DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Skandal! Gazeta włoskich biskupów publikuje tekst broniący kompromisu aborcyjnego

Skandal! Gazeta włoskich biskupów publikuje tekst broniący kompromisu aborcyjnego
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Katolicka gazeta należąca do włoskich biskupów Avvenire opublikowała artykuł wspierający włoskie prawo aborcyjne. W piątkowym wydaniu gazeta umieściła obronę „Ustawy 194” autorstwa dyrektora Caritasu diecezji Beneveto, Angelo Morettiego. Jego zdaniem można pogodzić akceptację tej ustawy z obroną życia poczętego.

 

Według Angelo Morettiego przepisy te nie kwestionują wrodzonej godności dziecka nienarodzonego, lecz jedynie biorą pod uwagę „społeczny fenomen” aborcji. Ta zaś, jak przekonuje Moretti i tak byłaby praktykowana – nawet w przypadku jej nielegalności.

 

Ustawa 194 dopuszcza aborcję na życzenie do 12 tygodni od poczęcia, zezwalając na późniejsze mordowanie nienarodzonych dzieci z niepełnosprawnościami. Z drugiej strony medycy sprzeciwiający się mordowaniu nienarodzonych dysponują prawem niewyrażenia zgody na współudział. W ostatnim czasie włoski minister zdrowia zezwolił na przeprowadzanie aborcji w domach przy użyciu pigułek. Doprowadziło to do debaty, w której udział wziął Angelo Moretti, dyrektor Caritas diecezji Benevento. Choć nie popiera on nowych regulacji ministra zdrowia, to przepisy Ustawy 194 uznał już za zadowalające.

 

Ustawa 194 „nie jest prawem przeciwko życiu i może zostać zaakceptowane przez katolików” – stwierdził na łamach gazety włoskich biskupów. Jego zdaniem ustawa 194 reguluje tę rzeczywistość, dzięki czemu aborcja nie staje się sprawą prywatną (w domyśle inaczej niż w nowych regulacjach ministra zdrowia).

 

Według dyrektora jednego z włoskich oddziałów Caritasu, katolik opowiadający się za ścisłym stosowaniem Prawa 194 nie promuje aborcji, lecz stara się słuchać i pomagać każdej kobiecie. Porównał on ustawę legalizującą częściowo aborcję do maksymy „oko za oko, ząb za ząb” ze Starego Testamentu. Regulowały one bowiem zemstę, ograniczały ją  jednocześnie niedoskonałe zasady.

 

Komentarz PCh24.pl:

Aborcja stanowi naruszenie prawa naturalnego, gdyż jest morderstwem niewinnej istoty ludzkiej, dysponującej choćby unikalnym DNA. W związku z tym jej legalizację nawet częściową można porównać do legalizacji morderstwa dorosłych ludzi. Obrona „umiarkowanych” przepisów aborcyjnych przez Morettiego przypomina obronę przepisów dopuszczających morderstwo dorosłych w pewnych okolicznościach (i pod warunkiem obowiązywania klauzuli sumienia dla osób niezgadzających się na nie).

 

Dlatego też skandaliczne jest ukazanie się tekstu w gazecie włoskich biskupów. 

 

Źródła: lifesitenews.com / komentarz PCH24.pl

mjend

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-01 12:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mój pradziadek-rzemieślnik miał 9-ro rodzeństwa. Na utrzymanie rodziny pracował tylko jego ojciec, matka "ogarniała dom". Żyli skromnie, lecz nie biedowali. Dzieci pokończyły szkoły w miarę swych uzdolnień. Mój dziadek-nauczyciel miał czworo rodzeństwa; rodzina żyła wg podobnych zasad i też wszyscy "wyszli na ludzi". Mój ojciec-inżynier ma już tylko dwoje rodzeństwa, ale by rodzinę utrzymać na jako takim poziomie, jego matka musiała iść do pracy, bo socjalistyczna pensja ojca nie wystarczała by przeżyć i wychować dzieci. Ja jestem jedynaczką; oboje rodzice pracowali ciężko, ojciec dorabiał poza etatem. Dzięki temu mogłam poznać języki i zdobyć porządne wykształcenie, co dało mi dobry start. Przy liczniejszej rodzinie raczej byłoby to nierealne. Sama nie zamierzam mieć dzieci. Za dużo wyrzeczeń to kosztuje, a po co? Dla zachowania gatunku?! W dodatku do ich wychowania zbyt mocno wtrąca się państwo. Aborcja to zło, antykoncepcja zakazana... A czasy się zmieniają!
1 miesiąc temu / B.A.
 
Trochę mnie to dziwi, chociaż może nie powinno, bo przecież wiele czytałem na temat abp. Paglii, czy kard. Marxa. Niedługo może być tak, że stracimy całkiem zaufanie do biskupów, niestety źle to rokuje. Aborcja na życzenie we Włoszech do 12 tygodnia ciąży dopuszcza ustawa, a biskupi w gazecie publikują chwalący ją tekst. Jest to zdrada i skandal. Czy niedługo zaczną promować Margot i jemu podobnych? Nie mam już zaufania do wielu biskupów, nawet do Papieża ograniczone, tak nie powinno być.
1 miesiąc temu / Michu.
 
Postępactwo
1 miesiąc temu / mj
 
Czyli juz nawet nie maskują sie biskupi. Ale syf.
1 miesiąc temu / Jot
 
W przypadku aborcji szuka się usprawiedliwienia ale w przypadku stosowania kary śmierci już nie. Nie jest to czasem na korzyść tzw złych ludzi i na niekorzyść dobrych?.
1 miesiąc temu / ppp
 
[email protected] A Ty wiesz co to jest logiczna wypowiedź. Kościół od niczego nie odchodzi tylko heretycy.
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.