DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Róbcie zapasy! MSWiA uspokaja, „Nasz Dziennik” apeluje o gotowość na wypadek kryzysów

Róbcie zapasy! MSWiA uspokaja, „Nasz Dziennik” apeluje o gotowość na wypadek kryzysów
fot. Jarosław Kozikowski
#KRYZYS    #GOTOWOŚĆ    #PRZYGOTOWANIE    #SURVIVAL    #ZAPASY    #WODA    #ŻYWNOŚĆ    #BEZPIECZEŃSTWO    #NIEMCY    #10 DNI

Chociaż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekonuje, że w naszym kraju nie ma konieczności powielania niemieckich rozwiązań obrony cywilnej polegających na gromadzeniu zapasów żywności i wody na okres 10 dni, to wielu ekspertów przekonuje, że taka przezorność jest uzasadniona. Przysłowiowej zasadzie, że „strzeżonego Pan Bóg strzeże” hołduje „Nasz Dziennik”.

 

Tytuł zauważa, że zapasy żywności i wody są niezwykle cenne w sytuacjach kryzysów, klęsk żywiołowych, przerwach w dostawie prądu oraz innych, niespodziewanych zwykle momentach. Dlatego warto mieć w swoich domostwach większe ilości produktów pierwszej potrzeby.

 

Jak odnotowuje „Nasz Dziennik”, opinia o celowości gromadzenia zapasów jest bliska wielu ekspertom. I to pomimo faktu, że polskie władze uspokajają, a rząd RP oraz MSWiA nie widzi potrzeby prowadzenia działań podobnych do niemieckich.

 

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Berlin zachęca swoich obywateli do gromadzenia zapasów żywności i wody, umożliwiających przerwanie 10 dni bez ich uzupełniania. Niemcy mają być gotowi na różne zagrożenia.

 

Część krajów Starego Kontynentu zobowiązuje swoich obywateli do gromadzenia zapasów żywności i wody. Należą do nich chociażby Austria, Szwajcaria czy Finlandia.

 

O sztuce przetrwania traktuje 51. numer magazynu „Polonia Christiana”. Zobacz więcej.

 


Źródło: „Nasz Dziennik”, interia.pl

MWł
  


DATA: 2016-08-27 11:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polak który zna historie swego narodu wie, że zapasy żywności na miesiąc trzeba mieć.
ponad 3 lata temu / Janosik
 
Polecam wpisać hasło: Przewidywany przebieg III wojny światowej" i otrzymacie pełen opis wojny jaki otrzymała S. Łucja od Matki Bożej w Klasztorze w Coimbrze.
ponad 3 lata temu / Tercjusz
 
Niemcy przygotowują się do wojny, to jasne, oni nigdy nic nie robią przypadkiem. Pytanie tylko do jakiej wojny? Z Rosją? Z Turcją? Najbardziej prawdopodobna odpowiedź to zamieszki wewnętrzne i wojna z własnymi obywatelami i wojna zwykłych obywateli niemieckich z nachodźcami.
ponad 3 lata temu / ???
 
Władze Polskie mają wiedzę.Tylko nie chcą wywołać paniki .W Polsce mamy przepisy regulujące świadczenia rzeczowe i osobiste na rzecz obrony Rp.Zawsze należy być przygotowanym zwłaszcza w sytuacji zagrożenia wojną.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Na początku sierpnia niemiecki rząd wezwał swoich obywateli do tworzenia zapasów wody i żywności, które pozwolą obywatelom przetrwać co najmniej 10 dni w sytuacji kryzysowej. Tydzień później "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ujawnił projekt przywrócenia obowiązku służby wojskowej u naszych sąsiadów, w obliczu możliwego zagrożenia kraju. Jak zauważa ?Die Zeit?, według nowej koncepcji obronnej, firmy prywatne będą zobowiązane do budowy i remontu koszar. Nadto, przewiduje się również możliwość rekwirowania prywatnych samochodów dla celów wojskowych. Czy Niemcy wiedzą coś więcej, czego polski rząd nie wie?
ponad 3 lata temu / krysztofiak
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.