DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Senyszyn lży Żołnierzy Wyklętych. Sprawa trafiła do prokuratury

Senyszyn lży Żołnierzy Wyklętych. Sprawa trafiła do prokuratury

Czy w Polsce wolno bezkarnie znieważać pamięć osób, które walczyły o wolność przeciw komunistycznym okupantom? Wiceprzewodnicząca SLD Joanna Senyszyn wypowiedziała się w obrzydliwy sposób o Żołnierzach Wyklętych, a sprawę zgłoszono do prokuratury.


Wiceszefowa postkomunistycznej SLD, Joanna Senyszyn, podczas dyskusji w studiu TVN24 powiedziała, że Żołnierze Wyklęci „zabili nie tylko radzieckich żołnierzy, a 30 tysięcy Polaków, w tym kobiety i dzieci, że je gwałcili, mordowali i rabowali”. Przypomina to narrację ubeków i stalinowskich propagandzistów z początku mrocznej ery zbójeckiej PRL.


O sprawie informuje „Nasz Dziennik”. Zawiadomienia do prokuratury złożyło kilku represjonowanych przez komunistyczne władze żołnierzy Armii Krajowej, żołnierz Związku Walki Zbrojnej oraz Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego i Fundacja Łączka.


"Są to elementy typowe dla propagandy wczesnego PRL i czasów stalinowskich. Liczba ofiar po stronie władzy komunistycznej, tych, którzy kolaborowali z nowym okupantem, według ocen samych historyków piszących na zlecenie PZPR jest rzędu dziesięciu, kilkunastu tysięcy. Jeżeli zaczniemy śledzić listy zabitych tak zwanych działaczy demokratycznych, to w znaczącej części okazuje się, że byli to współpracownicy komunistycznego aparatu bezpieczeństwa zabici przez podziemie z racji ich agenturalnej działalność bądź ludzie, którzy szczególnie źle zapisali się dla lokalnych społeczności" – powiedział „Naszemu Dziennikowi” dr Tomasz Łabuszewski naczelnik pionu edukacji publicznej warszawskiego oddziału IPN.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

kra


 


DATA: 2015-03-27 07:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze, że ta kobieta nie ma dzieci. Syn Wandy Nowickiej, napisał artykuł o tym, że powstańcy Polscy byli to bandyci, a żołnierze wyklęci powinni iść siedzieć.
ponad 4 lata temu / ChędożyćSLD
 
Jeśli dojdzie do procesu sądowego to ciekawe:czy wyrok powinien skazać na grzywnę więzienie czy psychiatryk?Sam nie wiem czy trzecia opcja nie należy jej się darmo w ramach obywatelskiego współczucia
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
żołnierze wyklęci z jakiej byli armii, kto dowodził tą armią? a może to byli zwykli bandyci nie mogący pogodzić się z zakończeniem wojny!
ponad 4 lata temu / kontrabasek
 
Zamieszczona fotka - mistrzostwo świata.
ponad 4 lata temu / 47
 
p.Senyszyn reprezentuje partię ,spadkobierczynię tych , co cały czas zwalczali , a we wczesnym okresie także mordowali tych żołnierzy wyklętych. Pomyliła tylko oddziały podziemne z partyzantką żydowską i radziecką , GL i AL oraz pospolitymi bandytami.
ponad 4 lata temu / J.M.
 
@japapan: "Nadmieniam, że nie mam poglądów prawicowych ani lewicowych" ... nie rozumiem Pana "nadgorliwego nadmieniania". Najwyzszy czas na odstawienie tych tresur kulturowomarksistowskich do lamusa.
ponad 4 lata temu / Tiberias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.