i katolickich instytucjach; sprawy rodzinne; duchowość i teologia dla katolików LGBT; transgenderyzm; zdrowie psychiczne osób LGBT.

 

Źródło: Lifesitenews.com

Pach


DATA: 2019-11-15 19:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto obejrzeć drzwi wejściowe jezuickiego kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Łaskawej na Starym Mieście w Warszawie.
7 miesięcy temu / Rys
 
Czy ten facet uważa sie za wierzącego?
7 miesięcy temu / admirał
 
@Zbigniew: Wszystkie zakony budzą wątpliwości po SWII. Ostatnio jeden z franciszkanów dał popis, kiedy kłaniał się pogańskiemu bożkowi na Synodzie Amazońskim.
7 miesięcy temu / M.
 
A może tak dokonać dogłębnej lustracji wśród jezuitów i dominikanów? Tylko te dwa zakony budzą wątpliwości popisami uczonych ojców.
7 miesięcy temu / Zbigniew
 
Głosiciel homoherezji powinien już dawno być odwołany.
7 miesięcy temu / Obserwator
 
Nie na darmo ukute jest powiedzenie określające Jezuitów: Jezu i ci
7 miesięcy temu / ot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.