DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia

Rozbijacze prawicy i ruscy agenci. Tak PiS straszy obrońcami życia
Fot: Krystian Maj/FORUM

Im głośniej obrońcy życia przypominają rządzącym o przedwyborczych obietnicach dotyczących ochrony nienarodzonych, tym częściej z obozu władzy padają pod ich adresem zarzuty rozbijania prawicy, sprzyjania opozycji, działania na rzecz Berlina i Moskwy oraz ich tutejszych politycznych ekspozytur.

 

Według informacji podawanych przez pro-liferów, posłowie Zjednoczonej Prawicy (warto docenić przewrotne poczucie humoru twórców tej nazwy) sprzyjający podjęciu niepozorowanych prac nad projektem Fundacji Życie i Rodzina, atakowani są przez partyjnych aborcjonistów w osobie m.in. Joanny Lichockiej. Przeciwnicy powszechnego prawa do życia nie działają z pewnością na własną rękę. Wszystko wskazuje więc, że faktyczny aborcjonizm jest jednym z co prawda wstydliwie skrywanych, ale w istocie najtwardszych filarów polityki koalicji, która „z podkulonym ogonem” (© Yaakov Nagel) wycofała się chociażby z nowelizacji ustawy o IPN, pomimo iż miała nie ustępować z niej ani na krok.

 

Pora więc znowu wprost o tym napisać – jeżeli wyborcy nie zmuszą PiS do przyjęcia lepszego prawa, chore dzieci będą nadal zabijane w Polsce „na legalu”. Być może kolejnym krokiem środowisk pro-life powinna być wspólna, wielka i dosadna w treści demonstracja w obronie potencjalnych ofiar barbarzyńskiego, eugenicznego prawa. Wkrótce miną bowiem dwa lata od odrzucenia przez Sejm projektu „Stop Aborcji”. Dwa lata, które upływają na przewrotnych kłamstwach i zwodzeniu obrońców życia. Jeśli ktoś uważa, że to zbyt mocne słowa, niech raczy przypomnieć sobie, co dokładnie w czarny czwartek 6 października 2016 roku mówił i zapowiadał na antenie katolickiej (!) telewizji jeden z ówczesnych liderów „dobrej zmiany”. Niech przypomni sobie także inne, podobne deklaracje najwyższych rangą działaczy partii, którzy nie marnują żadnej okazji by na użytek dobrodusznych acz naiwnych owieczek zbijać wyborcze punkty w kościelnych ławach. Nawiasem mówiąc, spośród polskiego duchowieństwa bodaj jedynie ksiądz profesor Tadeusz Guz jasno i publicznie wypomniał rządzącym, że popierając prawo dopuszczające tzw. aborcję, pozbawiają samych siebie możliwości przystępowania do Komunii świętej. Chroniona przez państwo zbrodnia wciąż więc trwa, podobnie jak publiczne zgorszenie dokonywane przez jej współautorów.

 

W całym tym kontekście nie może dziwić, że ci, którzy chcą zmienić obecny stan rzeczy, trafiają do propagandowej klatki rozbijaczy prawicy, wrogów PiS, stronników Niemiec i ruskich agentów. Winna nie jest partia, której przedwyborcza obietnica okazała nic niewarta, lecz nieposłuszni pro-liferzy, przypominający, na czym między innymi PiS zbudował swoje szerokie poparcie przed głosowaniami w 2015 roku. Kto wie, może wkrótce okaże się również, że Prawo i Sprawiedliwość wcale nie sprzeciwiało się przyjmowaniu imigrantów, lecz tylko ich przymusowej relokacji, a muzułmańskich „uchodźców” witamy tak naprawdę dobrowolnie i z otwartymi rękoma? Może do grona wrogów ludu zaliczeni zostaną wyborcy, którzy „nie zrozumieli”, że PiS-owska krytyka rozrostu biurokracji oraz marnowania publicznych pieniędzy oznaczała po prostu zapowiedź tworzenia kolejnych instytutów, agencji i fundacji dla swoich – tyle że z innej ferajny? Może w końcu usłyszymy sformułowaną ponownie myśl klasyka okrągłostołowej myśli politycznej, który stwierdził, że Polacy nie dorośli do demokracji?

 

Otóż lepiej żebyśmy nigdy nie dorośli do oczekiwań żadnej władzy, której realny program sprowadza się do hasła: „głosujcie i spadajcie”. Dzisiaj wypada podziękować Prawu i Sprawiedliwości, że tak dobitnie nam o tym przypomina.

 

Roman Motoła


DATA: 2018-08-10 10:30
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co Pan proponuje w zamian, panie Romanie? PO pod nową nazwą i powrót do ?przyjaznych stosunków? z ?prawdziwą acz nie-naszą? Europą?
6 miesięcy temu / Zygmunt Jaslowski
 
Pamietam np. Czaputowicza ze stanu wojennego i jego kolegow. To byla i jest lewica. Moze tylko bylismy zbyt glupi by myslec o ekonomii. Klasa polityczna chce forsy i stanowisk. Hierarchia KK jest bezpiecznikiem ukladu politycznego. I tyle. Po co wielkie slowa o wartosciach i katolicyzmie.
7 miesięcy temu / Włodek
 
Rozrost biurokracji jest dobry, o ile jest narodowy! Np. Urząd ds. imigrantów jest zły, a Narodowy Urząd ds. imigrantów - dobry.
7 miesięcy temu / M
 
Rozbijacze prawicy? Hmm a któż śmie twierdzić że Pis jest prawicą. To skrajne lewaki, podszywające się pod prawicę i katolików, którzy realizują taką samą antypolską i antykatolicką politykę jak PO i SLD. Szkoda wielka tylko że otrzymują tak wielkie poparcie ze strony instytucji kościelnych, jak np. Radio Maryja. Przykre to strasznie.....
7 miesięcy temu / MP40
 
Katolik to ten kto został ochrzczony w obrządku katolickim I JEDNOCZEŚNIE wyznawca doktryny katolickiej, dlatego Komorowski Kaczyński i SLD odpadają. A jakież to katolickie wartości chce przywrócić hipokryta Korwin??? Aborcji de facto ukrócić nie chce, bo jest za obecnym kompromisem aborcyjnym, a poza tym ścigać aborcji nie zamierza. Dotacjom dla partii się sprzeciwia, ale je bierze. Chce strzelać do ludzi nie zagrażających niczyjemu życiu. Cudzołóstwem się chełpi. Islam chwali. Porno i prostytucję też. Biedne dzieci uważa za śmieci. Takie samo dno jak PO czy Nowoczesna.
7 miesięcy temu / do aaa
 
Według prawa Bożego i moralnego:KATOLICY NIE POWINNI GŁOSOWAĆ NA PIS z powodu okłamania Katolików Którzy głosowali na nich Dlatego że była to najważniejsza obietnica wyborcza.Z której wywodziły sie następne które są realizowane.To jest NAJWAŻNIEJSZA OBIETNICA ponieważ ustawia prawo Boga na PIERWSZYM MIEJSCU!!!! "JA JESTEM ŻYCIEM,PRAWDĄ I DROGĄ"Bez spełnienia TEJ obietnicy wszystko będzie największym kłamstwem!!!!!
7 miesięcy temu / Jan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.