DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

„Rzeź niewiniątek” w Wirginii. Gubernator chce by dzieci, które przeżyły aborcję mogły być zabite

„Rzeź niewiniątek” w Wirginii. Gubernator chce by dzieci, które przeżyły aborcję mogły być zabite
Gov. Ralph Northam fot. flickr.com

Ralph Northam, gubernator amerykańskiego stanu Wirginia opowiada się za wprowadzeniem nowego prawa, zezwalającego na aborcję do samego momentu narodzin. W przypadku nieudanego zabiegu, życie noworodka będzie zależeć od rodziny, która może kazać lekarzowi by uśmiercił dziecko. W przestrzeni publicznej gubernator Northam już został okrzyknięty mianem „dzieciobójcy”.

 

Ralph Northam będąc gościem na antenie WTOP-FM, opowiedział się za propozycją wprowadzenia w Wirginii nowego proaborcyjnego prawa, zezwalającego – podobnie jak w Nowym Jorku - na zabicie dziecka nawet do momentu narodzin. Co więcej, jeżeli dziecko przeżyłoby „zabieg”, a matka wraz z rodziną nadal nie chciałaby go przyjąć, lekarz będzie miał możliwość pozostawienia noworodka na śmierć.

 

„Jeżeli matka urodzi, noworodek będzie przyjęty. Noworodek będzie utrzymywany w komfortowych warunkach. Jeżeli taka będzie wola matki i rodziny, noworodek będzie poddany resuscytacji, a pomiędzy specjalistami i matką nastąpi dyskusja…” – powiedział na antenie waszyngtońskiego radia.

 

Postawę gubernatora skomentował znany publicysta i komentator życia publicznego, Ben Shapiro. „Northam wyraźnie mówi, że matka może urodzić a następnie zadecydować czy dziecko przeżyje czy nie. To już nie dyskusja na temat pigułki dzień po, to nie dyskusja nad tym czy płód czuje ból czy też nie. To jest oświadczenie, że w pełni rozwinięty noworodek, który przeżył poród może zostać zamordowany, jeżeli matka będzie chciała by został zamordowany.”

 

Kathy Tran autorka nowego prawa, wskazała gdzie zaznaczono granicę możliwości dokonania aborcji. Deputowana Partii Demokratycznej z Wirginii Północnej zaznaczyła, że „zabiegu” będzie można dokonać aż do momentu „rozwarcia”.

 

Wielu komentatorów wskazuje, że propozycja deputowanej Tran wraz z niedawno uchwalonym proaborcyjnym prawem w Nowym Jorku jasno pokazuje kierunek jaki obrała Partia Demokratyczna. Aborcja na życzenie aż do momentu narodzenia – to propozycja agendy jaką proponuje własnemu narodowi.

 

Do wypowiedzi wirgińskiego polityka odniósł się prezydent USA Donald Trump. Okreslił on jego deklaracje słowem "okropne". - Myślę, że to było okropne. Pamiętacie jak mówiłem o Hillary Clinton,  że chciała dosłownie wyrywać dzieci z matczynych łon? To właśnie tak to wygląda, to właśnie dlatego to robią - komentował.

 

Źródło: lifesitenews.com
PR     


DATA: 2019-01-31 12:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można w ogóle wartościować życie ludzkie i odbierać je niewinnym??
ponad 1 rok temu / Stefi
 
I tak robią co chcą...Takie czasy nieoficjalnie.
ponad 1 rok temu / Pola
 
A jak jemu udało się przeżyć ?
ponad 1 rok temu / AL
 
?
ponad 1 rok temu / AL
 
Jezu ty się tym zajmij proszę :(
ponad 1 rok temu / Monia
 
TO PODŁE I ŻENUJĄCE. A GDZIE 5 PRZYKAZANIE DEKALOGU?
ponad 1 rok temu / Mayk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.