DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 

Senyszyn lży Żołnierzy Wyklętych. Sprawa trafiła do prokuratury

Senyszyn lży Żołnierzy Wyklętych. Sprawa trafiła do prokuratury

Czy w Polsce wolno bezkarnie znieważać pamięć osób, które walczyły o wolność przeciw komunistycznym okupantom? Wiceprzewodnicząca SLD Joanna Senyszyn wypowiedziała się w obrzydliwy sposób o Żołnierzach Wyklętych, a sprawę zgłoszono do prokuratury.


Wiceszefowa postkomunistycznej SLD, Joanna Senyszyn, podczas dyskusji w studiu TVN24 powiedziała, że Żołnierze Wyklęci „zabili nie tylko radzieckich żołnierzy, a 30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci, że je gwałcili, mordowali i rabowali”. Przypomina to narrację ubeków i stalinowskich propagandzistów z początku mrocznej ery zbójeckiej PRL.


O sprawie informuje „Nasz Dziennik”. Zawiadomienia do prokuratury złożyło kilku represjonowanych przez komunistyczne władze żołnierzy Armii Krajowej, żołnierz Związku Walki Zbrojnej oraz Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i Fundacja Łączka.


"Są to elementy typowe dla propagandy wczesnego PRL i czasów stalinowskich. Liczba ofiar po stronie władzy komunistycznej, tych, którzy kolaborowali z nowym okupantem, według ocen samych historyków piszących na zlecenie PZPR jest rzędu dziesięciu, kilkunastu tysięcy. Jeżeli zaczniemy śledzić listy zabitych tak zwanych działaczy demokratycznych, to w znaczącej części okazuje się, że byli to współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa zabici przez podziemie z racji ich agenturalnej działalność bądź ludzie, którzy szczególnie źle zapisali się dla lokalnych społeczności" – powiedział „Naszemu Dziennikowi” dr Tomasz Łabuszewski naczelnik pionu edukacji publicznej warszawskiego oddziału IPN.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

kra


 


DATA: 2015-03-27 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze, że ta kobieta nie ma dzieci. Syn Wandy Nowickiej, napisał artykuł o tym, że powstańcy Polscy byli to bandyci, a żołnierze wyklęci powinni iść siedzieć.
ponad 4 lata temu / ChędożyćSLD
 
Jeśli dojdzie do procesu sądowego to ciekawe:czy wyrok powinien skazać na grzywnę więzienie czy psychiatryk?Sam nie wiem czy trzecia opcja nie należy jej się darmo w ramach obywatelskiego współczucia
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
żołnierze wyklęci z jakiej byli armii, kto dowodził tą armią? a może to byli zwykli bandyci nie mogący pogodzić się z zakończeniem wojny!
ponad 4 lata temu / kontrabasek
 
Zamieszczona fotka - mistrzostwo świata.
ponad 4 lata temu / 47
 
p.Senyszyn reprezentuje partię ,spadkobierczynię tych , co cały czas zwalczali , a we wczesnym okresie także mordowali tych żołnierzy wyklętych. Pomyliła tylko oddziały podziemne z partyzantką żydowską i radziecką , GL i AL oraz pospolitymi bandytami.
ponad 4 lata temu / J.M.
 
@japapan: "Nadmieniam, że nie mam poglądów prawicowych ani lewicowych" ... nie rozumiem Pana "nadgorliwego nadmieniania". Najwyzszy czas na odstawienie tych tresur kulturowomarksistowskich do lamusa.
ponad 4 lata temu / Tiberias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.