DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Rząd wprowadza „narodową kwarantannę”. Celem ograniczenie koronawirusa

Rząd wprowadza „narodową kwarantannę”. Celem ograniczenie koronawirusa
Fot. Mateusz Wlodarczyk/ Forum

Od 28 grudnia w Polsce zacznie obowiązywać „narodowa kwarantanna”. Rząd zdecydował, że w okresie świąteczno – noworocznym oraz we ferie, tylko takie rozwiązanie ochroni system opieki medycznej przed zapaścią.

 

Jak mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, walka z koronawirusem trwa, a przed nami groźba tzw. trzeciej fali zachorowań. Jak mówił, trudno dziś liczyć, że szczepienie ochronią nas w najbliższej perspektywie, bo efekt szczepienia populacyjnego (nawet jeśli sprawnie zostanie przeprowadzone) na pewno nie pojawi się w styczniu, czy lutym. Minister wskazał, że jeśli zrealizuje się widmo trzeciej fali zachorowań, będzie to oznaczało przekroczenie wydolności służby zdrowia.

 

Minister zaapelował o odpowiedzialność i przestrzeganie norm i regulacji. Dodał zaraz, że same apele nie pomogą, stąd potrzebne są środki prewencyjne – a jest nim narodowa kwarantanna, która zostaje wprowadzona od 28 grudnia do 17 stycznia.

 

Jak ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, ograniczenia dotyczyć będą m.in. hoteli. Zamknięte zostaną też stoki. Takie ruchy w połączeniu z przełożeniem ferii zimowych na pierwsze dwa tygodnie stycznia będą zniechęcały do wyjazdów w czasie wolnego od szkoły.

 

Zamknięte będą galerie handlowe, oprócz sklepów spożywczych, drogerii i aptek.

 

Będą też dodatkowe restrykcje w Sylwestra. Rząd chce bowiem, by obywatele nie tylko nie gromadzili się na imprezach, ale też ograniczyli podróżowanie między miastami. Ograniczenie przemieszczania się będą obowiązywały od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 1 stycznia 2021.

 

Celem podejmowanych działań jest ograniczenie przemieszczania się Polaków, co ma pomóc w walce z koronawirusem. Rząd ma bowiem obawę, że brak dystansu może doprowadzić w Polsce do trzeciej fali zakażeń. Ograniczeń należało się spodziewać po tym, jak na dodatkowe restrykcje zdecydowały się rządy państw sąsiadujących z Polską.

 

Minister poinformował, że zmianom nie ulegają limity w kościołach - nadal obowiązywać będzie zasada 15m2 na osobę.

 

MA

 

PEŁNY KOMUNIKAT ZA GOV.PL

 

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia – zamknięte stoki i nowe zasady bezpieczeństwa w Sylwestra

 

Przerwanie transmisji COVID-19 to jedyny skuteczny sposób na zwycięstwo w walce z koronawirusem. Umożliwi to szczepionka przeciwko COVID-19. Zanim jednak rozpoczniemy proces szczepień, musimy być szczególnie ostrożni i odpowiedzialni. Do 17 stycznia 2021 r. przedłużamy etap odpowiedzialności, podczas którego wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. Sprawdź, jakie zmiany czekają nas po świętach.

 

Sylwester na nowych zasadach

Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu. 

 

Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

 • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
 • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. 
 • Zamknięte stoki narciarskie
 • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
 • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym

Przedłużamy dotychczasowe zasady i ograniczenia:

 • Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
 • Ograniczenia w transporcie zbiorowym: 

- 50% liczby miejsc siedzących, albo

- 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

 • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
 • Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
 • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
 • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
 • Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

 

Zdrowe i bezpieczne święta Bożego Narodzenia 

Przed nami święta Bożego Narodzenia, które zawsze były czasem spotkań rodziną i przyjaciółmi. Tegoroczne będą jednak różniły się od tych z poprzednich lat. Nadchodzące dni to sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Zastosuj się do obowiązujących ograniczeń - święta spędź w ze swoimi domownikami, nie organizuj dużych spotkań. Pamiętaj, że obowiązuje ograniczenia liczby gości, których możesz zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

Czytaj także:
DATA: 2020-12-17 15:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzecią falę niestety wywołają nowozaszczepieni swoją ponadwymiarową kontaminacją, a system opieki medycznej celowo sparaliżowano błędną alokacją środków i personelu. Nasz dramat będzie polegał na tym, że naturalne zakażenie to grypa u ludzi z mniejszą odpornością, natomiast zakażenie od nowozaszczepionego, to kontakt z bronią biologiczną, więc jak co drugi obywatel zachoruje, to izolatoria i krematoria narodowe będą pełne, a prof Gates i prof Soros powiedzą cynicznie i co, mieliśmy rację ?... Naturalne zakażenie to może być drobiazg w porównaniu z kontaktem z nowozaszczepionym, a amantadyna działa, tylko trudno ją kupić, a wystarczy pogadać z lekarzami w Szwajcarii, którzy na razie na rok wymusili na Swissmedica blokadę szczepień, które w krajach UE mają ruszyć wszędzie jednocześnie. Dlaczego ? Bo tam gdzie się zaczną, zacznie się prawdziwa fala infekcji i chodzi o to, aby któryś kraj się nie wyłamał widząc co się dzieje, u tych, którzy wyszczepianie już zaczęli
29 dni temu / Kefas
 
coś w tym, jest, w rządowych "firemkach" obecnie wiedzie się nad wyraz dobrze
30 dni temu / do ->
 
Co się z nami dzieje, ze mną tez. Przecież w 1970 by to nie przeszło. Gomułka wprowadził podwyżki i całe Pomorze zareagowało. A my dziś narzekamy na portalach i nic więcej nie robimy. Ilu z czytelników tego portalu broniło kościołów przed atakami "feministek"???Ja nie byłem, przyznaje się. Absolutnie nie oskarżam nikogo, tylko zastanawiam się co się dzieje z nami. Chyba jesteśmy słabym pokoleniem. Władze testują ile mogą sobie pozwolić.
30 dni temu / Alan
 
Prawnicy już się wypowiedzieli: zakaz przemieszczania wprowadzony rozporządzeniem a nie ustawą i bez stanu wyjątkowego - jest NIEZGODNY z prawem.
30 dni temu / stal
 
Nigdy w życiu nie obchodziłem sylwestra ani nie chodziłem na imprezy - normalnie aż chce się zerwać z tą tradycją :
30 dni temu / owca
 
Lockdown to przebiegły ruch MZ, bo uniemożliwiając tradycyjne kontakty międzyludzkie w okresie świąt i ferii, odbiera ludziom możliwość udowodnienia, że nie doprowadziłyby one do wzrostu zachorowań, podobnie jak, wbrew krakaniom rządu i służalczych wobec niego "ekspertów" nie doszło do wzrostu zachorowań w wyniku licznych protestów i marszów, bo zwyczajnie brali w nich udział ludzie zdrowi, którzy nie mogli nikogo zakazić. Tak więc, dzięki kolejnemu lockdownowi wprowadzanemu w oparciu o fałszywą tezę, że zdrowi narciarze i balangowicze pozarażaliby siebie nawzajem rząd unika kolejnej kompromitacji, która byłaby mu nie na rękę w perspektywie dużo bardziej dalekosiężnych celów realizowanych poprzez straszenie pandemią, czyli przymuszenia nas do szczepionki, a przede wszystkim obalenia kolejnych firm i branż, obliczonego na umożliwienie ich taniego wykupu. Widać w tym ducha Solidarności, tylko w l. 80 ludzie mogli pracować, ale nie chcieli, a teraz chcą, ale nie mogą.
30 dni temu / ->
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.