DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2020 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Przerwa w działaniu strony

Polonia Christiana to katolicki magazyn wydawany w Krakowie przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Pierwszy numer pisma ukazał się w marcu 2008 roku. Na naszych łamach podejmujemy istotne tematy często nieobecne bądź ukazywane w fałszywym świetle w mediach tzw. głównego nurtu.

 

1901 – Ojciec Święty Leon XIII ogłosił encyklikę Graves de communi, O działalności socjalnej katolików. Papież przeciwstawił w niej działalność społeczną katolików, opartą na miłości bliźniego, socjaldemokracji, odrzucającej prawa ustanowione przez Boga. Podkreślił, że kwestia socjalna ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale także religijno-obyczajowy. Często przyczyną nędzy są nie tyle warunki pracy czy wysokość płacy, ale niemoralne życie.

 
 

Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy – powiedział prezydent Andrzej Duda. Podczas spotkania w Zwoleniu odniósł się do kontrowersji wokół prób narzucania Polsce z zagranicy kształtu reform sądownictwa i odważnie bronił prawa Polski do samostanowienia o sobie i naszym systemie prawnym.

 

W wieku 83 lat zmarł w Lublinie bp Stanisław Stefanek, ordynariusz diecezji łomżyńskiej w latach 1996 – 2011. Hierarcha gorąco wspierał wszelkie inicjatywy pro life, a także promował duchową adopcję dziecka poczętego. Jego biskupie zawołanie brzmiało: „In omnibus Christus – We wszystkim Chrystus”.

 

Do Europy przybywa coraz więcej irańskich chrześcijan, którzy uciekają przed islamską policją. Ks. Jean Marie Humeau zauważa, że wyznawcy Chrystusa z Iranu boją się o swoje życie także przebywając we Francji czy innych krajach UE ponieważ nieoficjalne „jednostki islamskiej policji”, działają również w Europie.

 

Rada społeczna przy metropolicie katowickim solidaryzuje się z prof. Ewą Budzyńską, wobec której prowadzone jest postepowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Śląskim. Prof. Budzyńska została oskarżona o nietolerancję i homofobię, ponieważ podczas zajęć ze studentami mówiła o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.