DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Satanistyczne znaki w ukraińskich szkołach. Źródłem inspiracji dla uczniów był „Tik Tok”

Satanistyczne znaki w ukraińskich szkołach. Źródłem inspiracji dla uczniów był „Tik Tok”
Todd Page via flickr (CC-BY-NC-2.0)
#OKULTYZM    #SZKOŁA    #SATANIZM    #TIK TOK    #DZIECI    #MAGIA KINA

Uczniowie w szkołach Lwowa i obwodu lwowskiego zaczęli posługiwać się symboliką satanistyczną i wypowiadać „dziwne formuły zaklęć”. Duchowni apelują do rodziców o zwracanie uwagi na to, co robią ich dzieci i proszą, aby rozmawiać z nimi o zagrożeniach duchowych, jakie niesie stosowanie praktyk nawiązujących do satanizmu.

 

Lwowski portal „Twoje Miasto” alarmuje swoich czytelników, opisując niebezpieczny trend jaki ma miejsce w szkołach zachodniej Ukrainy, w których uczniowie rysują satanistyczne pentagramy wpisane w koło i wypowiadają „magiczne formuły” z swoimi życzeniami. Czego życzą sobie uczniowie, najprawdopodobniej nieświadomi ukrytego tła tej „zabawy”?

 

Młodzi ludzie chcą, aby dzięki tym zaklęciom nie odbyły się lekcje, żeby nauczyciel nie przyszedł do klasy, albo aby nie było nad nimi kontroli. Taki sposób na wpływanie na rzeczywistość jest im podpowiadany za pośrednictwem społecznościowego portalu „Tik Tok”.

 

O praktykach uczniów szkół w Lwowie i okolicy zrobiło się głośno, gdy na jednym z portali społecznościowych o zgubnych skutkach tej praktyki napisał grekokatolicki duchowny ojciec Justyn Bojko. Do duchownego informacje o wykorzystywaniu satanistycznej symboliki zgłaszali rodzice, sygnalizujący, że w szkołach coraz częściej pojawiają się pentagramy i „zaklinanie życzeń” poprzez wypowiadanie „magicznych” formuł. Jak pisze lwowski portal „Twoje Miasto”, jedna z matek piątoklasistki z miejscowości Pomorzany w rejonie przemyślańskim opisała, że uczniowie z klasy jej córki narysowali na tablicy w klasie pentagram, jaki zobaczyli w „Tik Toku”, w środku pentagramu osobę i świece po bokach, co według nich miało zapobiec śmierci tejże osoby.

 

Ojciec Justyn Bojko ostrzega rodziców, aby nie traktowały tej praktyki jako żartów ponieważ „życie pozagrobowe nie jest daleko od nas”. Duchowny jasno stwierdza też, że istnienie diabła nie jest mitem, lecz rzeczywistością i posługiwanie się magicznymi praktykami może prowadzić do uwikłania się w relację z złym duchem, który przejmuje kontrolę nad wolą nie tylko młodego człowieka.

 

Problem, jaki pojawił się w szkołach Ziemi Lwowskiej, poruszył również psychologów. Miron Szkrobut, chrześcijański psycholog i wiceprzewodniczący Ukraińskiego Stowarzyszenia Psychologii Chrześcijańskiej wyjaśnia, że pięciokątna gwiazda – pentagram była używana przez ludzi pierwotnych – przez czarownice i czarodziejów „białej magii” do przywoływania złych duchów. Zdaniem Szkrobuta pentagram prawie zawsze mówi o zaangażowaniu w okultyzm, ale stosowana jest też inna symbolika – liczba 666 lub odwrócony krzyż oraz litery alfabetu hebrajskiego, które oznaczają cztery zwierzęta i duszę ludzką, świadczące o zwycięstwie materii nad duchem.

 

Źródła: Twoje Misto, Uazmi.org, Westnews.info

JB

Czytaj także:
DATA: 2020-10-12 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tik tok jest rodem z Chin. Wszystko jasne.
1 miesiąc temu / Podkarpacie
 
Zachodnia Ukraina.Czemu mnie to nie dziwi ?Kult zbrodniarzy Rzezi Wołyńskiej to wywoływanie najgorszych demonów .Teraz infekują następne pokolenie.
1 miesiąc temu / Ambroży
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.