DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Rozmowy w siedzibie Mossadu i konflikt premiera z MSZ. Tak wyglądały negocjacje z Izraelem

Rozmowy w siedzibie Mossadu i konflikt premiera z MSZ. Tak wyglądały negocjacje z Izraelem
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera, Vice News

„Porozumienie między Polską a Izraelem w związku z kryzysem dyplomatycznym po nowelizacji ustawy o IPN przeprowadzone było w ścisłej tajemnicy. Kto był zaangażowany w rozmowy i czy to naprawdę koniec polsko-izraelskiego impasu ?” - pyta na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Marcin Makowski.

 

Publicysta informuje, że negocjacje polsko-izraelskie w sprawie przegłosowanej pod koniec stycznia 2018 roku nowelizacji ustawy o IPN rozpoczęły się na początku marca i składały się z co najmniej dwóch faz: wstępnej – przeprowadzanej przez Pałac Prezydencki, oraz zaawansowanej – przeprowadzonej przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

 

Po zakończonych w połowie czerwca rozmowach doszło do spotkania komitetu politycznego PiS w siedzibie partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Udział w nim wzięli: Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, Piotr Gliński, Marek Kuchciński, Stanisław Karczewski oraz Joachim Brudziński. Wtedy to miała zapaść decyzja o błyskawicznym „znowelizowaniu nowelizacji” ustawy o IPN. Pośpiech w działaniach miał zapewnić… „uniknięcie przecieków”, co (jak wiemy) ostatecznie się udało. – Gdybyśmy zaczęli dyskutować, znalazłyby się siły, które by to zablokowały – powiedział po wszystkim w rozmowie z Polskim Radiem Jarosław Kaczyński.

 

Marcin Makowski zwraca uwagę, że najważniejszymi przedstawicielami Rzeczypospolitej w rozmowach z Izraelem byli Krzysztof Szczerski reprezentujący Pałac Prezydencki oraz Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie tylko oni prowadzili jednak negocjacje. Udział w „operacji izraelskiej” mieli bowiem również m.in.: Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Ryszard Legutko, Tomasz Poręba, Bartosz Cichocki i kilku innych przedstawicieli obozu rządzącego.

 

Co ciekawe, jak czytamy w tygodniku „główne rozmowy pomiędzy delegacjami odbywały się na neutralnym gruncie w stolicy Austrii – Wiedniu” oraz w siedzibie… Mossadu w Glilot pod Tel Awiwem. To właśnie w Izraelu miano „dopiąć” ostatnie elementy oświadczenia wygłoszonego 27 czerwca przez premiera Morawieckiego i premiera Netanjahu.

 

„Według moich rozmówców z Izraela od końca marca dochodziło do wielu spotkań, nie tylko w wymienionych lokalizacjach, żadne jednak nie odbyło się w Polsce. Dyskusje nad ostatecznym kształtem oświadczenia szefów rządów były przewlekane, ponieważ ważono każde słowo i zastanawiano się nad każdym z nich, szczególnie nad fragmentami dotyczącymi antypolonizmu oraz wojennych kolaborantów mordujących Żydów. Strona izraelska chciała za wszelką cenę uniknąć zrównania skali zbrodni i kolaboracji Żydów z Hitlerem z przypadkami współpracy bądź zbrodni dokonanych przez przedstawicieli innych narodów”, pisze Makowski.

 

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” sygnalizuje również w swoim tekście, że w negocjacjach w sprawie porozumienia nie brali udziału przedstawiciele polskiego MSZ. – Istnieje napięcie pomiędzy premierem a kolegą Jackiem (Czaputowiczem – red.) – miał powiedzieć Makowskiemu jeden z ważnych członków Prawa i Sprawiedliwości. Powodem takiego stanu rzeczy miała być nieufność, jaką są darzeni przez najważniejszych przedstawicieli partii rządzącej urzędnicy resortu spraw zagranicznych, którzy mają odpowiadać za medialne przecieki niewygodnych informacji.

 

 

Źródło: „Do Rzeczy”

TK

 

 


DATA: 2018-07-10 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ci dwaj na fotkach i wszystko jasne...
3 miesiące temu / ...
 
Aquapark w Mszczonowie z budowanym najgłębszym podziemnym "basenem" w Europie, oczekuje na 700 izraelskich (tyle ich ma PPP) pocisków jądrowych. Mają zostać przetransportowane wewnątrz 700 ogromnych palm z Amsterdamu, gdzie wcześniej będą się "aklimatyzować" w drodze ze swojej ojczyzny. Gwarantami udanej operacji przejęcia Polski przez Izrael, oczywiście po uprzednim pozbyciu się Narodowców(to warunek postawiony dawno przez żydowskie środowisko prawdomównego inaczej przyjaciela Szewacha W.) są USA - poprzez zobowiązanie dopilnowania realizacji 447, oraz "patrioty": Kaczyński, Szczerski, Lipiński, Legutko, Morawiecki, Szydło(nie udawajmy że nie), Gliński, Kuchciński, Karczewski, Brudziński, Dworczyk, Poręba i nieoceniony Bartosz Cichocki. Jak oznajmił Kaczyński, operacja ta wymaga "uniknięcia przecieków" w celu zachowania absolutnej tajemnicy. Wielki Izrael z nowym centrum wykonawczo-decyzyjnym w okupowanej Polsce wypełni jak należy żydowską misję Antychrysta.
ponad 1 rok temu / 01
 
W deklaracji w pnk4...Morawiecki POtwierdził narrację GrossA, Engelking,Grabowskiego i Weisa...istniała Polski i Polaków współpraca z Niemcami...NIC A NIC nie ma o żydowskich judenratach jak wiemy do niemieckich wagonów śmierci żydzi żydów pakowali...nie ma nic o niemieckich SYJONISTACH POpierających eksterminację Hitlera ostjude...Fakt POwstania nowelizacji znowelizowanej ustawy o IPN świadczy, że PiS-zący ją ludzie w siedzibie mossadt POkazują jedno POddańczość i ZAPRZAŃSTWO i to wobec kogo???..USrAela.. Tak naprawdę 27-06-2018r...MYŚMY WSZYSCY NA WŁASNE OCZY ZOBACZYLI,że POPiSdający+ znowelizowanej ustawy....JEST z TEJ SAMEJ Judaszowskiego gliny...i jedni i drudzy co do czego POLSKĘ i POLAKÓW zdradzają...obrona poczętego życia ZMIELONA...rozwój gospodarki POlega na DANINIE i to od tych Polaków,co ciężko na chleb harują...Morawiecki obiecał to niepełnosprawnym w czasie gdy sejm okupowali..praworządność ŻENADA...ustawy przez PADa UWALONE... transparentość PO i PiSu NIESTETY ta SAMA????
ponad 1 rok temu / Megi
 
Jak wielu jeszcze Różańców potrzebujemy by odzyskać Niepodległość? "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" Panie Jezu ratuj, bo giniemy!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Pytanie jest takie: jaką jeszcze niespodziankę przygotowuje dla swoich wyznawców defensor patriae Jarosław Aleksander Kaczyński?
ponad 1 rok temu / wwm
 
Czy to znaczy, że ochronę kontrwywiadowczą dla rządu M Morawieckiego zapewnia MOSAD? i czy jest to rozgrywka pomiędzy Izaelitami i ich przeciwnikiem - G. Sorosem?
ponad 1 rok temu / Jurek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.