DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Seria kradzieży dzwonów na południu Francji. Prokuratura szuka zuchwałych sprawców

Seria kradzieży dzwonów na południu Francji. Prokuratura szuka zuchwałych sprawców
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#FRANCJA    #DZWONY    #KRADZIEŻ    #PROKURATURA    #ZABYTEK

Prokuratura w Draguignan ujawniła, że dwa dzwony sklasyfikowane jako zabytki zostały skradzione z kaplic w departamencie Var, miesiąc po kradzieży dwóch zabytkowych dzwonów w Ginasservis.

 

O serii kradzieży dzwonów jakie miały ostatnio miejsce na południu Francji pisze dziennik Ouest France. Na początku sierpnia, zniknął dzwon z wieży romańskiej kaplicy w małym miasteczku, Brue-Auriac. Był on wykonany z brązu, ważył 85 kg. Zainstalowano go tutaj w1847 roku.

 

Burmistrz, André Rousselet oświadczył, że: „Nie było żadnych dodatkowych szkód, a dzwon prawdopodobnie już został stopiony”. Według jego obliczeń kwota pobrana za stopiony metal może wynieść około 500 euro. Zdaniem rady miejskiej, dzwon był grawerowany z medalion jego twórcy, dlatego trudno byłoby go sprzedać kolekcjonerom.

 

Dzwon skradziono również 20 km dalej z kaplicy  miasteczka Esparron-de-Pallières, liczącego 345 mieszkańców. Thierry Basso, sekretarz ratusza, poinformował, że kaplica nie po raz pierwszy była ofiarą rabunku. - Dwadzieścia lat temu dwie bramy i figura Maryi Dziewicy zostały skradzione i nigdy ich nie odnaleziono - wskazywał.

 

Prokurator Draguignan, Pierre Arpaia, zadeklarował: „Traktujemy te kradzieże bardzo poważnie. Dzwony te są przeznaczone do odsprzedaży, albo zostały stopione w celu odzyskania brązu. Połączyliśmy razem te wszystkie sprawy, aby dowiedzieć się, czy są to pojedyncze akty, czy dokonali tego Ci sami ludzie” – powiedział.

 

FLC


DATA: 2019-08-22 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rozumiem, że ta wiadomość pochodzi z dalekiej afryki, bo mowa jest o złomiarzach, gdzie ogromna bieda panuje, czy może mowa jest o hordach opętanych demonów, które pałętają się po całej Francji i wybierają sobie za cel, szczególnie przedmioty, które pełnią rolę szczególną w walce z szatanem i innymi diabłami, jak dzwony kościelne, które odstraszają demony , czy figury Matki Bożej, słowem jak to zinterpretować, jeden fakt jest niezaprzeczalny media opanowane przez masońską poprawność polityczną, nie ważą się o tym informować społeczeństwo.
26 dni temu / axe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.