DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Rzecznik Episkopatu: profanacja w Płocku sprawiła ogromny ból. Nowe fakty w sprawie

Rzecznik Episkopatu: profanacja w Płocku sprawiła ogromny ból. Nowe fakty w sprawie
Krystian Maj/FORUM

Ogromy ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością – czytamy w komunikacie rzecznika KEP ks. Pawła Rytel-Andrianika. Ksiądz rzecznik odniósł się w ten sposób do wydarzenia, które miało miejsce w Płocku, w nocy z piątku na sobotę.

 

Przypomnijmy, że nieznani sprawcy (lub sprawca) rozrzucili wokół kościoła plakaty z bluźnierczym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Maryja oraz Dzieciątko Jezus mieli na nich aureolę w kolorach tęczy.

 

To w związku z tym wydarzeniem, rzecznik Episkopatu zaapelował, aby „niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

 

„Ogromy ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością” – napisał ks. Dr Paweł Rytel-Adrianik.

 

 Zemsta środowisk LGBT?

 

W obronie zbezczeszczonego wizerunku Matki Bożej stanęli m.in. Kaja Godek oraz Grzegorz Braun. Nie mają oni wątpliwości, że do bluźnierstwa doszło z powodu zemsty środowisk LGBT. W Wielką Sobotę bowiem jeden z homoseksualistów zaczął nagabywać proboszcza, dlaczego aktywność homoseksualną uważa za grzech. W związku ze swoim napastliwym zachowaniem został wyproszony z kościoła. Całość nagrał kamerką i umieścił w internecie.

 

Na nagraniu znalazła się jedynie wymiana zdań pomiędzy proboszczem a homoaktywistą. Jednak Kaja Godek twierdzi, że wcześniej homoseksualista chciał sprofanować Grób Pański wkładając do niego chorągiewki LGBT.

 

Doszło do ataku na obchody świąt zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i na obrzędy związane z tymi obchodami. Próbowano profanować i bezcześcić Grób Pański, czemu zapobiegł proboszcz. W tej chwili prowadzona jest wobec niego ordynarna nagonka ze strony lewicowych i prohomoseksualnych mediów – stwierdziła działaczka ruchu pro-life, Kaja Godek.

 

 Kaja Godek podjęła decyzję o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie.

 

 

Niedługo po tym, jak informacja o profanacji dotarła do mediów, głos na Twitterze zabrał także Joachim Brudziński, nazywając czyn kulturowym barbarzyństwem i zapewniając, że policja zajmie się tą sprawą.

 

 

Według słów przedstawiciela Komendy Głównej w Płocki, służby mundurowe podjęły odpowiednie kroki w tej sprawie.

 

Źródło: KAI/portalplock.pl

ged


DATA: 2019-04-28 07:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Zbigniew. A może nocą "sam" jak Neron wychodzi na "miasto"?
ponad 1 rok temu / agricola
 
"Zemsta środowisk LGBT?" Nie, "kościół" otwarty o. Martina.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Konwencje ONZ w realizacji??
ponad 1 rok temu / sto
 
Episkopat powinien zareagować wystąpieniem do władz o ukrócenie tych popisów bezkarnych zboczeńców!
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Agresywne środowiska LBGT to nie tylko gremia wrogie kościołowi. To także gremia wrogie narodowi, bo doprowadziły do tak niskiego przyrostu naturalnego, że wymieramy jako Polacy. Państwo musi coś z tym zrobić. Na miejscu ministra SW zadbałbym o penalizację propagandy i praktyk homoseksualnych. Odpowiedź na profanecję płocką powinna być też ze strony MON - powołanie do służby wojskowej osób za to odpowiedzialnych i profanację popierających. MON ma takie narzędzia. Antidotum na wymieranie Narodu powinna być też poowszechna, obowiązkowa służba wojskowa, gdzie skutecznie można by nawracać tęczowych.
ponad 1 rok temu / Izydor Oracz
 
Brawo pani Kaju i brawo księże proboszczu z Plocka. Tych srodowisk nie nalezy się bać im trzeba powiedziec dość. Musimy bronić naszej wiary.Niech Jezus Milosierny Was wspiera.
ponad 1 rok temu / Ela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.