DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Roger Scruton: prawo przeciw homofobii jak stalinizm i maoizm

Roger Scruton: prawo przeciw homofobii jak stalinizm i maoizm
Roger Scruton fot. Michael Eleftheriades (praca własna) [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons

Według znanego brytyjskiego filozofa prof. Rogera Scrutona, prawo przeciwko homofobii, które zostało w zeszłym tygodniu przegłosowane przez izbę niższą włoskiego parlamentu przypomina czasy totalitaryzmu. Scruton, w wywiadzie dla włoskiej gazety porównał je do praw stanowionych za rządów Stalina i Mao, a język ustawy określił mianem orwellowskiego.


Zdaniem wykładowcy Oxfordu i szkockiego  St. Andrew’s University prawo przeciw homofobii ma na celu „zaszczepienie w umysłach przekonania o tym, że istnieje zła idea (homofobia), która przenika całą Europę i gnieździ się w umysłach i sercach osób, które nie mogą jej w pełni kontrolować". Prawa te tworzą według Scrutona atmosferę autocenzury. Zakaz wyrażania poglądów uznanych za nieprawomyślne to efekt zwycięstwa podzielanego przez komunistów przekonania, że rzeczywistość można zmienić poprzez zmianę języka.

 

Filozof stwierdził, że prawo przeciwko homofobii to przejaw "kryminalizacji intelektualnego krytycyzmu w kwestii homo-małżeństw. To nowe intelektualne, ideologiczne przestępstwo, zupełnie jak antykomunizm podczas zimnej wojny". Prof. Scruton porównał realizację tego prawa do przeprowadzanych przez Moskwę procesów, w których sprawcy przyznawali się z entuzjazmem do swoich przestępstw, a następnie zostawali zgładzeni.

 

- Jeśli sprzeciwiasz się normalizacji homoseksualizmu jesteś uznany za <homofoba>. Jeśli wierzysz w zachodnią kulturę jesteś <elitarystą>. Dla osób oskarżonych o homofobię oznacza to koniec kariery, zwłaszcza dla tych, którzy pracują na uniwersytecie – powiedział Scruton.

 

Scruton porównał także ustawy przeciwko homofobii do opisanej przez George'a Orwella nowomowy. Jego zdaniem tępienie homofobii jest przejawem triumfu manipulacji słownych nad rzeczywistością i racjonalną argumentacją. Filozof wyraził także swoją obawę, że walka z homofobią i homofobami może doprowadzić do powtórki wydarzeń ze stalinowskiego Związku Radzieckiego i zabijania kułaków. - Jak łatwo jest zamykać ludzi w obozach pracy, gdzie chorują i umierają, jeśli dzięki manipulacji językowej określimy to jako reedukację - powiedział Scruton. Walkę z homofobią określił jako "świecką bigoterię", która kryminalizuje wolność wypowiedzi w imię „wielkiej sprawy” homoseksualizmu.

 

Jak podaje lifesitenews.com Roger Scruton nie jest jedynym komentatorem życia publicznego, który wyraził obawy dotyczące rosnącej homotyranii we Włoszech. Katolicki włoski portal La Nuova Bussola Quotidiana opisał sytuację, która wydarzyła się na niedzielnej konferencji "Gender, homofobia, transfobia: ku apokalipsie człowieka?", zorganizowanej przez katolickie stowarzyszenia. Na początku konferencji ok. 40 pro-homoseksualnych demonstrantów wparowało na salę, zaczęło gwizdać i krzyczeć. Organizatorzy zmuszeni zostali do przerwania wydarzenia. Jednak mainstreamowe włoskie media nawet nie zająknęły się o tym wydarzeniu.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2013-09-26 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po prostu musi minac jakis czas -niestety jeszcze z 50lat- i wtedy to juz bedzie czyms zwyczajnym jak spodniczka mini czy topless na plazy itd
ponad 3 lata temu / Anb
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.