DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Skandal w Bawarii: Dwóch mężczyzn nałożyło sobie obrączki, ksiądz je pobłogosławił

Skandal w Bawarii: Dwóch mężczyzn nałożyło sobie obrączki, ksiądz je pobłogosławił
Fot. PCh24.pl

W jednym z kościołów Bawarii dwaj mężczyźni w asyście księdza symulowali ślub. Inny niemiecki kapłan zadeklarował, że jest gotów błogosławić homozwiązki i nie obawia się żadnej sankcji. Nic dziwnego, bo jego biskup miejsca zadeklarował niedawno, że popiera taki krok.

 

Kilka dni temu doszło do niezwykłego skandalu doszło w jednym z kościołów w Monachium. Piosenkarz Patrick Lindner oraz jego homoseksualny partner symulowali zawarcie katolickiego ślubu - w obecności księdza. Wszystko odbyło się jako zaplanowana, przemyślana ceremonia w kościele św. Maksymiliana. Ks. Rainer Maria Schießler, który posługuje w parafii, pobłogosławił obrączki homoseksualistów. Następnie mężczyźni nałożyli je sobie nawzajem na palce.

 

Kapłan wygłosił też krótkie kazanie; do zgromadzonych w kościele przemawiał też sam Patrick Lindner, mając u boku swojego partnera. Jak wyjaśnił ks. Schießler, działał on w zgodzie z wytycznymi arcybiskupa Monachium i Fryzyngi, kard. Reinharda Marxa, który, zgodnie z nauczaniem Kościoła, wyklucza homoseksualne śluby - ale pozwala już na błogosławienie jednopłciowych par. Ks. Schießler nie widzi w tym nic złego, bo, jak przekonuje, nikt niczego sobie nie przyrzekał, a samo błogosławieństwo nie jest, jak sądzi, żadnym kłopotem. Kapłan stanowczo podkreśla, że skoro nie chodziło o małżeństwo, to wszystko jest w porządku.

 

Skandal wywołał wiele komentarzy, bo został opisany przez bulwarówkę „Bild”. Niemieckie konserwatywne media katolickie podkreślały, że doszło do rażącego złamania przepisów prawa kościelnego i do profanacji poprzez symulowanie sakramentu małżeństwa. Jednak  obronie tego zdarzenia stanął... oficjalny portal Episkopatu Niemiec, Katholisch.de. Ukazała się na nim nie tylko bardzo pozytywna relacja na temat samej symulacji małżeństwa, ale także wywiad z ks. Christophem Behrensem, który zadeklarował, iż nie pozwoli sobie zabronić błogosławienia par jednopłciowych i nie boi się żadnych kar.

 

- Nie pozwolę, by ktoś zakazał mi błogosławić pary homoseksualne. Uważam, że jest moją misją zbliżać ludzi do Boga. Mam otwierać drzwi, a nie je zamykać - powiedział ks. Behrens.

 

Jak przyznał, jeszcze nigdy nie błogosławił pary jednopłciowych, ale czeka, aż się jakaś do niego zgłosi.

 

Kapłan powiedział, że jeżeli taką propozycję otrzyma, to będzie się starał, by cała ceremonia zbliżała zgromadzonych do Królestwa Bożego.

 

Ksiądz zadeklarował też, że nie obawiałby się żadnych konsekwencji. Nic dziwnego: od czerwca tego roku pracuje jako duszpasterz homoseksualistów w diecezji Dresden-Meißen. Jej ordynariuszem jest bp Heinrich Timmerevers, który niedawno osobiście opowiedział się za błogosławieniem w Kościele par jednopłciowych. O tym samym mówili już wcześniej między innymi kard. Reinhard Marx, były przewodniczący Episkopatu Niemiec, obecny przewodniczący tegoż Episkopatu bp Georg Bätzing czy też wiceprzewodniczący bp Franz-Josef Bode.

 

Jak pokazują ostatnie wydarzenia, hierarchowie ci, mówiąc o wprowadzaniu błogosławieństw dla homozwiązków, mają na myśli jedynie wydanie formalnych regulacji - nieformalnie bowiem takie rzeczy już się dzieją - i to w pełnym świetle dnia, jak w Monachium.

 

Na Drodze Synodalnej, rozpoczętym w grudniu 2019 roku procesie radykalnych reform w Kościele w Niemczech, kwestia pozytywnej oceny homoseksualizmu odgrywa wiodącą rolę.

 

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

Pach


DATA: 2020-10-19 14:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Takie przyblizanie do Boga i jednocześnie wielkie odchodzenie z drugiej strony nie przejmując się tym. To ja też wychodzę z tego nawet nie wchodząc. Kościół mało liczny ale bogaty więc jasnym jest że warunki muszą być ściśle określone kto w nim może być a kto wylatuje za byle co.
1 miesiąc temu / lw
 
niemcy już raz rozbili kościół.
1 miesiąc temu / gliwiczanin
 
@dawid Czy zastanawiasz się przez chwilę za nim coś napiszesz?
1 miesiąc temu / Justa
 
@Dawid I co? Ksiądz błogosławi grzech? Naprawdę fajne. I jak ich przybliża do Boga i prowadzi do nieba skoro tylko ich utwierdza w grzechu?
1 miesiąc temu / trooper
 
bawaria to u niemca? To wszystko tłumaczy, niemiec = germanin, wystarczy poczytać co o nich pisał np. Juliusz Cezar nic się nie zmieniło od wieków, wnioski Cezara pozostają do dziś aktualne
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Ale blogoslawienste samochodow czy sklepow Boblia nie zabrania za to jasno mowi o homoseksualizmie jako obrzydliwosci w Bozych oczach i przypomina, ze tacy ludzie beda potepieni.
1 miesiąc temu / @dawid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.