DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Rosja: skandaliczna „konferencja naukowa”. Ambasada RP oburzona kłamstwami o zbrodni katyńskiej

Rosja: skandaliczna „konferencja naukowa”. Ambasada RP oburzona kłamstwami o zbrodni katyńskiej
Plakat, 1944, autor nieznany (Public domain, via Wikimedia Common).

Ambasada Rzeczypospolitej w Moskwie jest oburzona próbą zakłamywania historii przez ludzi powiązanych z władzami Federacji Rosyjskiej. Chodzi o konferencję, jaka odbyła się w Twerze.

 

Polskie Radio podaje, że podczas „konferencji naukowej” podniesiono temat… zmiany stanowiska Rosji w sprawie zbrodni katyńskiej oraz padały słowa mające zakłamywać prawdę. Za wydarzenie odpowiada prokremlowskie Rosyjskie Towarzystwo Wojenno-Historyczne.

 

„Ambasada RP w Moskwie z zaskoczeniem konstatuje fakt, że podczas konferencji dotyczącej relacji polsko-rosyjskich, która odbyła się na terenie obwodu twerskiego w listopadzie 2020 r. pojawiły się wypowiedzi dążące do zakłamania faktów związanych ze Zbrodnią Katyńską w Twerze i Miednoje. W naszej ocenie wersja historii propagowana podczas konferencji miała na celu zafałszowanie odpowiedzialności NKWD za Zbrodnię Katyńską w Miednoje oraz uwierzytelnienie stalinowskiej wersji mordu. Zaskakującym jest również fakt, że wydarzenie to uzyskało legitymizację oficjalnych przedstawicieli rosyjskiej Dumy, którzy byli uczestnikami konferencji” – czytamy w komunikacie Ambasady RP w Moskwie.

 

„Opierając się na oświadczeniach przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej zgadzamy się, że należy skierować wszystkie siły by obronić prawdę historyczną o II Wojnie Światowej oraz przypominać o odpowiedzialności NKWD za Zbrodnię Katyńską” – dodają przedstawiciele Polski w tym kraju.

 

Serwis Polskiego Radia informuje, że obecni na wydarzeniu przedstawiciele Dumy zapowiedzieli obalenie uchwały z roku 2010 o odpowiedzialności ZSRR za zbrodnię katyńską. Z kolei polscy dziennikarze pracujący w Rosji otrzymali informację, z której wynika, że uczestnicy konferencji przekonywali o braku dowodów świadczących, iż to z rozkazu Stalina NKWD zamordowało w Twerze 6 tys. polskich oficerów. Ponadto negowano sens istnienia w Twerze i Ostaszkowie tablic upamiętniających ofiary zbrodni.

 

 

Źródło: gov.pl/web/rosja / polskieradio24.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-11-25 08:30
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy my słusznie się tym tak podniecamy? Czy my naprawdę nie znamy swojej wartości, że tak histerycznie reagujemy na tego typu zaczepki? Dlaczego tak bardzo potrzebujemy akceptacji czy zrozumienia w oczach "dzikiego zachodu", który przecież opchnął nas Stalinowi w imię własnych interesów? Naprawdę nie lepiej wzmacniać państwo polskie i zacząć np. produkcje filmów o polskiej historii tak, żeby następne pokolenia poznawały naszą/swoją tożsamość i historię, kulturę i tradycję? Reaktywować ZHP, oazy kościelne czy domy kultury, które organizowały przeróżne wyjazdy/spotkania tematyczne?
1 miesiąc temu / Krzysztof
 
może tym "naukowcom" chodziło o Smoleńsk, że Niemcy są winni?!!
1 miesiąc temu / antyDEMONkrata
 
Uczestnicy konferencji, w tym pani Małgorzata Kulbaczewska Figat reprezentująca Polskę oraz ekspert z USA prof. Grover Furr III, bo konferencja była międzynarodowa stoją na stanowisku, iż zbrodni na polskich jeńcach wojennych dokonali Niemcy.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Rosjanie zmieniają narrację o Katyniu... Hmm... może po to, aby gdy przyjdzie czas powtórzyć tamtą zbrodnię.
1 miesiąc temu / Lupus
 
chciałoby się tym Rosjanom powiedzieć, nie brnijcie, skorzystajcie z szansy i przetnijcie łańcuch kłamstwa, winniście to milionom swoich rodaków skatowanych i sponiewieranych przez reżim
1 miesiąc temu / mmx
 
Rosyjscy "naukowcy" i wszystko jasne
2 miesiące temu / Ddfbh
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.