DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

„Rzeczpospolita Europejska”, rezygnacja z państw narodowych. Takiej Polski chce poseł PO-KO

„Rzeczpospolita Europejska”, rezygnacja z państw narodowych. Takiej Polski chce poseł PO-KO
fot. Tomasz Leśniowski [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Krzysztof Mieszkowski, poseł Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej uważa, że musimy zrzec się państw narodowych na rzecz europejskiego superpaństwa. Dodatkowo, były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu sprzeciwiając się obecności nazistowskich symboli w przestrzeni publicznej, nie widzi problemu z noszeniem symboli sierpa i młota.

 

- Jestem zwolennikiem Rzeczypospolitej Europejskiej, czyli odejścia od państw narodowych. Taki kierunek musimy przyjąć – oznajmił w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” poseł PO-KO.

 

Zapytany, czy jego pomysły nie równają się likwidacji państwa polskiego Mieszkowski odparł, że „Jesteśmy dziś częścią UE i bylibyśmy w przyszłości częścią Rzeczypospolitej Europejskiej, tak jak województwo śląskie jest częścią Polski. Ślązacy, dopominający się o uznanie swego języka nie rezygnują z kultury polskiej (…) to nie oznacza likwidacji naszej podmiotowości”. Zaraz potem dodaje, że europejskie państwo miałoby wspólne wojsko, walutę, politykę zagraniczną i konstytucję.

 

Krzysztof Mieszkowski jest także oburzony sytuacjami kiedy wiara przejawia się w przestrzeni publicznej. Jego zdaniem nieodpowiednie jest…święcenie dróg przez kapłanów. - To niezgodne z elementarnym poczuciem przyzwoitości. Po tych drogach będą jeździć ludzie różnych wyznań (...) święcenie dróg przez biskupów jest niezgodne z konstytucją – przyznał.

 

Poseł PO-KO nie widzi jednak żadnego problemu  prezentowaniem w przestrzeni publicznej symboli totalitarnego reżimu odpowiedzialnego za śmierć milionów ludzi na całym świecie. - Dla wielu ludzi sierp i młot był symbolem ruchów robotniczych - oznajmił. Zdaniem posła, gdyby ktoś przyszedł do niego w koszulce z sierpem i młotem to „powiedziałbym, że to pańska sprawa”. Z drugiej strony poseł Mieszkowski sprzeciwia się ukazywaniu publicznie wszelkich symboli nazistowskich, ze swastyką na czele. "Gdyby przyszedł pan z emblematami hitlerowskimi, to nie rozmawiałbym z panem, bo nie będę tego akceptował" - oznajmił.

 

Źródło: tvp.info / dgp.pl

PR

 


DATA: 2019-06-19 13:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a co z 1,2 mln złotych, które pan Mnieszkowski wydał jak był kierownikiem teatru, chociaż ich nie miał, doprowadzając teatr na skraj bankructwa? warto tez by pan Mnieszkowski poopowiadał o kosztach wydawania teatralnej gazety i o tym jak wielu ją kupowało...
5 miesięcy temu / Tomko
 
Pognać Parobka kańczugami po śniegu za Odrę jak mu się Polska nie podoba.
5 miesięcy temu / agricola
 
@Życzliwy : Uważasz że pragnienie pokoju jest działalnością antypaństwową. Płacą ci za podżeganie? Masz słuszne korzenie? Znów mamy walczyć za wolność waszą?
5 miesięcy temu / wała
 
To ja...nie rozpędzaj się tak bo gdyby prokuratura miała oskarżać każdego idiote o działalność antypanstwową to Korwin za prorosyjskie sympatie do " jego eminencji z Putina" juz by siedział w pudle
5 miesięcy temu / Życzliwy
 
Co robi Prokuratura? Na co czekają? Kodeks Karny: Rozdział XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Chyba jasne co i w jakim celu robi Mieszkowski. Chyba, ze jest idiotą co jednak jest mało prawdopodobne, bo przecież był dyrektorem teatru. Chociaż, z tymi komediantami to różnie bywa... A więc Prokuraturo do dzieła, za co Wam płacimy z naszych podatków?
5 miesięcy temu / To ja!
 
Unię Europejską zakładali m.in. hitlerowcy panie Mieszkowski. Jej korzenie są masońskie i nazistowskie. Względem Polaków, nie mylić z polskojęzycznymi, stosuje pan dokładnie tę samą retorykę co żydzi oszczerczo nazywający ich ruskimi agentami.
5 miesięcy temu / ścisły
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.