DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Rzym: na krzyżu zawisła kamizelka ratunkowa imigranta. To decyzja papieża

Rzym: na krzyżu zawisła kamizelka ratunkowa imigranta. To decyzja papieża
fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Papież Franciszek podjął decyzję o zawieszeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu znajdującym się w jednym z rzymskich kościołów. Ojciec Święty podkreśla, że to ze względu na szacunek i wartość życia każdego człowieka, także imigranta.

 

Ojciec Święty spotkał się z grupą imigrantów z wyspy Lesbos, którzy dopłynęli do Europy z różnych zakątków Afryki i Bliskiego Wschodu. Było to możliwe dzięki tzw. korytarzom humanitarnym. Papież rozpoczął spotkanie od zaprezentowania kamizelki ratunkowej, którą otrzymał od grupy ratowników. Kamizelka miała w przeszłości należeć do imigranta, która utonął w Morzu Śródziemnym. Papież podjął decyzję o umieszczeniu jej na krzyżu znajdującym się w jednym z rzymskich kościołów.

 

„Zdecydowałem o umieszczeniu kamizelki ratunkowej na krzyżu, aby przypominała wszystkim o nienaruszalnym obowiązku ocalenia każdego ludzkiego życia, ponieważ życie każdej osoby jest cenne w oczach Boga. Pan zapyta nas o to w dniu sądu” – czytamy na oficjalnym twitterowym profilu @Pontifex, gdzie publikowane są wypowiedzi papieża Franciszka.

 

„To niesprawiedliwość zmusza wielu migrantów do opuszczenia swojej ziemi. Ona każe im przemierzać pustynię. Ona sprawia, że doznają przemocy w zamkniętych obozach. Ona powoduje ich odrzucenie i śmierć w morzu” – powiedział.

 

Gest papieża został negatywnie przyjęty m.in. przez ks. Tadeusza Isakowicz-Zaleskiego, który jest zdania, że nie można zastępować wizerunku Pana Jezusa jakimkolwiek innym przedmiotem. „Na znaku Krzyża Świętego może być umieszczony tylko wizerunek Jezusa Chrystusa. Zastąpienie tego wizerunku jakimkolwiek przedmiotem godzi w prawdy wiary. Czyżby więc papież Franciszek przekładał „poprawność polityczną” ponad Ewangelię? Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu, wybaw nas!” – napisał na Twitterze ks. Isakowicz-Zaleski.

 

 

Źródło: Twitter, vaticannews.va

WMa

 


DATA: 2019-12-19 22:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwne. Krzyż to krzyż. Kamizelkę może nosić człowiek, a nie Bóg.
5 miesięcy temu / Bozena
 
K.Isakowicz Ma RACJĘ.
7 miesięcy temu / lalina
 
Papież chciał ukazać cierpienie imigrantow z Afryki. Zapomniał tylko , że migracja tych nacji jest celowa i zorganizowana, i kiedy wybuchnie ich powstanie, bunt, to będą oni atakować i krzyż i katolików
7 miesięcy temu / Lusia
 
Przybądź Sędzio Sprawiedliwy i nie zwlekaj! MARANA THA!!!
7 miesięcy temu / Noe
 
Dzięki Bogu za Papieża Franciszka, który słowem i czynem głosi Dobrą Nowinę, również tym, którzy go potępiają i chcą "przeczekać". Błogosławieństwa Jezusa narodzonego w Betlejem, na ziemi Izraela oraz Światła Ducha Świętego i Jego daru mądrości dla wszystkich, bez wyjątków i podziałów.
7 miesięcy temu / Teresa
 
CIERPIENIE CZŁOWIEKA PRZYSŁONIŁO Ukrzyżowanego i Jego cierpienie! SKANDAL!
7 miesięcy temu / !
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.