DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Ukazał się nowy numer magazynu „Polonia Christiana”!

Ukazał się nowy numer magazynu „Polonia Christiana”!

Najnowszy numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików można już nabyć w dobrych sklepach i salonach prasowych. Wiodącym tematem tego wydania jest dramatyczna sytuacja Kościoła na kilka miesięcy przed drugą częścią synodu ds. rodziny.


Czym jest schizma hybrydowa? „Takie nieoczekiwane zestawienie pojęciowe może na pozór wydawać się nieadekwatne do rangi omawianego problemu i paradoksalnie rodzić zarzut hybrydowości. Kiedy jednak uważnie przyjrzymy się wydarzeniom i wypowiedziom związanym z  trwającym synodem o rodzinie, zauważymy analogie, które trudno lepiej określić” – pisze redaktor naczelny magazynu Sławomir Skiba.


O „niemieckiej herezji” w kontekście obecnego kryzysu Kościoła pisze prof. Grzegorz Kucharczyk. „Kościół niemiecki trwa w schizmie co najmniej od roku 1993, gdy tamtejsi biskupi ogłosili, że zamierzają udzielać Komunii Świętej rozwodnikom żyjącym w związkach cywilnych” – przypomina historyk. Podejmując temat owego kryzysu, nie sposób nie podjąć próby analizy obecnego pontyfikatu. O „efekcie Franciszka”, pisze Piotr Doerre: „Niektórzy nazywają Franciszka papieżem-celebrytą, inni – samotnym rewolucjonistą. Jedni chłoną jego słowa i wypatrują niestandardowych zachowań, inni czują niepokój i konsternację za każdym razem, kiedy staje przed obiektywami kamer” – czytamy w nowym numerze dwumiesięcznika.


W magazynie „Polonia Christiana” podjęto oczywiście również inne tematy. O stosunkach polsko-ukraińskich inaczej niż pozostałe „niezależne media” pisze Roman Motoła. O fali nielegalnych imigrantów szturmujących wybrzeża Europy pisze natomiast Krzysztof Warecki w artykule zatytułowanym "Jak powstrzymać falę?".


W numerze – jak zwykle – nie zabraknie tekstów na temat prawdy, dobra i piękna. Piszemy między innymi o gotyku i baroku (a więc o tym jak Tradycja katolicka tworzyła przyszłość), nieznanej Europejczykom stronie Maroka oraz godnych polecenia – z katolickiego i patriotycznego punktu widzenia - książkach i filmach.


Do najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana” dołączono BEZPŁATNY DODATEK - płytę z filmem „Październikowa rewolucja. Co się stało na synodzie”, którego trailer można obejrzeć poniżej.


Zapraszamy do dobrych sklepów i salonów prasowych, a od wtorku 12 maja zapraszamy do zamawiania przez stronę internetową:


www.ksiegarnia.piotrskarga.pl

 

Już teraz zachęcamy do zamówienia rocznej prenumeraty magazynu "Polonia Christiana". Na prenumeratorów czekają wyjątkowe ceny i upominki. Zapraszamy tutaj: Prenumerata magazynu "Polonia Christiana"SPOTKANIE PROMOCYJNE NOWEGO NUMERU MAGAZYNU "POLONIA CHRISTIANA" ODBĘDZIE SIĘ 14 MAJA O GODZINIE 18.00 W KRAKOWSKIM KINIE ARS NA ULICY ŚW. TOMASZA

 

DATA: 2015-05-17 09:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.