30 czerwca 2016

Czy katolik powinien przygotowywać się na wypadek wojny? Kataklizmu? Zagłady? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”, który można nabyć już od szóstego lipca! W numerze oczywiście także inne, fascynujące tematy poruszane w niekonwencjonalny sposób.


Być przygotowanym – to wielkie wyzwanie zwłaszcza dla prawdziwego chrześcijanina. Czy jesteśmy gotowi i właściwie zabezpieczeni na czas wielkich sztormów? Co powinniśmy robić, gdy przyjdzie czas próby? Czy tylko wierzyć? – pyta redaktor naczelny magazynu, Sławomir Skiba. W numerze przedstawiamy tych, którzy, oprócz modlitwy, praktykują również i czynny prepping. Czym on jest i dlaczego warto się nim zainteresować – o tym przeczytamy w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dlaczego jednak coraz więcej osób ulega modzie na przygotowywanie się do końca świata, choćby tego lokalnego? Piotr Doerre, analizując współczesne powieści i dzieła filmowe zauważa, że kultura radykalnie zarzuciła optymistyczną wizję przyszłości, a obraz, który odsłania przed naszymi oczami, może przerazić – stale bowiem obcujemy z wizjami końca świata, apokalipsy „zombie” i krwawego, zwierzęcego niemal rozrachunku między tymi, którzy przetrwają. Czy zatem kręgi walczące o rząd naszych dusz nie chcą w ten sposób pchnąć całych społeczeństw ku rozpaczy?

 

Ale 51. numer magazynu „Polonia Christiana” to nie tylko temat survivalu i preppingu. To także kolejna próba przejrzenia się w zwierciadle wielkiego kryzysu w Koście. Po publikacji adhortacji „Amoris laetitia” Krystian Kratiuk pyta więc, gdzie są dziennikarze wierni Chrystusowi, z trudem próbując wypatrzeć ich w katolickich czasopismach. Jakub Majewski natomiast, przypomina o „szponach kompromisu” w których znalazły się katolickie środowiska w kontekście projektu ustawy antyaborcyjnej. W najlepszym polskim magazynie dla katolików nie mogło zabraknąć także tekstu profesora Roberto de Mattei, który pisze o zmasowanym ataku na rodzinę ze strony sił Zła, chwaląc przy tym jednego z polskich biskupów. O szokującej iluminacji na fasadzie bazyliki św. Piotra pisze zaś Jerzy Wolak, pytając: „Kościele święty, Rzymie umiłowany, Watykanie niezłomny, co się z Tobą stało?”.

 

Ponadto w numerze: doktor Izabella Stępkowska o kłamstwie „śmierci mózgu”, Grzegorz Braun o „darach reformacji” i Tomasz Cukiernik o ułudzie unijnego raju polskich rolników. Nie zabrakło również felietonów Andrzeja Pilipiuka, Tomasza Żaka i Stanisława Michalkiewicza.

 

Czy na 96 stronach ilustrowanego magazynu można otrzymać więcej?

 

 

PCh24.pl

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 964 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram