DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Resort rodziny dofinansował organizację wspierającą idee LGBT

Resort rodziny dofinansował organizację wspierającą idee LGBT
fot. printscreen Kancelaria Premiera/youtube

W ramach konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej niemałą dotację otrzymało Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które zajmuje się, między innymi, wspieraniem agendy LGBT. Dlaczego polski rząd wspiera stowarzyszenie, które promuje tęczową ideologię?

 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało konkurs „Po pierwsze Rodzina!” mający wspierać organizacje troszczące się o rodzinę i postawy prorodzinne. W ramach konkursu, rozstrzygniętego kilka dni temu, wyłoniono 20 podmiotów, które skorzystają z łącznie 6 mln zł dofinansowania. Konkursowi patronowała grafika przedstawiająca rodzinę złożoną z matki, ojca i trójki dzieci.

 

Jak mówiła szefowa resortu Marlena Maląg, konkurs był niezwykle ważnym elementem polityki ministerstwa, bo rodzina dla całego rządu Zjednoczonej Prawicy jest najważniejsza. - O tym, że dla kierowanego przeze mnie resortu oraz całego rządu Zjednoczonej Prawicy rodzina jest najważniejsza, nie muszą chyba nikogo przekonywać. To kompleksowa i naprawdę prorodzinna polityka społeczna, na którą składa się szereg programów realnie wspierających rodziny - powiedziała Maląg.

 

- Chętnie wspieramy wszelkie działania, które służą temu samemu celowi. Przykładem jest konkurs „Po pierwsze Rodzina!”. Realizację tego zadania powierzamy organizacjom społecznym, które działając w przestrzeni lokalnej, znają potrzeby mieszkańców poszczególnych rejonów w całej Polsce, znają potrzeby rodzin - dodawała.

 

Problem w tym, że wśród podmiotów objętych dofinansowaniem znajduje się Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Grupa ta, jak sama deklaruje, działa „na rzecz zrównoważonego rozwoju”. W jaki sposób?

 

W swojej karierze FOB zajęła się między innymi zorganizowaniem „GLBT Day”, czyli, mówiąc wprost, dnia LGBT, na którym pracownikom jeden z firm uświadamiano „czym jest GLBT” i wpajano „szacunek i tolerancję względem każdego”. Zachęcano też pracowników firmy do „udziału... w innych wydarzeniach promujących GLBT”.

 

Nie dość na tym. Grupa koordynuje też tak zwaną Kartę Różnorodności; w maju tego roku zorganizowano z tej okazji szereg spotkań, na których promowano pracę kobiet i opiekę mężczyzn nad dziećmi (takie wystąpienia jak: Mężczyzna w roli opiekuna; Kobieta pracująca - stereotypy; i wiele podobnych). W samej Karcie Różnorodności pisze się też o „orientacji psychoseksualnej” oraz „tożsamości płciowej” jako „przesłankach narażonych na zachowania dyskryminacyjne”.

 

Na stronach FOB można też pobrać publikację „Otwierając się na różnorodność - dobre praktyki w zatrudnianiu osób LGBT w Polsce”. Autorem publikacji jest Fundacja LGBT Buisness Forum, która została założona między innymi przez... byłego posła Annę Grodzką.

 

Stowarzyszenie Fundacja Odpowiedzialnego Biznesu otrzymało w ramach rządowego konkursu 215 tys. złotych.

 

Źródła: gov.pl, odpowiedzialnybiznes.pl

 

Pach


DATA: 2020-07-15 18:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Złozono 216 wniosków otrzymało dotację 20 .To kropla w morzu. My jako organizacja składajace w konkursie jestesmy zawiedzione postepowaniem. Przynajmniej 50 organizacjom trzeba było rozdać środki.Małe wsie zostały pominięte.I to juz nagminnie się robi.Wieś pielęgnuję tradycję kulturę rodzinną a kiedy jest realna szansa pomocy pokazuje się wiejskim organizacjom dzwi.W imię wyższości bytu.To Ja się pytam stojąc z boku gdzie ta logika.Czy tak ma być budowana Rodzina.NGO dyskryminuje z drugiejs strony nie wspiera.Z Dotacji dla organizacji wiejskiej nie zrobisz wielkich rzeczy.To ma być równość to ja dziękuję za taką równość.Przemawia przeze mnie rozgoryczenie.
6 miesięcy temu / sarana
 
Wprowadzenie tylnymi drzwiami elgiebetyzmu, likwidacja polskiej energetyki i rolnictwa jest agendą polityczna PIS-u . Poparcie przez biskupów Andrzeja Dudy nie jest jednoznaczne z popieraniem polityki PIS-u . To jest wybraniem opcji mniej szkodliwej . Miejmy nadzieje ,ze tak bedzie w istocie. Moze czas , który dostaniemu dzieki walce między opcja niemiecką i amerykańsko-zydowską, posłuży zbudowaniu alternatywy katolickiej
6 miesięcy temu / Mirek
 
Nie musimy jak "małpy" lub niewolnicy robić wszystko co każe nam unia akceptująca i wprowadzająca prawa dla dewiantów. Jeśli tak jest to tylko potwierdza UTRATĘ SUWERENNOŚCI i GODZENIE SIĘ PiS na ten stan rzeczy i HANIEBNĄ WSPÓŁPRACĘ. Wprowadzenie do zapisów Pełnomocnika OBOWIĄZKU OCHRONY PRAW ludzi o RÓŻNEJ SEKSUALNOŚCI jest otwartą BRAMĄ do WPROWADZANIA PRAW unijnych burzących PORZĄDEK PRAWNY i ŁAD SPOLECZNY w KATOLICKIEJ POLSCE. UKRYTE GODZENIE się przez PiS na trzy orientacje psychoseksualne: heteroseksualną, biseksualną i homoseksualną gdzie biseksualizm i homoseksualizm to CHOROBA i nadaje się do leczenia jest SKANDALEM i HIPOKTYZJĄ ze strony Prezesa PiS i jego partii szukających wsparcia w R.M. w Toruniu. Wyborcy PiS mają DOSYĆ OSZUKIWANIA i traktowania jak "kościelnych głupków". Gdzie w wyborach gada się nam o WOJNIE CYWILIZACYJNEJ a samemu gra się po stronie WROGÓW. Basta! Liczymy na POMOC Prawników Ordo Iuris.
6 miesięcy temu / iskierka
 
Dlaczego Rząd wspiera? Bo premierem jest GLOBALISTA Pan Morawiecki realizujący CELE AGENDY zrównoważonego rozwoju. Jeszcze przed nami wiele takich decyzji rządu popierających politykę eurokratów z Brukseli, wiele rozczarowań dla tych co swoje poparcie opierają na uczuciach i przypływie gotówki do swojej kieszeni. Dlatego warto takie skandale pokazywać i żądać spełnienia wyborczych obietnic. To, że Polacy zagłosowali na p. Dudę nie oznacza że będą GODZIĆ się na wspieranie zboczeń i ukrytych działań PiS w tym temacie. Za 3 lata wybory . Żądamy wypowiedzenia deklaracji istambulskiej i AUTENTYCZNEGO wspierania RODZINY poprzez zabezpieczenia prawne i działania Rządu wykluczające z życia publicznego PROMOCJĘ i działalność osób związanych z lgbt. Żądamy LIKWIDACJI stanowiska Pełnomocnika od spraw równego traktowania od 5.03.2020 jest nim Anna Schmidt-Rodziewicz . Albo Prawo Polskie jest prawem albo Polski Rząd robi sobie kpiny z Obywateli.
6 miesięcy temu / iskierka
 
tak właśnie wygląda ten spaniały PIS , prawda kochani niektórzy księża i biskupi, którzy go bezkrytycznie popieracie
6 miesięcy temu / zdziwko
 
Tak sie konczy ingerencja panstwa we wszystko i okradanie ludzi podatkami na "wyzsze cele". Zostawic te pieniadze rodzinom, na 100% zaden normalny ojciec ani matka nie wyda ich na promocje chorych ideologii.
6 miesięcy temu / Anglia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.