DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Siedlce: Radni odrzucili uchwałę o Samorządowej Karcie Praw Rodzin

Siedlce: Radni odrzucili uchwałę o Samorządowej Karcie Praw Rodzin

Radni w Siedlcach odrzucili uchwałę o Samorządowej Karcie Praw Rodzin. To nieoczekiwana decyzja, bo większość w radzie ma klub Prawa i Sprawiedliwości. Uchwała przepadła zaledwie jednym głosem.

 

Siedlecka rada miejska odrzuciła uchwałę o samorządowej karcie praw rodziny. Przeciwko karcie zagłosowało 11 radnych, za 10, a jedna radna wstrzymała się od głosu.

 

W Siedlcach większość w radzie ma Prawo i Sprawiedliwość. Przyjęcie karty poparli niemal wszyscy. Wyłamała się jedynie Iwona Orzełowska z klubu PiS (choć już nie samej partii).

 

Zagłosowała przeciwko Karcie, powołując się na… na wiarę katolicką i Katechizm Kościoła Katolickiego. Twierdziła, że karta praw rodziny dyskryminuje (sic) homoseksualistów, a tego zabrania nauczanie Kościoła.

 

Od głosu wstrzymała się Marlena Puzia. Jedna z radnych PiS nie wzięła udziału w głosowaniu ze względu na zły stan zdrowia.

 

Od kilku dni w Siedlcach trwała szeroko zakrojona akcja przeciwko Karcie. Lokalny tygodnik o profilu lewicowym publikował listy rzekomych Siedlczan sprzeciwiających się dokumentowi; z kolei przed siedzibą rady miejskiej w dniu głosowania protestowała grupa zwolenników ruchu LGBT.

 

Kartę przyjęło już kilkadziesiąt samorządów. Dokument jest w istocie deklaracją moralną. Nie nakłada na samorządy żadnych obowiązków prawnych, ale wytycza kierunki działań, zobowiązując w sumieniu do obrony rodziny i małżeństwa. Dokument nikogo nie dyskryminuje.

 

Podczas obrad w Siedlcach sprzeciwiający się Karcie radni nie byli w stanie wskazać żadnego jej zapisu, który mógłby zostać uznany za jakąkolwiek formę dyskryminacji.

 

Z informacji portalu PCh24.pl wynika, że część siedleckich radnych zamierza wrócić do sprawy i podjąć kolejną próbę przyjęcia Karty.

 

Pach


DATA: 2020-05-29 21:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli jest więcej takich katolików jak radna z wiadomej parti, co prawda mnie osobiście w głowie nie mieści że można mieć tak niski poziom świadomości to czeka nas diaboliczna przyszłość...
1 miesiąc temu / Emil26
 
Ta lub inne karty mają zmienić rzeczywistość w Polsce/poprawić ją?!
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 
Taka katoliczka jak niektórzy kandydaci na prezydenta. Smutna rzeczywistość
1 miesiąc temu / R.
 
I co ktos rozliczy radnych?
1 miesiąc temu / Kasia
 
Coś jak biskupi, zatroskani o środowisko naturalne bo przeciez namiestnicy Chrystusa nie o zbawienie duszy mają się troszczyć ale o Matkę Ziemię- New Age
1 miesiąc temu / Lustro
 
To jest poziom wykształcenia religijnego katolików dnia dzisiejszego. Poniżej skarpetek.
1 miesiąc temu / Nie dziwię si
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.