DZIŚ JEST:   16   GRUDNIA   2019 r.

Św. Adelajdy, cesarzowej
Bł. Marii od Aniołów
 
 
 
 

Rewolucja przyśpiesza: amerykański sąd orzekł, że krzyż „narusza Konstytucję Stanów Zjednoczonych”

Rewolucja przyśpiesza: amerykański sąd orzekł, że krzyż „narusza Konstytucję Stanów Zjednoczonych”
źródło: twitter.com / BECKET

Federalny Sąd Apelacyjny na Florydzie podtrzymał wyrok sądu niższej instancji nakazujący usunięcie z parku miejskiego w Pensacoli ponad 10-metrowego krzyża stojącego tam nieprzerwanie od 1941 roku. Zdaniem przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości obecność krzyża narusza… konstytucję Stanów Zjednoczonych.

 

Usunięcia najważniejszego dla wszystkich chrześcijan symbolu wiary domagały się organizacje ateistyczne walczące rzekomo o „wolność religijną”. To one zareagowały na protesty kilku mieszkańców Pensacoli, którym nie podobała się obecność krzyża w miejskim parku. Ich zdaniem „naruszał on zasadę laickości państwa”.

 

W październiku 2017 roku sąd pierwszej instancji przyznał im rację. Wyrok ten został potwierdzony przez federalny sąd apelacyjny. Z tą decyzją nie zgodzili się przedstawiciele lokalnego magistratu, którzy zapowiedzieli, że nie pozwolą na „demontaż krzyża” i ponownie odwołają się od decyzji sądu.

 

Ashton Hayward, burmistrz Pensacoli, przekonuje, że krzyż stanowi „ważną część historii i kultury miasta”. Ponadto osoby walczące o zachowanie krzyża na swoim miejscu podkreślają, że „spośród czterech osób skarżących, dwie na stałe mieszkają w Kanadzie, a jedna ponad 7 km od Bayview Park”. 

 

W obronie chrześcijańskiego symbolu wystąpił również Ron DeSantis, kongresmen z Florydy. Uznał on, że „aktywizm sądowniczy wymyka się spod kontroli - dlatego walczymy, aby zakończyć go na Florydzie!”. Polityk poparł ponadto petycję w obronie krzyża i zaapelował do mieszkańców Pensacoli, aby również się po nią podpisali.

 

Z kolei reprezentujące „pokrzywdzonych” organizacje American Humanist Association oraz Freedom From Religion Foundation wydały w poniedziałek oświadczenie, w którym nazwały orzeczenie sądu „głośnym zwycięstwem w sprawie rozdziału Kościoła od państwa”.

 

Źródło: polsatnews.pl / PCh24.pl

TK


DATA: 2018-09-12 15:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

GŁUPOTA ...
ponad 1 rok temu / edek
 
"FREEDOM from Religion" rzadaja usuniecia pomników Marksa w Trewirze i Berlinie. Hahaha
ponad 1 rok temu / Ttt
 
Czyż Kościół nie uczy, ze szatan to bardzo inteligentny duch? Umie "argumentować" i wsączać to w głowy ludzi z pomrocznością jasną.
ponad 1 rok temu / prezbiter
 
W USA pozbawia się wolności chrześcijan do wyznawania wiary w Pana Boga Jezusa Chrystusa. Skandal. Zginął wzór demokracji w USA będący rzekomo wzorem dla całego świata. Czemu chrześcijanie nie staną murem w obronie Krzyża
ponad 1 rok temu / cichy
 
Katastrofa.Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę jak powtórnie przyjdzie?
ponad 1 rok temu / j66
 
Nie znam szczegółów, ale całkiem możliwe, że nawet zdrowy rozsądek "narusza Konstytucję Stanów Zjednoczonych", jeśli się z prawa stanowionego robi prawo objawione.
ponad 1 rok temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.