DZIŚ JEST:   24   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
 
 
 
 

Siostra Łucja prorokowała „diabelski bunt” przeciwko Kościołowi. Ujawniono jej list do papieża

Siostra Łucja prorokowała „diabelski bunt” przeciwko Kościołowi. Ujawniono jej list do papieża
siostra Łucja dos Santos - jedna z trojga pastuszków fatimskich

Badacz objawień z Fatimy ujawnił istnienie listu napisanego do papieża Pawła VI przez widzącą z Fatimy, siostrę Łucję de Jesus dos Santos, w którym ostrzega go przed „diabelskim buntem” wywołującym „ogólnoświatową dezorientację (...) zadręczającą Kościół”.

 

Istnienie listu ujawnił badacz zajmujący się Fatimą, Kevin J. Symonds, w wywiadzie opublikowanym przez „Catholic World Report”. Symonds mówi, że odkrył list w muzeum prowadzonym przez siostry klasztoru karmelitanek z Coimbry w Portugalii, gdzie s. Łucja spędziła ostatnie lata swojego życia oraz że otrzymał pozwolenie sióstr na to, by publicznie wyjawić jego treść.

 

„W swoim liście s. Łucja mówiła o diabelskim buncie, który jest pobudzany przez siły ciemności, a któremu towarzyszą błędy popełniane przeciwko Bogu, Jego Kościołowi, tego Kościoła naukom i dogmatom – powiedział Symonds „Catholic World Report. Mówiła, że Kościół przechodzi trwogę konania w Getsemani i że panuje ogólnoświatowa dezorientacja, która zadręcza Kościół. Pisała, by dodać otuchy Pawłowi VI, jako Namiestnikowi Chrystusa na ziemi, i by powiedzieć mu o swoim i innych niezłomnym trwaniu przy nim, przy Chrystusie i Jego Kościele pośród tego buntu”.

 

Symonds zauważa, że list zdaje się nawiązywać do elementów, które można odnaleźć w zarówno drugiej, jak i trzeciej części „tajemnicy fatimskiej”, która została objawiona Łucji w roku 1917.

 

„Być może jestem stronniczy, po przestudiowaniu trzeciej części tajemnicy, ale uderzyło mnie to, jak bardzo podobny język siostry Łucji wydaje się być do drugiej i trzeciej części” – mówi Symonds, zauważając, że nawiązania siostry Łucji do „trwogi konania Kościoła w Getsemani” i jego męczeństwa wywołanego „ogólnoświatową dezorientacją” wydawały się podobne do trzeciej części tajemnicy, która przedstawia globalne męczeństwo Kościoła podążającego drogą ku krzyżowi”.

 

„Co powoduje to męczeństwo? – pyta Symonds – W drugiej części tajemnicy Matka Boża uprzedzała o szerzeniu się błędów Rosji. Błędy te spowodowały właśnie to, co Najświętsza Panna przepowiedziała: wojny, prześladowanie Kościoła i cierpienie Ojca Świętego, które przyniósł komunizm i narzucanie przezeń ateizmu z pomocą rewolucji”.

 

„W czerwcu 1958 roku s. Łucja napisała do papieża Piusa XII i powiedziała mu, że komunizm sięgnie zenitu w latach sześćdziesiątych – dodał Symonds. – Błędy komunizmu faktycznie zaraziły świat, doprowadzając ludzi do buntu przeciwko Bogu i temu wszystkiemu, co święte. Dlatego ci, którzy są wierni Jezusowi Chrystusowi wśród tego buntu, doświadczają męczeństwa”.

 

Jednakże Symonds przyznaje, że to powiązanie jest z jego strony nieco oparte na przypuszczeniach i stwierdza: „byłoby nieodpowiedzialne, gdybym ja czy ktokolwiek inny z pewnością oświadczał publicznie, że s. Łucja wykorzystała trzecią część w swoim liście”. Zauważa, że czasami jest trudno poznać, czy s. Łucja zapisuje swoje własne przemyślenia, czy nawiązuje do stwierdzeń, które otrzymała w wizjach.

 

Symonds twierdzi, że mógł tylko zobaczyć pierwszą stronę listu, który był bez daty. Nie wie, jaka jest treść drugiej strony.

 

John-Henry Westen

 

Źródło: LifeSiteNews

Tłum. Jan J. Franczak

 

 


DATA: 2017-11-30 09:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chyba zapowiadała i ostrzegała, a nie prowokowała.
ponad 2 lata temu / mar219
 
Dziwne tyle słyszeliśmy miłych i ciepłych słów od kolejnych papieży o Prawdzie , Miłości, szacunku , godności w relacjach między ludźmi i o objawieniach w Fatimie. To co zostało w tym temacie powiedziane potwierdził także papież J.P.II. Zatem informacja jakiegoś (?) badacza Kevina J. Symonds jest nie tylko intrygująca i rzuca nowe nieznane (publicznie i oficjalnie) światło na Fatimę , ale stoi w sprzeczności z wiedzą jaka została przekazana wiernym. Z innych źródeł wiadomo , że tak naprawdę papieże nie byli zainteresowani Tajemnicą z Fatimy , co kolidowałoby z wprowadzaną Reforma II S.W. Rozpropagowanie przez media kościelne w Tajemnicy Fatimskiej "wątku" papieża Polaka miało swoje powody i skutki na przyszłość.
ponad 2 lata temu / Iskierka
 
To wszystko jest bardzo smutne. Jednak było zapowiadane w Ewangelii o czasach ostatecznych, gdy będzie tak strasznie, że gdyby te dni nie były skrócone, nikt by nie ocalał (Ew. św. Mateusza, rozdział 24, werset 22). Powyższy artykuł trzeba uzupełnić, podając przyczynę rozszerzenia się potwornego zła płynącego z Rosji i tam dziejącego się. To brak prawidłowego poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Niestety, ono dalej nie jest dokonane i dlatego Rosja nie nawróciła się na świętą wiarę katolicką za sprawą Matki Bożej. Dlatego też dzieją się na naszych oczach bolesne skutki tego zaniechania w postaci wojen, aborcji, lewactwa, promocji grzechu, zagrożenia islamem z jednej strony, a słabości ludzkiego elementu Kościoła - z drugiej. Musimy brać nasz oręż - Różaniec - do ręki i z zaufaniem modlić się wytrwale, codziennie, coraz gorliwiej.
ponad 2 lata temu / Marek
 
Poważni badacze Objawień w Fatimie już dawno odkryli, że nastąpi upadek papiestwa, a sam Kościół zejdzie do podziemia
ponad 2 lata temu / Jan
 
Ciekawe, dlaczego nie mógł czytać drugiej strony, jeśli już list został mu udostępniony?
ponad 2 lata temu / Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.