DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Rzym: nie tylko zakaz Mszy Świętej. Diecezja zamyka wszystkie kościoły

Rzym: nie tylko zakaz Mszy Świętej. Diecezja zamyka wszystkie kościoły
Fot. Djalma Patricio/FreeImages.com

Do 3 kwietnia zamknięte będą wszystkie kościoły diecezji rzymskiej – poinformował kard. Angelo de Donatis, papieski wikariusz do spraw diecezji obejmującej włoską stolicę.

 

Nie minął tydzień odkąd włoski episkopat w obawie przed rozprzestrzenianiem epidemii koronawirusa zakazał publicznego sprawowania Eucharystii w całym kraju, a diecezja rzymska już zamknęła wszystkie kościoły. Dotychczas można było wejść do świątyni na indywidualną modlitwę czy adorację Najświętszego Sakramentu, jednak wiernych w Rzymie pozbawiono nawet i takiej możliwości.

 

Według włoskiej agencji ACI, za decyzją o zamknięciu kościołów stoi kard. Angelo de Donatis. „Do 3 kwietnia włącznie, dostęp do kościołów parafialnych, oraz innych kościołów diecezji rzymskiej oraz innych publicznych budynków religijnych zostaje zamknięty dla wszystkich wiernych” – brzmi treść komunikatu.

 

Jakże różni się taka postawa od świadectwa św. Karola Boromeusza, arcybiskupa Mediolanu, który w na przełomie 1576 i 1577 r. nie tylko nie opuścił zarażonego epidemią miasta, ale posługą sakramentalną i obecnością wśród cierpiących przyczynił się do głębokiego nawrócenia niezliczonej ilości mieszkańców.

 

[AKTUALIZACJA]

Kard. Angelo De Donatis zmodyfikował swoje zarządzenie z 12 marca i zezwolił księżom na otwarcie kościołów. Zalecił, by czynili to z wielką troską o ograniczenie kontaktu ludzi między sobą. Więcej przeczytasz TUTAJ.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-13 15:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Murem - a konsekwencję moralnego upadku człowieka Bóg obostrzył właśnie takimi a nie innymi cechami materii. I to nie jest traktowane jako defekt dzieła Boga tylko jako sprawiedliwość. W efekcie właśnie wracamy do tego, o czym pisałem, także Pana wtrącenie niczego nie zmienia.
14 dni temu / Akwin
 
@Akwin Bóg nie stworzył żadnego defektu, świat materialny został stworzony wolny od defektu, w pełnej harmonii stworzeń. Braki w materii pojawiły się jako konsekwencje moralnego upadku człowieka. Utrata niewinności spowodowała wygnanie z raju, odtąd człowiek, skazany na karę śmierci, boryka się ze wszelkimi skutkami grzechu własnego i cudzego, np. złośliwymi wirusami. Fideizm to - ogólnie mówiąc - błędne przekonanie, że prawd wiary nie da się pojąć rozumem.
15 dni temu / Murem
 
@klasa - nie zrozumiałeś, więc przeczytaj mój komentarz ponownie, bo Twoje pytanie jest nonsensowne w świetle tego, co napisałem. Co do reszty - a czy Ciało Pańskie jest podawane przez samego Boga czy księdza, który jest człowiekiem i obarczony jest wszelkimi defektami materii, którą Bóg stworzył w swojej mądrości taką, jaka ona jest? No więc bez bredni, bo nikt nie mówi o tym, że to Ciało Chrystusa jest skażone wirusem. Z tego powodu nauczanie Kościoła wyraźnie mówi o Komunii duchowej w określonych przypadkach. Zresztą spytam wprost, bo to jest pytanie czy ktoś fideistą jest, czy nie - czy jeśli zakażony ksiądz będzie udzielał Komunii to żaden z wiernych nie zachoruje i jest to regułą? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to jest się fideistą a nie katolikiem. Nieumiejętność odróżniania cudów od nadwyrężania Opatrzności jest źródłem wielu głupot, które tutaj wypisują komentujący.
15 dni temu / Akwin
 
@Akwin, a od kiedy to arszenikiem częstują w domu Bożym? Lub Ciało Pańskie jest skażone wirusami? Czy cud w Sokółce nie jest wystarczającm świadectwem, że nie jest to tylko kawałek chleba, tylko Ciało Pańskie?
15 dni temu / klasa
 
Ciekawe jak później po całej tej chorobie wyjdą do wiernych. Będą udawali, że nic się nie stało? Wyjdą z nor i z poważna miną będą dziękowali Bogu za ocalenie? Szok... chociaż nie. Żaden szok. To Kościół Katolicki w wydaniu ludzi Bergoglio.
15 dni temu / AdamK
 
@Nick - w takim razie najedz się arszeniku i wierz, że samą wiarą Bóg Cię uzdrowi, bo jest wszechmogący. Ludzie, fideizm jest potępiony przez Kościół a wasza argumentacja jest identyczna z fideistyczną oraz ateistyczną, bo jest tu zupełny brak zrozumienia czym jest atrybut wszechmocy. Przypominam, że Bóg stworzył świat wedle własnej woli i prawideł, co oznacza, że będziemy chorowali a oczekiwanie, że za każdym razem Bóg nas uzdrowi jest po prostu bezpodstawną próbą sprawdzania Boga. Jak Bóg chce, to cud dopuści a my nie jesteśmy od wymuszania tego na Bogu - mamy obowiązek być odpowiedzialnymi w świecie, w którym Bóg nas osadził, czyli w świecie, w którym choroby były, są i będą a żeby troszczyć się o nasze ciało, które dane jest od Boga musimy również odpowiedzialnie podchodzić m.in. do epidemii. Zalecam więcej św. Tomasza i mniej czytania bzdur.
15 dni temu / Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.