DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Przerwa w działaniu strony

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

1944 – Oddziały Armii Krajowej Okręgów Wilno i Nowogródek przystąpiły do wykonania Operacji Ostra Brama w ramach akcji „Burza”. Przewidywała ona samodzielne uderzenie na Wilno i zajęcie go przed nadejściem zwycięskich wojsk sowieckich.

 
 

W składzie nowego rządu Francji, na fotelu ministra sprawiedliwości zasiadł Eric Dupond-Moretti, który bronił przed sądem islamskiego terrorysty biorącego udział w napaści na żydowską szkołę w Tuluzie, a potem skazanego na 30 lat więzienia.

 

W studio TVP3, dokąd zesłany został po długiej przerwie w nadawaniu program „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, wybitni naukowcy i publicyści zastanawiali się nad przebiegiem oraz perspektywami obecnej rebelii społeczno-ideologicznej.

 

Przedstawicielka Stanów Zjednoczonych w Polsce kolejny raz w emocjonalnym tonie stanęła po stronie telewizji TVN. Skrytykowała w mediach społecznościowych europosłankę PiS Beatę Mazurek, która określiła stację utworzoną w wyniku afery FOZZ jako „WSI 24”. Wbrew faktom, Georgette Mosbacher zaprzeczyła związkom Wojskowych Służb Informacyjnych z powstaniem telewizji.

 

Nowe przepisy w sprawie bezpieczeństwa w Hongkongu mogą doprowadzić do ograniczenia wolności religijnej na tym obszarze – obawia się biskup-senior diecezji, kardynał Joseph Zen Ze-kiun.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.