DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Rzym: cudowny krzyż z kościoła św. Marcelego trafi na Plac Świętego Piotra. Powodem koronawirus

Rzym: cudowny krzyż z kościoła św. Marcelego trafi na Plac Świętego Piotra. Powodem koronawirus
Sailko / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

Związany z ustaniem epidemii w XVI-wiecznym Rzymie krucyfiks z kościoła św. Marcelego na Corso w czwartek trafi na Plac Świętego Piotra. Wcześniej Ojciec Święty modlił się przed cudownym krzyżem o ustanie pandemii. Teraz wizerunek Ukrzyżowanego będzie towarzyszył podczas piątkowego papieskiego błogosławieństwa Urbi et Orbi.


Kilka dni temu informowaliśmy, że papież Franciszek odbył w Wiecznym Mieście pieszą pielgrzymkę. Modlił się wtedy w Bazylice Matki Bożej Większej przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej zwanej też Ocaleniem Ludu Rzymskiego. Odwiedził także kościół św. Marcelego na Corso. Znajduje się w nim łaskami słynący krucyfiks.


„Krzyż św. Marcelego jest uznawany przez rzymian za cudowny od 1519 r., kiedy to kościół św. Marcelego strawił pożar, a krucyfiks pozostał nietknięty. Kiedy trzy lata później Rzym został dotknięty epidemią dżumy, mieszkańcy miasta wbrew zakazom mającym ograniczyć szerzenie się zarazy wynieśli krzyż na ulice. Przez 16 dni pielgrzymował przez wszystkie dzielnice miasta, a gdzie docierał, choroba ustępowała. Kiedy powrócił do kościoła św. Marcelego, epidemia się zakończyła” – opisuje historię cudownego krucyfiksu Radio Watykańskie.


Również papieże uznawali znacznie tego krucyfiksu. Św. Jan Paweł II nakazał sprowadzić ten krzyż do Bazyliki św. Piotra na Wielki Post Wielkiego Jubileuszu. A zatem w ten sposób również Franciszek pokazuje nam, że w takich chwilach wiara jest najważniejsza. On wie, że moc Bożej miłości może przezwyciężyć te trudności – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Enrico Cassini.


W środę krucyfiks został tymczasowo zabrany z kościoła św. Marcelego na Corso, a w czwartek stanie na Placu Świętego Piotra. W ten sposób będzie blisko papieża Franciszka, który w piątek udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i światu.

 


Źródło: catholicnewsagency.com / vaticannews.va / Facebook: Templum Christi
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-26 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy w tv lub radiu będzie transmisja. A jeśli tak to gdzie?
3 miesiące temu / Bartek
 
Posąg nie jest jakoś szczególnie duży, nie stoi pod Koloseum, tylko w środku, jest częścią czasowej wystawy o Kartaginie, a po jej zakończeniu wróci pewnie do centrum filomwego CineCitta, skąd został wypożyczony owstał jako rekwizyt filmowy. Wbrew informacjom z internetu, papież nie ma nic do powiedzenia w Koloseum, które podlega pod włoskie Ministerstwo Kultury.
3 miesiące temu / @Maria
 
Nie mogliby go zawieźć do Bergamo?
3 miesiące temu / Olo
 
Może ktoś wie co rzymianie zrobią z gigantycznym posągiem Molocha, który stoi pod Koloseum?
3 miesiące temu / Maria
 
Pokuta. Pokuta. Pokuta
3 miesiące temu / retro
 
No to pachamama i pewnie pachapapa w odwrocie. Przed majestatem Pana wszystko truchleje jak Pan karze za odstępstwa od wiary. Pan jest miłosierny, ale także sprawiedliwy. Przypomnę skromnie, że jesteśmy w okresie Postu, a on jest poświęcony pokucie i nawróceniu, a nie tylko miłosierdziu Pana. Jeśli chcemy Bożego miłosierdzia to musimy się nawracać i pokutować za nasze grzechy!!! Tak jak zrobili mieszkańcy Niniwy nawoływani przez proroka Jonasza do pokuty i nawrócenia i Pan ich wysłuchał. W sodomie i gomorze nie chcieli się nawracać i pokutować za swoje dewiacje to zostali spaleni ogniem z nieba. teraz mamy wirusa i to dopiero początek kar jeśli się nie nawrócimy i nie będziemy pokutować za eutanazję, aborcję, homoseksualizm, genderyzm, ekologizm, idolatrię, kłamstwa, zbrodnie, cudzołożenie, kradzieże, ekumenizm, kłanianie się islamowi itd itd "Nawracajcie się, bo inaczej tak samo pomrzecie" Pan Nasz Jezus Chrystus
3 miesiące temu / CZASY KOŃCA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.