DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Rosja i Białoruś zacieśniają współpracę wojskową. Większa skala manewrów

Rosja i Białoruś zacieśniają współpracę wojskową. Większa skala manewrów
Mikhail Metzel/TASS / FORUM

Są już pierwsze sygnały wskazujące na zacieśnienie wojskowej współpracy między Białorusią a Rosją. Dwa dni po spotkaniu Aleksandra Łukaszenki z Władimirem Putinem w Soczi do Mińska przyleciał Siergiej Szojgu, szef rosyjskiego ministerstwa obrony. Wkrótce pojawiły się doniesienia o realnym zwiększeniu obecności militarnej Moskwy na terytorium białoruskim.

 

„Choć na razie nikt nie mówi o stałych bazach wojskowych, to intensyfikacja wspólnych ćwiczeń i zwiększanie ich skali prowadzi do faktycznej stałej rotacyjnej obecności wojskowej Rosji. Mińsk i Moskwa zapowiedziały bowiem, że wspólne ćwiczenia będą odbywały się w każdym miesiącu” - informuje think tank Warsaw Institute.

 

Jak podaje dalej, znaczącemu zwiększeniu uległ kontyngent rosyjskich żołnierzy uczestniczących w ćwiczeniach Słowiańskie Braterstwo, które odbywały się na Białorusi w dniach 22-25 września. Pierwotnie miało w nich wziąć udział łącznie 800 żołnierzy (w tym 300 rosyjskich) i 170 jednostek sprzętu (rosyjskich 70). Ostatecznie jednak zwiększono łączną liczbę żołnierzy do 6000, w tym ok. 1000 Rosjan; jednostek sprzętu użyto 500, w tym rosyjskich 100.

 

Według oficjalnego komunikatu Słowiańskie Braterstwo były manewrami o charakterze obronnym i miały na celu „opracowanie wspólnych działań jednostek zgodnie z umowami między Białorusią i Rosją oraz dalsze wzmocnienie i rozwój procesów integracyjnych w ramach wzmocnienia zdolności obronnych Państwa Związkowego”.

 

Jak wskazuje Warsaw Institute, najwyraźniej skoro Łukaszenka nie jest gotów do ustępstw wobec Rosji w kwestiach politycznych, ekonomicznych i ustrojowych - to pozostaje dziedzina wojskowa.

 

Źródło: warsawinstitute.org

 

Pach


DATA: 2020-09-25 19:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kaczyński osiągnął swój cel. Pewnie jest zadowolony.
27 dni temu / se
 
Według mnie Białoruś to państwo o związkach zarówno z Rosją jak i Europą. I trudno stawiać jakąś żelazną kurtyne na granicy. Może właśnie są potrzebne takie państwa w kontaktach z Rosją takich niebezposrednich?.
27 dni temu / r
 
Nie mamy się co bać, Maryja obiecała ochronę.
27 dni temu / Rycerka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.