DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Rodzice Alfiego Evansa cieszą się z narodzin drugiego syna

Rodzice Alfiego Evansa cieszą się z narodzin drugiego syna
Screen: You Tube / This Morning

Mamy dwoje niesamowitych dzieci i zawsze będziemy je mieć – mówią Kate James i Tom Evans. Cztery miesiące po sądowo-szpitalnym mordzie na ich starszym synu Alfiem, na świat przyszedł drugi chłopiec, który otrzymał imię po swym ojcu.

 

Alfie Evans zmarł w bardzo podejrzanych okolicznościach pod koniec kwietnia. Był to koniec wielomiesięcznej batalii prowadzonej przez rodziców 23-miesięcznego dziecka oraz tysiące innych osób zaangażowanych – głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych – w akcję ratowania życia chłopca. Personel szpitala Alder Hey w Liverpoolu z pomocą sądów wszystkich instancji oraz ogromnych sił policyjnych przez wiele miesięcy uniemożliwiał przeniesienie Alfiego do szpitali w Rzymie bądź Monachium, gdzie nieuleczalnie chore dziecko mogło otrzymać dożywotnią opiekę paliatywną.

 

Cztery miesiące po tych dramatycznych wydarzeniach rodzice tragicznie zmarłego chłopca przeżywają radość z narodzin drugiego potomka – Thomasa. W programie telewizyjnym „This Morning” opowiadali o swych dzieciach. Przeżywali obawy, że młodsze może zapaść na podobną chorobę co Alfie (neurologiczną, prowadząca do degradacji mózgu). Lekarze przekonywali Toma i Kate, że oboje mają po jednym wadliwym genie i istnieje 25-procentowa ewentualność wystąpienia podobnej wady u kolejnych dzieci.

 

Młodszy brat nieco przypomina Alfiego a rodzice podkreślają swą duchową łączność z obydwoma. – Bez względu na wszystko będziemy mieć dwoje dzieci. Cieszymy się z tego, co mieliśmy i co wciąż posiadamy – powiedział Tom Evans. – Mamy dwoje niesamowitych dzieci i zawsze będziemy je mieć – dodał.

 

Rodzice deklarują, że nigdy nie zaakceptują przyczyny śmierci Alfiego. Zamierzają mówić publicznie o okolicznościach swego dramatu. Zaangażowali się też w pomoc rodzinom znajdującym się w podobnej sytuacji, co oni kilka miesięcy temu.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2018-09-05 20:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pozdrawiam
ponad 1 rok temu / helena
 
Ja bym Wiala z tego kraju z obawy,że państwo znów zamorduje mi dziecko pod pretekstem dbania o jego dobro
ponad 1 rok temu / An
 
Radzę się przeprowadzić do normalniejszego kraju.
ponad 1 rok temu / ll
 
Trzymam kciuki za malenstwo i gratulacje dla Rodziców. Bóg ma Was w opiece i podarował radość jaka tylko mógł.
ponad 1 rok temu / Gosiak
 
Niech Wam kochani się wiedzie...Wasz aniołek Was wspiera,dobry Bóg błogosławi
ponad 1 rok temu / Gosia aga
 
Gratulacje im się należą. Natomiast po ostatnich traumatycznych wydarzeniach nie powinni, moim zdaniem, rodzić i wychowywać dziecka w Anglii. Wtedy Włochy chciały nadać pbywatelstwo Alfiemu. Myślę, że nawet teraz gdyby ogłosili chęć przeprowadzki do Włoch, to rząd w Rzymie by im pomógł. Z tego co na razie widać, to włosi mają teraz normalnego człowieka na stanowisku premiera.
ponad 1 rok temu / Bora
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.