DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Równościowa nowomowa w przedszkolu. Dzieci nie mogą już mieć „najlepszych przyjaciół”

Równościowa nowomowa w przedszkolu. Dzieci nie mogą już mieć „najlepszych przyjaciół”
źródło: pixabay.com

Jedno z przedszkoli w amerykańskim Massachusetts zabroniło dzieciom używania terminu „najlepszy przyjaciel”. W ocenie dyrekcji placówki posługiwanie się takim zwrotem może sprawić, że „niektóre dzieci poczują się wykluczone”.

 

Sprawę nagłośniła Christine Hartwell – matka czteroletniej Julii uczęszczającej do przedszkola Pentuket Workshop Preschool w Georgetown w stanie Massachusetts. W rozmowie z Boston 25 News kobieta opowiedziała o ogromnej traumie, jaką przeżyła jej córka po tym, jak jedna z nauczycielek powiedziała dziewczynce, że nie może mówić do żadnego kolegi ani koleżanki z klasy, że jest jej „najlepszym przyjacielem”.

 

Hartwell interweniowała u dyrekcji przedszkola. Jej protest nie przyniósł jednak żadnego skutku, ponieważ placówka przeprowadziła w tej sprawie badania, z których wynika, że używanie terminu „najlepszy przyjaciel” jest bolesne dla niektórych dzieci i nie służy… integracji.

 

„Użycie terminu najlepszy przyjaciel, nawet jeśli jest używane w sposób kochający, może prowadzić do tego, że inne dzieci czują się wykluczone. (…) Może to ostatecznie doprowadzić do powstania klik i obcych”, napisano w oficjalnej odpowiedzi na protest Hartwell.

 

Jak podaje portal independent.co.uk podobne próby „semantycznych sztuczek” i wprowadzania „cichej cenzury” miały miejsce już w przeszłości. – Popieramy politykę, która mówi, że powinniśmy mieć wielu „dobrych przyjaciół”, a nie jednego „najlepszego przyjaciela” – mówił w roku 2013 Ben Thomas, dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Massachusetts. – Te obsesyjne przyjaźnie mogą być bardzo szkodliwe dla tych, którzy chcą z nich wyjść. Poza tym ciągną za sobą psychiczne wykluczenie innych dzieci – dodał.

 

Źródło: independent.co.uk

TK


DATA: 2018-05-07 11:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szkoda, że autor ani forumowicze nie wniknęli w istotę problemu - w słowo-wytrych "wykluczenie". Czy niechęć do otwarcia się i powierzenia dziecięcych tajemnic komuś kto jest agresywny, złośliwy, kłamie, fałszywie oskarża itp. jest czymś złym? Czy dziecko które ma problemy z wysławianiem się, z okazywaniem uczuć, mające nie do końca zdiagnozowane problemy psychiczne (m.in. dzięki lewackim wychowawcom) musi być "leczone" przez zdrowe dzieci przymusowo zaangażowane do tej roli? Nie wspomniano tu jeszcze o innym niebezpieczeństwie - przymusowej edukacji homo-seksualnej. Powszechny opór społeczny w tej sprawie jest absolutną koniecznością! Sam jestem ofiarom "fali" jakiej raz doznałem w czasie pobytu na koloniach letnich (organizowanych masowo w latach 60 przez zakłady pracy) - o to mam żal do moich Rodziców, a nie o to, że dostałem parę razy pasem za poważne nieposłuszeństwo i inne wyczyny.
ponad 2 lata temu / M.G.
 
kolejny żydowski atak rękami amerykańskiej goimki na wartości chrześcijańskie
ponad 2 lata temu / birton
 
Typowo oświeceniowe bękarty myślowe - układanie rzeczywistości pod pomysły opracowane przy biurku przez ludzi nie mających styczności ani z praktyką ani logicznym myśleniem. Jeśli przedszkole ma w jakimś stopniu kształtować, to właśnie relacje międzyludzkie muszą kierować się spontanicznością. Dzieci, tak jak dorośli, mają swoich ulubionych kolegów/koleżanki, znajomych i tych, których nie lubią. Trzeba być głupcem albo opętanym żeby na siłę kazać dziecku lubić tak samo wszystkich rówieśników.
ponad 2 lata temu / Akwin
 
rozwalanie rodzin-to też rozwalanie relacji dziecko-rodzic-dzieci mieszkające 200/3000 km np. wyjazd na studia za granicę od rodziców-nikt nikomu tak naprawdę nie może pomóc
ponad 2 lata temu / ojej
 
@qaz: dla ścisłości: w nowomowie równościowej nie ma już miejsca dla pojęcia mamy i taty, tylko jest rodzic 1, rodzic 2...
ponad 2 lata temu / Ruben
 
a jak czują się dzieci, którym nowomodni ideolodzy serwują dwóch tatusiów lub dwie mamusie ? tu "dziecko nie czuje się wykluczone ? "
ponad 2 lata temu / qaz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.