DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Sanktuarium w Fatimie doceniło jubileuszowe kampanie Instytutu Księdza Piotra Skargi

Sanktuarium w Fatimie doceniło jubileuszowe kampanie Instytutu Księdza Piotra Skargi
PCh24

Instytut Księdza Piotra Skargi otrzymał oficjalne podziękowanie, przesłane w imieniu rektora Sanktuarium Fatimskiego za akcje, które zorganizował z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 roku.

 

– To były godne obchody 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej. Przygotowywaliśmy się do nich już kilka lat wstecz – wspomina Sławomir Olejniczak, prezes Instytutu Księdza Piotra Skargi. – Należy dodać, że kampanie rozpowszechniające przesłanie Maryi z Fatimy organizujemy już od początku naszej działalności, czyli od 2001 roku. Wydane przez nas publikacje przybliżające to wciąż aktualne orędzie dotarły już do wielu polskich rodzin. Wymieńmy chociażby książkę i album cenionego brazylijskiego fatimologa Antonia Borellego pt. „Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?”, który rozesłaliśmy do ponad 970 000 domów, setki tysięcy innych broszur i książek, niemal 3 miliony różańców czy 1 290 000 kalendarzy „365 dni z Maryją na 2018 rok” – dodaje.

 

– Na uwagę zasługuje również wydawany przez nas w duchu fatimskim dwumiesięcznik „Przymierze z Maryją”, którego 100. numer wydamy w maju bieżącego roku, a podkreślić należy, że rozsyłamy go do ponad 430 000 Czytelników. Natomiast na 100-lecie Objawień postanowiliśmy przygotować coś wyjątkowego i myślę, że się to udało: złożyliśmy w Fatimie ogromny bukiet 10 000 białych lilii, zapaliliśmy ponad 1300 metrowych świec wotywnych – wszystko w imieniu naszych Przyjaciół i Darczyńców; wydaliśmy Jubileuszowy Różaniec i rozesłaliśmy go do ponad 1 500 000 polskich domów, a także sfinansowaliśmy produkcję filmu nt. aktualności fatimskich objawień. Cieszy nas, że Sanktuarium w Fatimie doceniło nasze starania w propagowaniu wezwania Maryi do nawrócenia i pokuty – puentuje Sławomir Olejniczak.

 

Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie wyraziło wdzięczność Instytutowi Księdza Piotra Skargi za ten wysiłek:

„W imieniu Rektora Sanktuarium Fatimskiego, ks. Carlosa Cabecinhasa chcemy podziękować za piękne i ważne inicjatywy związane z Objawieniami w Fatimie. Zapewniamy o naszej jedności z Wami w modlitwie. Wiele Błogosławieństwa Bożego z okazji Świąt Wielkanocnych!”, podkreślono.

 

Instytut zorganizował w minionym roku szereg kampanii, mających na celu uczczenie niezwykłego Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie:

 

10 000 lilii

W ramach tej akcji Instytut zachęcał swoich Przyjaciół do ufundowania niezwykłego prezentu dla Matki Bożej – ogromnego bukietu 10 tysięcy białych lilii.  

 

 

Ponadto korespondenci odmówili Akt oddania się Niepokalanej według św. Maksymiliana Marii Kolbego i potwierdzili to przesłaniem podpisanej karty. Wynik kampanii przeszedł najśmielsze oczekiwania – ponad 91 000 osób zechciało odmówić akt i wesprzeć akcję złożenia ogromnego bukietu.

 

Ich nazwiska zastały uwiecznione w pamiątkowej, bogato wydanej księdze, którą przedstawiciele Instytutu w lipcu ofiarowali w kaplicy objawień Matki Bożej w Fatimie wraz z dziesięcioma tysiącami kwiatów.

 

Jubileuszowy Różaniec

Przez cały rok Instytut propagował w Polsce Jubileuszowy Różaniec – miał błękitny kolor, tradycyjnie symbolizujący Matkę Bożą, a zdobiony był w portugalskim stylu, aby upamiętniał miejsce, w którym się objawiła. By modlitwa była pełniejsza, do Różańca dołączono rozważania autorstwa św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. W ciągu roku Instytut rozesłał w Polsce ponad 1 500 000 różańców.

 

Twoje światło w Fatimie

Instytut zorganizował także jubileuszową edycję akcji trwającej od 2011 roku. Jesienią 2017 roku wzięło w niej udział ponad 86 000 osób. Uczestnicy akcji nadesłali małe świeczki, które zostały przetopione i uformowane w 1364 metrowe świece wotywne w błękitnym kolorze. Następnie zostały zawiezione je do Fatimy, gdzie w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – zapalone przed Kaplicą Objawień Sanktuarium. Podziękowania i prośby do Matki Bożej, napisane przez uczestników akcji, trafiły do fatimskiego archiwum. 

 

 

100 Różańców

W ramach akcji „Sto Różańców publicznych na 100-lecie Objawień w Fatimie” członkowie działającej przy Instytucie Krucjaty Młodych zorganizowali ponad sto spotkań modlitewnych na terenie różnych miast Polski. Odważnie modlili się na różańcu w centralnych punktach miast, zachęcając tym samym do otwartego wyznania wiary.

 

 

Film Fatima – orędzie wciąż aktualne

Instytut zlecił krakowskiemu reżyserowi, Jarosławowi Mańce nakręcenie filmu dokumentalnego z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Film miał swoją prapremierę na Kongresie Apostołów Fatimy w maju 2017 r. w Krakowie. Od tego czasu w całym kraju w kinach odbywają się darmowe projekcje, obejrzało go już prawie 20 000 osób. Uzyskał on także dwie nagrody – Nagrodę Specjalną przyznawaną za wartości patriotyczne i edukacyjne oraz III miejsce w kategorii filmów dokumentalnych na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalana 2017” w Warszawie.

 

 

 

100 bilbordów z Maryją

W stu miejscach na terenie całego kraju pojawiły się bilbordy z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej i hasłem „Na koniec Moje Niepokalane Serce zatryumfuje!”, przypominające o przesłaniu Maryi.

 

 

Michał Wikieł


DATA: 2018-04-16 08:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie wiem, czy to dobrze, że doceniają. Nie docenialiby, gdyby przypominać o konieczności poprawnego poświęcenia Rosji, czyli tak, jak tego życzyła sobie sama Mata Boża w uznanych objawieniach w Fatimie i potem w Tuy w 1929 roku. No i kto wyjaśnił, co Matka Boża powiedziała po słynnym "itd."?
ponad 2 lata temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.