DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Skandal. Uczestników przedsynodalnego forum „błogosławił” szaman

Skandal. Uczestników przedsynodalnego forum „błogosławił” szaman
fot. katolischdes.info

Spełniają się najczarniejsze obawy o Synod Amazoński. Publicyści zwracali uwagę, że tak zwane Instrumentum laboris, dokument przygotowawczy do zgromadzenia, zdaje się cechować niejasne panteistyczne nastawienie. Ma to praktyczne konsekwencje. W Bogocie uczestników forum przedsynodalnego „błogosławił” szaman.

 

Ogłoszony kilka miesięcy temu dokument przygotowawczy do Synodu Amazońskiego, tak zwane Instrumentum laboris, wywołał wśród katolickich teologów i publicystów duże poruszenie. Uznano powszechnie, że dokument cechuje się zbyt dużą pobłażliwością względem tradycyjnej, pogańskiej kultury Ameryki Łacińskiej. To zrodziło podejrzenia o chęć organizatorów Synodu do przemycania do codzienności Kościoła katolickiego w tym regionie motywów panteistycznych czy zgoła szamańskich. Przestrzegał przed tym między innymi kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

 

Teraz pojawił się kolejny niezwykle niepokojący sygnał. W kolumbijskiej Bogocie odbyło się trzecie z kolei forum przygotowawcze do Synodu Amazońskiego.

 

Zaproszono na nie szamana, Isidoro Jajoya, który przed rozpoczęciem obrad „błogosławił” zgodnie z pogańskimi rytuałami uczestników obrad.

 

Opublikowane w sieci zdjęcie pokazuje między innymi katolickie zakonnice oraz prawdopodobnie także księży, którzy w bardzo „pobożnej” i pełnej powagi postawie poddają się szamańskiemu „błogosławieństwu”.

 

 

Źródło: Katholisches.info

Pach


DATA: 2019-08-23 17:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ludzie wróćcie do Chrystusa i jego słowa !!!
ponad 1 rok temu / V73
 
Nie podoba mi sie ta sytuacja. Nikłe nadzieje na pozytywne rezultaty synodu. Zanosi się na galimatias i dziwne układy z szamanami.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Dlatego płoną lasy Amazonii. Tak się kończy diabelskie ,,błogosławieństwo" masońsko-lewackie.
ponad 1 rok temu / Airam
 
Uwaga, może heretycy stosują fintę. Tzn że wszyscy z zapartym tchem będą patrzeć na Amazonię a tam nic się nie stanie. W tym czasie cichaczem mogą coś przemycić zupełnie z niespodziewanej strony. Tak tylko gdybam. A może papież chce tam zadać ostateczny cios herezjjom niemieckim? W końcu Pan zapowiedział, że bramy piekielne Kościoła nie przemogą.
ponad 1 rok temu / czloax
 
Bp Athanasius Schneider o przygotowaniach do Synodu o Amazonii: "Jest to zamach na całość wiary katolickiej. Jest to zamach wszystkich sił modernizmu i liberalizmu, które nagromadziły się już przez okres stu lat w Kościele, i które przypuszczają teraz frontalny atak na istotę wiary chrześcijańskiej. Mamy tu do czynienia praktycznie z otwartą zdradą Ewangelii, z apostazją!" Licheń, 10.08.2019.
ponad 1 rok temu / Leaf427 za Sace
 
Może i LGBT do kompanii poprosić?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.