DZIŚ JEST:   17   LUTY   2020 r.

Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Seria kradzieży dzwonów na południu Francji. Prokuratura szuka zuchwałych sprawców

Seria kradzieży dzwonów na południu Francji. Prokuratura szuka zuchwałych sprawców
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#FRANCJA    #DZWONY    #KRADZIEŻ    #PROKURATURA    #ZABYTEK

Prokuratura w Draguignan ujawniła, że dwa dzwony sklasyfikowane jako zabytki zostały skradzione z kaplic w departamencie Var, miesiąc po kradzieży dwóch zabytkowych dzwonów w Ginasservis.

 

O serii kradzieży dzwonów jakie miały ostatnio miejsce na południu Francji pisze dziennik Ouest France. Na początku sierpnia, zniknął dzwon z wieży romańskiej kaplicy w małym miasteczku, Brue-Auriac. Był on wykonany z brązu, ważył 85 kg. Zainstalowano go tutaj w1847 roku.

 

Burmistrz, André Rousselet oświadczył, że: „Nie było żadnych dodatkowych szkód, a dzwon prawdopodobnie już został stopiony”. Według jego obliczeń kwota pobrana za stopiony metal może wynieść około 500 euro. Zdaniem rady miejskiej, dzwon był grawerowany z medalion jego twórcy, dlatego trudno byłoby go sprzedać kolekcjonerom.

 

Dzwon skradziono również 20 km dalej z kaplicy  miasteczka Esparron-de-Pallières, liczącego 345 mieszkańców. Thierry Basso, sekretarz ratusza, poinformował, że kaplica nie po raz pierwszy była ofiarą rabunku. - Dwadzieścia lat temu dwie bramy i figura Maryi Dziewicy zostały skradzione i nigdy ich nie odnaleziono - wskazywał.

 

Prokurator Draguignan, Pierre Arpaia, zadeklarował: „Traktujemy te kradzieże bardzo poważnie. Dzwony te są przeznaczone do odsprzedaży, albo zostały stopione w celu odzyskania brązu. Połączyliśmy razem te wszystkie sprawy, aby dowiedzieć się, czy są to pojedyncze akty, czy dokonali tego Ci sami ludzie” – powiedział.

 

FLC


DATA: 2019-08-22 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rozumiem, że ta wiadomość pochodzi z dalekiej afryki, bo mowa jest o złomiarzach, gdzie ogromna bieda panuje, czy może mowa jest o hordach opętanych demonów, które pałętają się po całej Francji i wybierają sobie za cel, szczególnie przedmioty, które pełnią rolę szczególną w walce z szatanem i innymi diabłami, jak dzwony kościelne, które odstraszają demony , czy figury Matki Bożej, słowem jak to zinterpretować, jeden fakt jest niezaprzeczalny media opanowane przez masońską poprawność polityczną, nie ważą się o tym informować społeczeństwo.
5 miesięcy temu / axe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.