DZIŚ JEST:   19   LUTY   2019 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

Skandal homoherezji. Raport PCh24

Skandal homoherezji. Raport PCh24
Fot. flickr.com

List arcybiskupa Carla Marii Vigano wywołał w mediach burzę. Były nuncjusz apostolski w USA stwierdził bowiem, że o homoseksualnych i pedofilskich ekscesach Theodora McCarricka (usuniętego w końcu z Kolegium Kardynalskiego) wiedzieli ważni hierarchowie Kościoła, w tym Franciszek. Te doniesienia oraz zakończone w niedzielę Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie, na którym na zaproszenie organizatorów wystąpił m.in. sprzyjający środowiskom LGBT o. James Martin, powodują, że temat niszczącej Kościół homoseksualnej herezji jest aktualny jak nigdy dotąd. Dlatego też prezentujemy Państwu podsumowanie sprawy listu abpa Vigano oraz „tęczowych” wątków obecnych na katolickiej imprezie w Irlandii. 

  

Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano po polsku

Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych ujawnił bulwersujące okoliczności ukrywania przez wysokich hierarchów Kościoła nadużyć obyczajowych, których dopuszczali się niektórzy duchowni.

 

Szokujące zarzuty arcybiskupa wobec Franciszka: „wiedział o nadużyciach i homomafii w Kościele”

Były nuncjusz apostolski w USA twierdzi, że papież Franciszek od roku 2013 wiedział o nadużyciach seksualnych Theodora McCarricka. Mimo tego uczynił amerykańskiego hierarchę swoim „zaufanym doradcą”.

 

Papież Franciszek „odpowiada” na zarzuty arcybiskupa Vigano: nie powiem o tym ani słowa

O tezy abpa Vigano papież został zapytany przez dziennikarzy na pokładzie samolotu irlandzkich linii lotniczych Aer Lingus w drodze z Dublina do Rzymu. Franciszek nie był jednak zbyt wylewny w komentarzu i nie chciał komentować tego obszernego dokumentu. – Przeczytajcie uważnie i dokonajcie własnego osądu. Nie powiem o tym ani słowa. Wierzę, że dokument mówi sam za siebie. Macie wystarczająco dużo umiejętności dziennikarskich, by wyciągać wnioski – powiedział papież. Jednocześnie zaznaczył, że odniesie się do dokumentu abp Vigano w przyszłości.

 

Kościelny dyplomata nuncjatury w Waszyngtonie: arcybiskup Vigano napisał prawdę

Prałat Jean-Francois Lantheaume, były pierwszy doradca w nuncjaturze apostolskiej w Waszyngtonie stwierdził, że arcybiskup Carlo Maria Vigano napisał prawdę w swym dokumencie z 25 sierpnia.

 

Biskup z Teksasu oczekuje śledztwa w Kościele w związku z doniesieniami abp Vigano

W niedzielę świat poznał treść listu abpa Carlo Marii Vigano. Były nuncjusz apostolski w USA stwierdza w nim, że pedofilskie i homoseksualne akty usuniętego już z Kolegium Kardynalskiego Theodora McCarricka były znane niektórym hierarchom z papieżem włącznie. Jednak mimo tego nic nie zrobiono z niemoralnym duchownym i – co więcej – proszono go o rady. Wobec tych doniesień biskup Tyler w Teksasie Joseph E. Strickland stwierdził, że zarzuty przeciwko papieżowi i innym wysokim rangą kardynałom są „wiarygodne”. Dlatego też wezwał do „szczegółowego śledztwa”.

 

Kardynał Burke: należy uzdrowić straszliwe rany przez które cierpi Kościół

Osoby odpowiedzialne za Kościół musza wziąć sobie do serca dokument wystosowany przez arcybiskupa Carlo Marię Vigano. Każda tego typu deklaracja musi zostać zbadana zgodnie z kościelnymi procedurami w okresie próbnym – powiedział kard. Raymond Leo Burke.

 

Katolik wobec skandalu molestowania seksualnego przez duchowieństwo

Nie ma nic bardziej plugawego niż używanie urzędu, posady czy wpływowego stanowiska do ciemiężenia czy wykorzystywania osoby słabszej. Dotyczy to w szczególności przypadków wykorzystywania seksualnego. Jeszcze gorsze są te czyny, które nie tylko naruszają prawa sprawiedliwości i miłosierdzia, ale także prawa natury. W szczególności jest to potworne wówczas, kiedy urząd czy wpływowe stanowisko ma naturę religijną.

 

Popiera homozwiązki i subkulturę LGBT. Wystąpi podczas Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii

Znany irlandzki piosenkarz, Daniel O’Donell wystąpi podczas Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii. O’Donell w przeszłości zachęcał do głosowania za legalizacją homozwiązków. Jego działalność budzi wątpliwości wśród wielu katolickich komentatorów, którzy jego występ na katolickim święcie uważają za niedopuszczalny.

 

Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie – kolejny etap rewolucji w Kościele?

We wtorek w Dublinie rozpoczyna się Światowe Spotkanie Rodzin. Na tym katolickim kongresie wystąpi między innymi zakłamujący naukę Kościoła o homoseksualizmie ojciec James Martin – mimo licznych głosów protestu. To jednak nie jedyna zaplanowana prezentacja dotycząca problemów LGBT. Uzasadniona jest więc obawa czy podczas spotkania nie dojdzie do próby dokonania homorewolucji w katolickiej dyscyplinie.

 

Rozmiękcza naukę Kościoła – wystąpi na Spotkaniu Rodzin. Kim jest o. Martin SJ?

Ojciec James Martin SJ wystąpi w charakterze głównego prelegenta na Światowym Spotkaniu Rodzin (World Meeting of Families) w sierpniu 2018 roku w Dublinie. Trudno o bardziej kontrowersyjnego gościa. Wszak brylujący w mediach jezuita to znany propagator rozmiękczania katolickiej nauki o homoseksualizmie!

 

Skandal na Światowym Spotkaniu Rodzin. Homopropaganda tuż przed wizytą papieża

Amerykański jezuita James Martin wystąpił na Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii z prelekcją zatytułowaną „Okazywanie uprzejmości i szacunku w naszych parafiach osobom LGBT i ich rodzinom”. Przesłanie wystąpienia jest jasne - nie oceniaj, ale w pełni zaakceptuj. Miejsce braterskiego napomnienia i wezwania do pokuty zajęła niczym nieograniczona otwartość.

 

Katolicy zaskoczeni słowami przewodniczącego polskiej delegacji na Spotkanie Rodzin

Wywiad, jakiego udzielił portalowi „Gościa Niedzielnego” ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący oficjalnej polskiej delegacji na IX Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie, spotkał się z krytyką czytelników serwisu. Wśród zarzutów dominuje niedostrzeganie zagrożenia płynącego z uczestnictwa w Spotkaniu sprzyjającego środowiskom LGBT jezuity o. Jamesa Martina.

 

Biskup odpowiada na skandaliczne słowa ks. Martina. „Homoseksualizm niszczy Kościół!”

Jezuita, ks. James Martin SJ podczas światowego spotkania rodzin w Irlandii z aprobatą wypowiadał się o obecności homoseksualistów w Kościele. Odpowiedział mu w jednym z wywiadów szwajcarski biskup Marian Eleganti. Stwierdził, że w większości to homoseksualiści odpowiadają w Kościele za kryzys.

 

Kardynał Burke: „kultura homoseksualna” w Kościele musi zostać całkowicie wypleniona

W rozmowie z katolickim dziennikarzem Thomasem McKenną, kardynał Raymond Leo Burke odniósł się do problemu nękającego obecny Kościół. Jego zdaniem, wszelkie skandale związane z molestowaniem i wykorzystywaniem seksualnym nieletnich nieodzownie łączą się z problemem homoseksualizmu, w walce z którym należy podjąć radykalne kroki.

 

Biskup Morlino: Musimy zaprzestać akceptacji homoseksualnych ekscesów

Biskup Robert Morlino z Madison w stanie Wisconsin ostrzegł, że subkultura homoseksualna panosząca się w Kościele czyni wielkie spustoszenie. W odpowiedzi na kryzysy obyczajowe z duchownymi w rolach głównych (m.in. w Chile, USA i Australii), o których jest głośno w wielu mediach na świecie, biskup Madison powiedział, że Kościół katolicki musi wyplenić sodomię z Kościoła i nazywać homoseksualne akty po imieniu – jako grzechy. Ostrzegł przed błędnym rozumieniem miłosierdzia i zaapelował o zgłaszanie wszelkich nadużyć seksualnych ze strony osób konsekrowanych.

 

Ojciec Dariusz Kowalczyk odpowiada Jamesowi Martinowi SJ. Polski teolog ostrzega przed homoherezją!

„Szacunek i zrozumienie należy się konkretnym osobom, ale nie szkodliwej ideologii głoszonej przez aktywistów LGBT. Ideologia ta nie staje się dobra od polania jej pseudoewangelicznym sosem” – uważa ks. prof. Dariusz Kowalczyk SJ. Dziekan Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie w wypowiedzi dla KAI odniósł się do wystąpienia amerykańskiego jezuity Jamesa Martina w Dublinie w ramach IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, zatytułowanego: „Jak parafie mogą przyjąć katolików LGTB”.

 

  

MWł

 

  


DATA: 2018-08-31 09:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

znieść celibat. żonaci, heteroseksualni, zdrowi mężczyźni wraz z rodzinami szybko przejmą stery i wyplenią homosiów.
5 miesięcy temu / drtom
 
Najgorsze jest to że na razie nie widać nikogo na horyzoncie kto wziął by to rozmamłane towarzystwo mocno w garść,gdzie jest odważny KAPŁAN, PASTERZ DUSZ,który rąbnie BOŻĄ PRAWDĄ w łeb tych wszystkich ciepłych
5 miesięcy temu / Klik
 
Spowiadajmy się teraz i trwajmy wierze, bo czasy ostateczne są już chyba coraz bliżej. Liczę, że z Boską pomocą, hierarchowie zrzucą z Kościoła jarzmo herezji z ostatnich 50 lat. Panie, chcemy żyć w Kościele katolickim minionych wieków. Jak bardzo chciałbym żyć w czasach, w których Kościół miał wrogów tylko na zewnątrz.
5 miesięcy temu / Michał
 
Masakra! Zgroza! Konieczne jest koscielne sledztwo wobec ujawnionych faktow o homoseksualnej osmiornicy w Watykanie i w USA przez abp Carlo Maria Vigano.
5 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Chwała Bogu, że jest tak wielu hierarchów Kościoła, którzy zachowują wierność Ciału Chrystusa w tych czasach masońskiego terroru, kiedy za krytykę aborcji, czy sodomii można już w krajach zachodu zostać skazanym przez sąd (ale i w Polsce- sprawa drukarza z Łodzi). Bramy Piekielne Kościoła nie przemogą. Ten atak Goga i Magoga, cała modernistyczna herezja w Kościele, ucisk prawdziwych katolików przez wrogi świat i fałszywych braci, cały ten rozpleniony grzech i kult diabła jest w Apokalipsie Św. Jana skwitowany krótko- "A od Boga z nieba zstąpił ogień i pochłonął ich" (Ap. 20:9). To już naprawdę niedługo, nam należy wytrwać i być gotowym na przyjście Pana.
5 miesięcy temu / krisbac
 
Obawiam się że doszliśmy do momentu, w którym obecny Papież Franciszek powinien zrezygnować. Następny wikariusz Chrystusa musiałby zrobić bez wahania ekskomunikować każdego heretyka ukrytego pod mitrą czy biretem. To może być ostatnia szansa na ratunek wielu dusz.
5 miesięcy temu / Jan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.