DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Sekretarz Benedykta XVI: rozdźwięk między Kościołem a Berlinem coraz większy

Sekretarz Benedykta XVI: rozdźwięk między Kościołem a Berlinem coraz większy
fot. © Raimond Spekking

Drogi państwa i Kościoła rozchodzą się coraz bardziej. Prawo państwowe musi czerpać z prawa naturalnego. Trybunał Konstytucyjny w Niemczech nie może zajmować się takimi sprawami, jak związki homoseksualne – mówił we wtorek abp Georg Gänswein.

 

Abp Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i prywatny sekretarz Benedykta XVI, skrytykował państwo niemieckie za zajmowanie się między innymi homoseksualizmem. W jego ocenie istnieje coraz większy rozdźwięk między Kościołem, a Berlinem.

 

Hierarcha mówił o tym w przemówieniu wygłoszonym we wtorek. Jak wskazał, niemiecki Trybunał Konstytucyjny zupełnie niepotrzebnie zajmuje się takimi sprawami, jak na przykład homoseksualizm, zrównując związki jednopłciowe z normalnymi.

 

W ten sposób zamyka się konstytucję na prawo naturalne, co jest tymczasem bardzo poważnym błędem, niezgodnym w dodatku z zamysłem twórców powojennych Niemiec.

 

Arcybiskup odwołał się do przemówienia, jakie Benedykt XVI wygłosił w 2011 roku w Bundestagu. Papież stwierdził wówczas krytycznie, że prawo naturalne zaczyna być traktowane jako jakaś specyficznie katolicka nauka, która nie obowiązuje niekatolików. To niewłaściwa postawa.

 

Abp Gänswein wezwał chrześcijan do znacznie głośniejszego i aktywniejszego niż dotąd upominania się o wartości. Jak podkreślił, Kościół katolicki w Niemczech świadczy wprawdzie bardzo istotną posługę charytatywną, ale nie może być do tego sprowadzany; nie wolno mu też dopasowywać się do ducha czasu. W katolicyzmie chodzi przede wszystkim o zbawienie i życie wieczne.

 

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach


DATA: 2019-06-10 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwalisz dzisiejsze Niemcy, że nie zabijają?
7 miesięcy temu / @alawilk
 
Jak słowa Abp mają się do faktu że tak wielu kościelnych dostojników jest aktywnymi gejami?
7 miesięcy temu / Tutejszy katoli
 
Chyba o tym mówił Chrystus, co będzie przed jego powtórnym przyjściem.
7 miesięcy temu / Tomasz
 
"Drogi państwa i Kościoła rozchodzą się coraz bardziej." O jakim KOściele mówi Ten, który jest UCZESTNIKIEM i BUDOWNICZYM NOWYCH DRÓG dla globalnego kościoła wpisujących się w SIEĆ i URBANIZACJĘ GLOBALNEGO ŚWIATA. O jakim ROZDŹWIĘKU myśli\ Sekretarz G. skoro POSTĘPOWI BISKUPI z Niemiec są dla Papieża Franciszka EKSPERTAMI wytyczającymi te nowe drogi do piekła ? W polityce kościelnej hierarchowie mówią na wzór polityków świeckich to co ludzie chcą usłyszeć : WSZYSTKO JEST POD KONTROLĄ a MY czuwamy. Bp Ganswein WZYWA do UPOMINANIA SIĘ o WARTOŚCI zamiast UPOMINAĆ FORMALNIE z art. Kodeksu Kanonicznego swoich Braci biskupów i WZYWAĆ DO NAWRÓCENIA. Zadziwia stosowana ERYSTYKA.
7 miesięcy temu / iskierka
 
obawiam się że nigdy w historii Niemiec katolicy nie mieli tak dobrze jak teraz. W 1939 wielu z nich skończyło w obozie śmierci.
7 miesięcy temu / ala wilk
 
Twórcy powojennych Niemiec nie spali. Naziści dobrze wiedzieli, jak przetrwać trudny okres amerykańskiej okupacji, by zacząć budować V Rzeszę na nowo, na fundamentach Unii Europejskiej. Ów rozdźwięk to nic nieoczekiwanego.
7 miesięcy temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.