DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Sąd Najwyższy po stronie socjalistów: szczątki generała Franco mogą być przeniesione

Sąd Najwyższy po stronie socjalistów: szczątki generała Franco mogą być przeniesione
Fot. Pixabay

Sąd Najwyższy Hiszpanii zezwolił na ekshumację i przeniesienie szczątków generała Franciska Franco poza mauzoleum w Dolinie Poległych.

 

Socjalistyczny rząd Pedra Sancheza od ponad roku usiłuje przenieść prochy byłego premiera Hiszpanii z miejsca obecnego pochówku, gdzie spoczywa także wiele innych ofiar wojny domowej, która na kilkadziesiąt lat uchroniła kraj przed komunistyczną zarazą. Obecny przywódca rządu uważa że stan obecny „uwłacza pamięci ofiar wojny domowej zainicjowanej przez Franco”.

 

Późną wiosną Sąd Najwyższy zablokował ekshumację generała Francisco Franco, krótko przed zaplanowanym na 10 czerwca przeniesieniem jego trumny z mauzoleum wojny domowej w Dolinie Poległych na podmadrycki cmentarz El Pardo-Mingorrubio. Powodem decyzji była złożona przez wnuki byłego przywódcy państwa skarga na socjalistyczny rząd Pedra Sancheza.

W połowie maja rodzina zażądała wstrzymania procedury. Zdaniem potomków generała, część z przedstawionych przez socjalistyczny gabinet obietnic dotyczących nowego miejsca pochówku była nieprawdziwa.

Potomkowie Franco konsekwentnie odrzucali możliwość ekshumacji byłego premiera Hiszpanii, oskarżając socjalistyczny rząd o rewanżyzm.

 

 

Źródło: interia.pl, KAI

RoM

 

 


DATA: 2019-09-24 13:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wymieniłam trzech sojuszników z okresu Wojny Domowej w Hiszpanii.Każdy z nich był dyktatorem i zbrodniarzem, każdy z nich na inną skalę, jednak zbrodniarzem.Franco jest odpowiedzialny za ofiary białego terroru, w Hiszpanii, podobnie jak w hietlerowskich Niemczech i okupowanych przez nie krajach europejskich w Hiszpanii działały zorganizowane przez reżim frankistowski obozy koncentracyjne Campos de concentración franquistas w latach 36-47.Ignorantami są raczej zwolennicy Franco np.LEON 222, który do jednego worka wrzucają liberałów, socjalistów, komunistów, anarchistów, masonów i chyba wszystkich, którzy ośmielili się mieć inne poglądy niż ,,jedynie słuszne" i na siłę wybielają generała czyniąc z niego świętego.
ponad 1 rok temu / BB
 
@ BB: Sam jesteś kompletnym ignorantem, jeśli porównujesz Franco do Hitlera!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Zabawne,że niektórzy Polacy chcą uczyć Hiszpanów historii Hiszpanii, a tym czasem sami zakłamują swoją.W każdym kraju europejskim znajdą się jakies grupy oszolomów czczącyc Franco, Mussoliniego, a nawet Hitlera.Na szczęscie stanowicie tylko margines w skali kontynentu.
ponad 1 rok temu / BB
 
Dzięki Franco padła zbrodnicza idea wzniecona wspólnym wysiłkiem przez liberałów, socjalistów, komunistów, anarchistów, masonów. Edward Gamas, wielki kanclerz loży masonerii francuskiej publicznie pochwalił hiszpańskich ?braci fartuszkowych? za ?zerwanie pęt? i ?wpuszczenie światła Wolności". Krwiożerczy lewacki motłoch bezcześci i podpala kościoły, morduje duchownych łącznie ok. 7 tys księży, zakonników, zakonnic. Mordują przywódcę prawicowej opozycji parlamentarnej Calva Sotelo. Mordują wielu "wrogów" w bardzo okrutny sposób, np. przez tydzień torturowany był diakon parafii Alara w diecezji Halaga. Męczono go elektrowstrząsami, wykastrowano, oblano benzyną i spalono. Gdyby nie Franco Hiszpanie zobaczyliby co znaczy komuna...Powinni być mu dozgonnie wdzięczni. A tak jesteśmy świadkami "słodkiej" zemsty przedstawicieli tych, którzy wówczasna szczęścieprzegrali,i którzy w tak perfidny sposób odgrywają się za swoją porażkę sprzed lat...Hiszpanio dokąd zmierzasz...
ponad 1 rok temu / LEON 222
 
@Leon, to że czytałeś nie zmienia faktu, że masz poglądy lub sympatie polityczne. Nimi bedziesz kierowal sie do śmierci. Ja mam inne niż Ty. Na szczęście.
ponad 1 rok temu / Rob
 
Przez nienawiść bolszewików darzę Generała niejaką sympatią. Wyrzucanie Jego z obecnego miejsca pochówku odczytuję jako zemstę.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.