DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

„Samobójstwo francuskie”. Czyli co krajowi uczyniło pokolenie rewolucji ‘68

„Samobójstwo francuskie”. Czyli co krajowi uczyniło pokolenie rewolucji ‘68
źródło: pixabay.com

Dziennikarka Christine Kelly prowadząca codzienny program z udziałem Erica Zemmoura na kanale CNews podzieliła się swoją lekturą jego książki Samobójstwo Francuskie.

Esej Zemmoura przedstawia w niej utratę władzy i wpływów miedzynarodowych przez państwo francuskie. Ukazuje wyrzeczenie się francuskich elit kontroli nad gospodarką i imigracją przez państwo. Książka Zemmoura rozeszła siẹ w 500 tys. egzemplarzach. Prowadząca program Face à l’Info, w którym uczestniczy dziennikarz Le Figaro, omawiając jego esej zatytułowała swoją analizę podpisem: „Czytaj i przeczytaj ponownie, aby lepiej zrozumieć”.

 

W swojej książce Zemmour ukazał postępujący rozpad kraju pod wpływem pokolenia ‘68 i jego programu: „Szyderstwo, Dekonstrukcja, Destrukcja” we wszystkich sektorach francuskiej działalności. Christien Kelly pochodzi z Gwadelupy, jest pisarką i dziennikarką. W latach 2009-2015 była członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

FLC


DATA: 2020-02-21 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widać aż nazbyt wyraźnie Polska podąża w tym samym kierunku co Francja, której przykład musi stać się ostrzeżeniem dla nas. Sprawujący w Polsce wysokie urzędy decyzyjne czy mający wpływ na tworzenie prawa, czy obronicie Ojczyznę naszą przed skradającym się upadkiem moralnym,zniewoleniem naciskami obcych w ramach eurokołchozu lub spoza niego. Na długo nie pomogą chociaż utrudnią protesty rodziców, pojedyncze decyzje kuratorów oświaty. Być może ten zaczyn ma szansę urosnąć do ogólnokrajowego ruchu.
1 miesiąc temu / Ewelina
 
Wiki o autorze książki: Éric Zemmour was born in Montreuil today in Seine-Saint-Denis on 31 August 1958, to an Algerian family that came to Metropolitan France during the Algerian War. He identifies as a Jew of Berber origin' and above all as a French Jew.
1 miesiąc temu / Dzień
 
Tak muzułmanie załatwią te państwa demograficznie.Zamiast kościołów będą meczety,zaczną być obchodzone tylko muzułmańskie święta.Sklepy tylko z islamską żywnością.Banki z islamskim prawem.
1 miesiąc temu / Johny Mnemonic
 
Francja jest kolonią swoich kolonii.
1 miesiąc temu / Johny Mnemonic
 
Jak się czyta oświeceniowych pisarzy angielskich i francuskich, widać wyraźnie, ze bliższy był im Bóg Mahometa niż Bóg Jezusa Chrystusa. Tak więc spełnia się teraz tamta filozofia.
1 miesiąc temu / Ryś
 
@ Ppp To przecież po-rewolucyjna Francja stała się drugim po Wielkiej Brytanii światowym mocarstwem kolonialnym.
1 miesiąc temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.