DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
Św. Gerarda, biskupa Toul
Heleny, Jerzego, Wojciecha
 
 
 
 

Rzecznik MEN o Tęczowym Piątku: rodzice współdecydują o treściach podawanych dzieciom w szkołach

Rzecznik MEN o Tęczowym Piątku: rodzice współdecydują o treściach podawanych dzieciom w szkołach
Fot. StopAborcji.pl

Wszelkiego typu programy zawierające treści wychowawcze, w tym tzw. treści równościowe, muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami – odpowiedziała rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej na zapytanie w sprawie Tęczowego Piątku, organizowanego w ponad dwustu szkołach przy udziale organizacji LGBT.

 

Anna Ostrowska stwierdziła, że resort oświaty będzie „przyglądał się” inicjatywie organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, przy współpracy aż 211 placówek. Władze szkół same decydują o formie, jaką przybiorą zajęcia propagujące sodomię, na podstawie materiałów dostarczonych przez KPH.

 

„Podjęcie działalności w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną, poza polityczną, organizację, wymaga uzyskania zgody dyrektora, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców” – napisała rzecznik.

 

Z odpowiedzi udzielonej dziennikarce „Sieci” Dorocie Łosiewicz wynika, iż ministerstwo nie ma nic przeciwko temu by środowiska LGBT współorganizowały zajęcia z dziećmi. „Pragnę podkreślić, że zgodnie z art. 86 ustawy prawo oświatowe w szkole i placówce mogą działać stowarzyszenia i organizacje, z wyjątkiem partii i organizacji politycznych. Jest to możliwe, jeżeli celem statutowym działających w szkole stowarzyszeń i organizacji jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkoły lub placówki” – stwierdziła Anna Ostrowska.

 

„(…) wszelkiego typu programy zawierające treści wychowawcze, w tym tzw. treści równościowe, muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. To rodzice mają prawo do decydowania jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole. Ponadto każda szkoła i każda placówka wychowania przedszkolnego jest bezwzględnie zobowiązana do przestrzegania Konstytucji RP (…) – brzmi odpowiedź ministerstwa.

 

Tęczowy Piątek odbędzie się już 26 października. „Tego dnia na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty, a głównym tematem lekcji będzie akceptacja i otwartość na uczniów i uczennice LGBTQI. Wszystko po to, żeby młode lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, queer i interpłciowe poczuły, że w szkole jest miejsce też dla nich” – zapowiada KPH.

 

Źródło: wPolityce.pl, kph.org.pl

RoM, MA

 

 

 


DATA: 2018-10-23 18:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To krótka czytanka o tym "Jak PiS wprowadza gender do szkół i przedszkoli". Wolno im, w końcu "wygrali wybory" .
5 miesięcy temu / hmwd
 
Rodzice zainteresujcie się czy w waszej szkole ma być ta deprawacji. Jeśli tak, to zaprotestujcie lub jeśli się boicie to tego dnia zostawcie dzieci w domu
5 miesięcy temu / Toni
 
Kiedy zrozumiecie, że problemem jest przymusowa, państwowa edukacja pod dyktando ministerialne?
5 miesięcy temu / Leaf427
 
Przez dziesięciolecia, stulecia nie było podobnych bzdur i nie było w szkolnictwoe problemów bo ktoś nie teges się uczy. To typowe komunistyczne, lewackie tworzenie sztucznych problemów żeby promować swoje destrukcyjne pomysły.
5 miesięcy temu / Jurgen
 
A gdyby rodzice chcieli nauczania o żydowskich zbrodniarzach UB i NKWD? Czy i w tym przypadku odpowiedź MEN byłaby ta sama?
5 miesięcy temu / Jacek
 
:)był taki film ze Szwarcenegerem jako nauczycielem, jak się cieszyła ta dyrektor,ka:) szkoły(taka nieduża:)gdy z bok z lekka ukarany został:)
6 miesięcy temu / szpulas11
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63664"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.