DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Rząd Hiszpanii wstrzymuje pomoc dla szkół katolickich

Rząd Hiszpanii wstrzymuje pomoc dla szkół katolickich
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Rządowy plan rekonstrukcji społecznej i gospodarczej pozbawia finansowej pomocy szkoły katolickie. Większość z nich prowadzą instytucje kościelne, jednak środki na utrzymanie płynęły przede wszystkim od państwa. „To decyzja ideologiczna i przejaw wyraźnej dyskryminacji” – uważa biskup Gil Tamayo z Avili.

 

Podjęte decyzje godzą bezpośrednio w 25 proc. systemu oświatowego w Hiszpanii. „Mogą doprowadzić do zniszczenia instytucji, które nie będą mieć środków na utrzymanie swoich projektów edukacyjnych” – głosi oświadczenie stowarzyszenia Szkoły Katolickie.

 

„Nauczanie w szkołach subsydiowanych nie jest elitarne, jak niektórzy próbują to wmówić społeczeństwu, ale ma charakter społeczny, który jest odbiciem pluralizmu rodzinnego, społeczno-pracowniczego, gospodarczego, ideologicznego, obywatelskiego, kulturalnego i religijnego obecnego społeczeństwa hiszpańskiego. Dlatego wykluczenie go jest wyraźną segregacją, niewłaściwą dla europejskich demokracji, które promują wolność nauczania i ją finansują, bez kompleksów wspierając wolność realnego wyboru. Jest rzeczą oczywistą, że wykorzystuje się słabość partii socjalistów [PSOE], aby poprzeć program skrajnej lewicy partii Podemos” – piszą nauczyciele i zapowiadają mobilizację przeciwko tej dyskryminującej decyzji.

 

Bp Luis Argüello, rzecznik episkopatu Hiszpanii, przypomniał, że te szkoły „zaoszczędzają państwu miliony euro, ponieważ koszt nauczania jednego ucznia jest w nich dużo niższy niż w szkole państwowej (escuela pública). Uczą się w nich dzieci z 25 narodowości, imigrantów, z rodzin z problemami lub dysfunkcyjnych”.

 

„Dlatego wszyscy mają prawo do otrzymania pomocy” – zaznaczył hierarcha.

 

KAI

Czytaj także:
DATA: 2020-07-06 15:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli chodzi o koszty to rządowi pewnie chodzi o edukację lewicowa dla której warto ponosić większe koszty. Wartośći katolickie nie mieszczą się w tym światopoglądzie najwyraźniej.
29 dni temu / pne
 
tolerancja...
30 dni temu / Marcin
 
Jak sami napisaliście pomoc!. Pomoc z reguły jest czasowa jak np. 500+'. Może dotrze do wszystkich czytających i nie tylko, że zapisy prawne o pomocy są prawem, a wszelkie inne dodatki rządów czy w Polsce czy jak w tym przypadku w Hiszpanii to KIEŁBASA WYBORCZA !!!! Projekty Dudy o zmiananch w Konstytucji to mrzonka !!! taka właśnie KIEŁBASA WYBORCZA !!! już był projekt dla Frankowiczów i po pięciu latach jest dalej projektem !!! : Naiwni Poalcy wierzą, że głosują na patriotę, a głosować mogą w wyborach na żydowskiego sługę i czerwoną post lewicę. Dziękujcie typom takim jak Kaczyńscy i ich koledzy .. z PPS i POPiSu. Zapomnieliście już HASŁO "Wasz Prezydent nasz Premier" ? Płakać się chce na te puste slogany dajecie się nabrać. NIE MA polskiego rządu po Puczu Piłsudskiego może kilkanaście miesięców przed wybuchem II wojny było małe światełko gdy zdelegalizowano żydowsko masońskie oraganizycje zwane bez ogródek w tym dokumencie MAFIAMI!!!!
30 dni temu / wzorowa pamię
 
Tak wygląda komunistyczna "demokracja"
1 miesiąc temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.