DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Robert Winnicki: trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci

Robert Winnicki: trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci
Robert Winnicki, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Poseł Robert Winnicki skomentował projekt deklaracji tzw. „Karty LGBT+”, która przewiduje promowanie homoseksualnego stylu życia. Szef Ruchu Narodowego nawiązując do projektu podkreślił, że nie zgadza się na tego typu działania warszawskiego Ratusza i podkreślił, że „trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci”.

 

Lider Ruchu Narodowego w rozmowie z Radiem Maryja informował o posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Debaty Publicznej, które zaplanowano na czwartek w Sejmie. Uczestnicy spotkania będą rozmawiali o projekcie stworzenia warszawskiej „Karty LGBT+”. Poseł niezrzeszony powiedział, że na posiedzenie został zaproszony m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

 

– Trzeba dać odpór homopropagandzie. (…) Trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci od najmłodszych lat. Trzeba nad tym debatować, dyskutować, a zaprosiliśmy bardzo szerokie grono. Zaproszony jest prezydent Rafał Trzaskowski, jego przedstawiciele, MEN, kuratorium oświaty, Rzecznik Praw Dziecka, instytucje społeczne, organizacje, ale również warszawskie kurie diecezjalne, jak również przedstawiciele zgromadzeń protestanckich, które również się wypowiedziały nt. tej karty. Zobaczymy, kto zechce czy da radę się pojawić na 18.30 – powiedział poseł Robert Winnicki.

 

Przypomnijmy, że postulaty przedstawione w „Karcie LGBT+” podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego budzą poważne wątpliwości z punktu widzenia prawnego. Eksperci Instytutu Ordo Iuris przygotowali analizę tego dokumentu, która została zaprezentowana na briefingu prasowym.

 

Prawnicy podkreślają, że karta nie jest aktem prawa miejscowego w rozumieniu Konstytucji RP, a jedynie deklaracją, zatem nie rodzi skutków prawnych dla mieszkańców Warszawy, ani dla jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta. Znajdują się w niej liczne stwierdzenia wątpliwe pod względem ich zgodności z ustawą zasadniczą. Należy do nich m.in. sugerowanie potrzeby i możliwości instytucjonalizacji konkubinatów jednopłciowych.

 

Poważne zastrzeżenia prawne budzą też zawarte w Karcie propozycje rozwiązań dotyczące oświaty. Szczególnie kontrowersyjna jest idea wprowadzenia w szkołach tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że tego typu programy niejednokrotnie stanowiły formę upowszechniania ideologii gender oraz indoktrynacji w duchu postulatów środowiska LGBT. Może to naruszać prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Ponadto, władze samorządowe nie mają kompetencji do wprowadzania programów edukacyjnych i wychowawczych.

 

Eksperci Ordo Iuris mają również wątpliwości do preferencyjnego traktowania przez władze Warszawy określonych podmiotów, które wspierają inicjatywy polityczne związanie z ruchem LGBT. Stanowiłoby to niedopuszczalne, motywowane ideologicznie premiowanie określonej grupy przedsiębiorców. Oprócz tego, władze stolicy zapowiadają uzależnianie współpracy miasta z podmiotami prywatnymi od akceptacji przez nie politycznych roszczeń środowiska LGBT.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, Ordo Iuris, PCh24.pl

WMa


DATA: 2019-03-15 07:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdyby prokuratura zechciałą wykazywać taką gorliwośc,tak jak w przypadku oskarżania zwykłych ludzie o byle co,to przecież moglaby się zająć deklaracją lgbt jako deprawacją,propagowaniem nieobyczajności w życiu publicznym,a na to przecież jest paragraf w kodeksie karnym.
3 miesiące temu / marek
 
Osoby o orientacji homoseksualnej to tylko 2-3% społeczeństwa.To nieistotny błąd w naturze. Problem jest poważniejszy: 30-40% Polaków nie ma lub nie chce mieć dzieci. I tu jest największe zagrożenie karty lgbt - promcja onanizmu, promiskwityzmu i komsumpcyjnego stylu życia - to są prawdziwe zagrożenia. Jak się im przeciwstawić? Na pewno powrót do powszechnej, obowiązkowej służby wojskowej. Obowiążkowe lekcje religii w szkole i ostry kurs względem bezdzietnych onanistów - to drogowskazy przyszłości Polski.
3 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Google: ,,Prawie 2 mln zł na trening medialny kadry kierowniczej warszawskiego ratusza"...............No, i zaczęła w końcu działać na powrót warszawska pralnia pieniędzy. Brawo Czaskowski. Jarmułki cisną - co? A ty co naiwniaczku, myślałeś, że za friko dostałeś stanowisko? HGW frycowe płaciła kamienicami i placami. A ty? To dopiero początek mądralo. Oj, odechce ci się....Jesteś za miękki.
3 miesiące temu / Airam
 
https://www.youtube.com/watch?v=ev8ZixBh0jQ W TVPiS tego nie zobaczysz...
3 miesiące temu / antyPOPiS
 
Brawo Pan Poseł Winnicki i Konfederacja !
3 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
PiS broni karty lgbt trzasowskiego. Kuchciński i PiS wyrzucili wszystkich z Sejmu. Obrońcy PiS są żałośni w swej naiwności. .
3 miesiące temu / z 16.00
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66857"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.