DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa. Raport PCh24

Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa. Raport PCh24
kremlin.ru [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

Już dziś wieczorem odbędzie się niepowtarzalna konferencja pt. „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Nad tym istotnym tematem pochylą się: prof. Andrzej Nowak, prof. Mieczysław Ryba, prof. Henryk Głębocki, red. Grzegorz Górny oraz red. Piotr Doerre. Natomiast już teraz zachęcamy Państwa do lektury tekstów poświęconych Rosji.

 

Uwaga: aby przeczytać cały tekst należy kliknąć w jego tytuł.

 

Rosja nadzieją dla chrześcijaństwa?

Postęp rewolucji obyczajowej w świecie zachodnim, w którym środowiska prawicowe, konserwatywne i tradycjonalistyczne zepchnięte zostały na margines, a w niektórych krajach prawie zupełnie wyeliminowane z życia publicznego, sprawia, że w wielu pośród nich rośnie sympatia do rządzącego Rosją Władimira Putina. Jego konfrontacja z Zachodem i podejmowane próby restytucji potęgi imperialnej z czasów sowieckich wymuszają propagandową narrację, w myśl której Rosja jest opiekunem chrześcijaństwa zagrożonego z jednej strony przez zachodnie zepsucie, a z drugiej przez agresję islamu i neopogaństwa. Warto jednak postawić sobie pytanie, czy dla polskiego katolika Rosja może być jakąkolwiek alternatywą wobec Zachodu? Czy w ogóle mamy do czynienia z krajem chrześcijańskim?

 

Prawy Prosty: Prawda się obroni? Polska kontra rosyjskie kłamstwa!

 

Rosja: od „głasnosti” i idei „Wielkiej Europy” do „Wielkiej Eurazji”
Według generała Iona Pacepy, najwyższego rangą oficera wywiadu bloku komunistycznego, który przeszedł na stronę Zachodu, „Rosja jest pierwszą w historii dyktaturą wywiadowczą”, a zważywszy na liczbę szpiegów przypadających na mieszkańców tego kraju, to jest ich więcej obecnie niż za czasów ZSRS. Sołowiej, Suworow i inni rosyjscy byli agenci przekonują od wielu lat, że Rosja lada chwila upadnie a Putin się boi. Jaka jest więc prawda o państwie, którego sednem istnienia jest dezinformacja?

 

Niemcy i Rosja. Strategiczne partnerstwo nabiera rozpędu

Dla Niemiec, Rosja jest strategicznym partnerem. Pomimo zadeklarowanego ochłodzenia we wzajemnych relacjach po aneksji Krymu, współpraca polityczna i gospodarcza obu państw rozwija się dziś bardzo dobrze. Berlin traktuje państwo moskiewskie nie tylko jako dostawcę surowców i rynek zbytu dla swoich towarów, ale także jako sojusznika w walce z wpływami USA w Europie.

 

Macron przebuduje Europę ramię w ramię z Putinem?

Idea wielkiej Europy od Atlantyku po Ural kołatała jużw głowie gen. Charlesa de Gaulle’a. Sięgało po nią też kilku kolejnych prezydentów. Uwarunkowania geopolityczne robiły jednak swoje. Wygląda na to, że teraz takie pomysły odrodziły się w głowie Emmanuela Macrona i to w formie dość niebezpiecznej.

 

Kreml szkaluje Polskę, a nasza polityka historyczna kuleje

W ostatnich tygodniach administracja Federacji Rosyjskiej z prezydentem Władimirem Putinem na czele przeszła w polityce historycznej do zdecydowanej ofensywy. Kreml w swojej narracji wykorzystuje kłamstwa, których geneza sięga czasów stalinowskich – zauważa w rozmowie z PCh24 prof. Grzegorz Kucharczyk. Z kolei prof. Mieczysław Ryba zwraca uwagę na powody moskiewskiego szturmu na prawdę historyczną.

 

Nowa jakość kolaboracji. Z Antyrosją przeciw Rzeczypospolitej

7 listopada 1918 roku, pod wsią Tumady-Baszewa na dalekim Uralu, skrzyżowali szable i bagnety żołnierze dwóch polskich formacji wojskowych, walczących po przeciwnych stronach rosyjskiej wojny domowej.

 

 

Jednocześnie zapraszamy na wyjątkową konferencję pt.

Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa

W debacie wezmą udział:

prof. Andrzej Nowak,

prof. Mieczysław Ryba,

prof. Henryk Głębocki,

red. Grzegorz Górny,

red. Piotr Doerre. 

Prowadzenie red. Łukasz Karpiel. 

Termin: 21 stycznia 2020 roku, godz. 18.30 – 21.30. 

Miejsce: Centrum Prasowe Foksal, Dom Dziennikarza

Warszawa, ul. Foksal 3/5, Sala A. 

Wstęp wolny.Polecamy również nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ:

 
  


DATA: 2020-01-21 13:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

USA zlikwidowało świeckich przywódców w Iraku, Libii, Egipcie, którzy nie dopuszczali do ekstremizmu islamskiego w swoich krajach, groziła za to kara śmierci. Po rozwaleniu przez USA Bliskiego Wschodu i posadzeniu w kolorowych rewolucjach bractw muzułmańskich zostali wymordowani prawie wszyscy chrześcijanie. W Syrii uratowali się tylko ci, którzy schronili się na terytorium ochraniane przez żołnierzy prezydenta Assada, na miejsce którego USA i sojusznicy chcieli posadzić ekstremistów z Al-Nusra tzw rebeliantów. Dopiero po wkroczeniu Rosji do wojny w Syrii ISIS zostało wyparte. KTO STANĄŁ W OBRONIE CHRZEŚCIJAN W IRAKU, LIBII, SYRII??? To jest odpowiedź na Wasz propagandowy artykuł!
7 miesięcy temu / Trzeźwo myśl
 
Dzień bez bajdurzenia o Rosji, nauczania, opiniowania krytykoeania, to dzień stracony. Skoro Niemcy, Francja chcą z Rosją utworzyć, Wielką Europę od Atlantyku do Pacyfiku a przeszkodą jest jedynie państewko, które robi ciągłą contrę, to więksi pewnie pożrą 'sz kodnika" integracji
7 miesięcy temu / 60-latek
 
Czy panowie redaktorzy widzą w Rosji jakieś Dobro???
7 miesięcy temu / AnnaG
 
Każdy Kraj może przyjąć naukę Chrystusa.
7 miesięcy temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.