DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Papież Franciszek poszedł z pielgrzymką do Matki Bożej Śnieżnej. Prosił o ustanie pandemii

Papież Franciszek poszedł z pielgrzymką do Matki Bożej Śnieżnej. Prosił o ustanie pandemii
fot. VATICAN MEDIA / Reuters

Papież Franciszek niespodziewanie udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby skierować modlitwę do patronki Wiecznego Miasta, Matki Bożej Śnieżnej (Salus populi Romani – łac. Ocalenie Ludu rzymskiego) o ustanie pandemii, która dotknęła Włochy i cały świat – poinformował dyrektor watykańskiej Sala Stampa, Matteo Bruni.

 

Papieska wizyta miała charakter prywatny i Ojciec Święty idąc pieszo wzdłuż Via del Corso dotarł do kościoła San Marcello al Corso, gdzie znajduje się cudowny Krucyfiks, który w 1522 r. był niesiony w procesji przez dzielnice miasta, aby ustała w Rzymie „Wielka zaraza” – wyjaśnił rzecznik Watykanu, Matteo Bruni.

 

Stwierdził, że w swojej modlitwie Ojciec Święty prosił o ustanie pandemii dotykającej Włochy i cały świat, błagał o uzdrowienie wielu chorych, pamiętając o licznych ofiarach minionych dni. Papież modlił się także za ich rodziny i przyjaciół o pocieszenie i umocnienie. Franciszek objął swoimi modlitwami pracowników służby zdrowia, lekarzy, pielęgniarki i pielęgniarzy oraz do tych, którzy w tych dniach swoją pracą zapewniają społeczeństwu funkcjonowanie. Około godz. 17. 30 Ojciec Święty powrócił do Watykanu – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej.

 

 

 

W 593 św. Grzegorz Wielki niósł wizerunek Matki Bożej przez ulice miasta prosząc o ustanie trawiącej epidemii. Podobnie uczynił 1837 r. papież Grzegorz XVI modląc się o zakończenie plagi cholery. Historia wizerunku sięga IV w. Najświętsza Maryja ukazała się patrycjuszowi Janowi, wieszcząc mu, iż zostanie ojcem długo oczekiwanego potomka, w zamian za co ma ufundować świątynię oraz papieżowi Liberiuszowi, uprzedzając prośbę Jana, o zgodę na wybudowanie kościoła. Znakiem miejsca, w którym ma zostać wzniesiona budowla, miał być śnieg. W upalne lato roku 392, na wzgórzu Eskwilin niespodziewanie spadły białe płatki. Dla upamiętnienia tego wydarzenia nadano świątyni wezwanie Matki Bożej Śnieżnej.

 

 

 

Drugi przystanek papieskiej pielgrzymki ma niemniejsze znaczenie. Franciszek zatrzymał się w kościele św. Marcelego na Corso, w którym znajduje się słynący cudownymi łaskami krzyż z XV w. W 1519 r. przetrwał trawiący kościół pożar, a trzy lata później niesiono go na czele procesji, po zakończeniu której ustąpiła w Rzymie tzw. Wielka Zaraza.

 

Źródło: Twitter.com / viatcannews.va / KAI

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 

Czytaj także:
DATA: 2020-03-16 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

trzeba żeby Syn Człowieczy był wywyższony tak jak wąż został wywyższony na pustyni
3 miesiące temu / qwe
 
Nie rozumiem zajadłości komentujących. Papież Franciszek zachowuje się różnie, czasem więc zasłuży na krytykę, a innym razem na pochwałę. Akurat to, że się modli i to na klęczkach o ustanie epidemii, to bardzo dobrze. Nie kłóćcie się ludzie, lepiej weźcie w rękę różaniec i pomódlcie się również. Szczęść Wam Boże.
3 miesiące temu / L
 
Nie jestem od krytyki,komentują a nie pójda sami prosić Boga ..może sił nie starczy im a może rozumu albo pokory czy współczucia bo gdzieś tam na świecie leżą ludzie z gorączką inni konają a inni ..są i obozy zagłady i więźniowie i...i sparalizowni co nie uciekną wirusowi...jest i spalona Australia Arktyka głodujący ludzie...przestańcie kąsać i może maseczki uszyjcie komuś albo zakupy komuś kto nie chodzi albo nie sądż nikogo nie będziesz sądzony bo w godzinę próby wszyscy powinni być razem bo może i ciebie dotknie to i ciebie człowieku
3 miesiące temu / anna
 
J jak ma się do tego zajadła krytyka Ojca Świętego Franciszka?
3 miesiące temu / Stancb
 
Świetna postawa Ojca Świętego. Stara się dodawać otuchy ludziom i modli się o ustanie epidemii. Niech żyje Papież!
3 miesiące temu / Michu.
 
Po drodze modlił się do Pachamamy?
3 miesiące temu / ?
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.