DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Resort rodziny dofinansował organizację wspierającą idee LGBT

Resort rodziny dofinansował organizację wspierającą idee LGBT
fot. printscreen Kancelaria Premiera/youtube

W ramach konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej niemałą dotację otrzymało Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które zajmuje się, między innymi, wspieraniem agendy LGBT. Dlaczego polski rząd wspiera stowarzyszenie, które promuje tęczową ideologię?

 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało konkurs „Po pierwsze Rodzina!” mający wspierać organizacje troszczące się o rodzinę i postawy prorodzinne. W ramach konkursu, rozstrzygniętego kilka dni temu, wyłoniono 20 podmiotów, które skorzystają z łącznie 6 mln zł dofinansowania. Konkursowi patronowała grafika przedstawiająca rodzinę złożoną z matki, ojca i trójki dzieci.

 

Jak mówiła szefowa resortu Marlena Maląg, konkurs był niezwykle ważnym elementem polityki ministerstwa, bo rodzina dla całego rządu Zjednoczonej Prawicy jest najważniejsza. - O tym, że dla kierowanego przeze mnie resortu oraz całego rządu Zjednoczonej Prawicy rodzina jest najważniejsza, nie muszą chyba nikogo przekonywać. To kompleksowa i naprawdę prorodzinna polityka społeczna, na którą składa się szereg programów realnie wspierających rodziny - powiedziała Maląg.

 

- Chętnie wspieramy wszelkie działania, które służą temu samemu celowi. Przykładem jest konkurs „Po pierwsze Rodzina!”. Realizację tego zadania powierzamy organizacjom społecznym, które działając w przestrzeni lokalnej, znają potrzeby mieszkańców poszczególnych rejonów w całej Polsce, znają potrzeby rodzin - dodawała.

 

Problem w tym, że wśród podmiotów objętych dofinansowaniem znajduje się Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Grupa ta, jak sama deklaruje, działa „na rzecz zrównoważonego rozwoju”. W jaki sposób?

 

W swojej karierze FOB zajęła się między innymi zorganizowaniem „GLBT Day”, czyli, mówiąc wprost, dnia LGBT, na którym pracownikom jeden z firm uświadamiano „czym jest GLBT” i wpajano „szacunek i tolerancję względem każdego”. Zachęcano też pracowników firmy do „udziału... w innych wydarzeniach promujących GLBT”.

 

Nie dość na tym. Grupa koordynuje też tak zwaną Kartę Różnorodności; w maju tego roku zorganizowano z tej okazji szereg spotkań, na których promowano pracę kobiet i opiekę mężczyzn nad dziećmi (takie wystąpienia jak: Mężczyzna w roli opiekuna; Kobieta pracująca - stereotypy; i wiele podobnych). W samej Karcie Różnorodności pisze się też o „orientacji psychoseksualnej” oraz „tożsamości płciowej” jako „przesłankach narażonych na zachowania dyskryminacyjne”.

 

Na stronach FOB można też pobrać publikację „Otwierając się na różnorodność - dobre praktyki w zatrudnianiu osób LGBT w Polsce”. Autorem publikacji jest Fundacja LGBT Buisness Forum, która została założona między innymi przez... byłego posła Annę Grodzką.

 

Stowarzyszenie Fundacja Odpowiedzialnego Biznesu otrzymało w ramach rządowego konkursu 215 tys. złotych.

 

Źródła: gov.pl, odpowiedzialnybiznes.pl

 

Pach


DATA: 2020-07-15 18:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Złozono 216 wniosków otrzymało dotację 20 .To kropla w morzu. My jako organizacja składajace w konkursie jestesmy zawiedzione postepowaniem. Przynajmniej 50 organizacjom trzeba było rozdać środki.Małe wsie zostały pominięte.I to juz nagminnie się robi.Wieś pielęgnuję tradycję kulturę rodzinną a kiedy jest realna szansa pomocy pokazuje się wiejskim organizacjom dzwi.W imię wyższości bytu.To Ja się pytam stojąc z boku gdzie ta logika.Czy tak ma być budowana Rodzina.NGO dyskryminuje z drugiejs strony nie wspiera.Z Dotacji dla organizacji wiejskiej nie zrobisz wielkich rzeczy.To ma być równość to ja dziękuję za taką równość.Przemawia przeze mnie rozgoryczenie.
21 dni temu / sarana
 
Wprowadzenie tylnymi drzwiami elgiebetyzmu, likwidacja polskiej energetyki i rolnictwa jest agendą polityczna PIS-u . Poparcie przez biskupów Andrzeja Dudy nie jest jednoznaczne z popieraniem polityki PIS-u . To jest wybraniem opcji mniej szkodliwej . Miejmy nadzieje ,ze tak bedzie w istocie. Moze czas , który dostaniemu dzieki walce między opcja niemiecką i amerykańsko-zydowską, posłuży zbudowaniu alternatywy katolickiej
23 dni temu / Mirek
 
Nie musimy jak "małpy" lub niewolnicy robić wszystko co każe nam unia akceptująca i wprowadzająca prawa dla dewiantów. Jeśli tak jest to tylko potwierdza UTRATĘ SUWERENNOŚCI i GODZENIE SIĘ PiS na ten stan rzeczy i HANIEBNĄ WSPÓŁPRACĘ. Wprowadzenie do zapisów Pełnomocnika OBOWIĄZKU OCHRONY PRAW ludzi o RÓŻNEJ SEKSUALNOŚCI jest otwartą BRAMĄ do WPROWADZANIA PRAW unijnych burzących PORZĄDEK PRAWNY i ŁAD SPOLECZNY w KATOLICKIEJ POLSCE. UKRYTE GODZENIE się przez PiS na trzy orientacje psychoseksualne: heteroseksualną, biseksualną i homoseksualną gdzie biseksualizm i homoseksualizm to CHOROBA i nadaje się do leczenia jest SKANDALEM i HIPOKTYZJĄ ze strony Prezesa PiS i jego partii szukających wsparcia w R.M. w Toruniu. Wyborcy PiS mają DOSYĆ OSZUKIWANIA i traktowania jak "kościelnych głupków". Gdzie w wyborach gada się nam o WOJNIE CYWILIZACYJNEJ a samemu gra się po stronie WROGÓW. Basta! Liczymy na POMOC Prawników Ordo Iuris.
23 dni temu / iskierka
 
Dlaczego Rząd wspiera? Bo premierem jest GLOBALISTA Pan Morawiecki realizujący CELE AGENDY zrównoważonego rozwoju. Jeszcze przed nami wiele takich decyzji rządu popierających politykę eurokratów z Brukseli, wiele rozczarowań dla tych co swoje poparcie opierają na uczuciach i przypływie gotówki do swojej kieszeni. Dlatego warto takie skandale pokazywać i żądać spełnienia wyborczych obietnic. To, że Polacy zagłosowali na p. Dudę nie oznacza że będą GODZIĆ się na wspieranie zboczeń i ukrytych działań PiS w tym temacie. Za 3 lata wybory . Żądamy wypowiedzenia deklaracji istambulskiej i AUTENTYCZNEGO wspierania RODZINY poprzez zabezpieczenia prawne i działania Rządu wykluczające z życia publicznego PROMOCJĘ i działalność osób związanych z lgbt. Żądamy LIKWIDACJI stanowiska Pełnomocnika od spraw równego traktowania od 5.03.2020 jest nim Anna Schmidt-Rodziewicz . Albo Prawo Polskie jest prawem albo Polski Rząd robi sobie kpiny z Obywateli.
23 dni temu / iskierka
 
tak właśnie wygląda ten spaniały PIS , prawda kochani niektórzy księża i biskupi, którzy go bezkrytycznie popieracie
23 dni temu / zdziwko
 
Tak sie konczy ingerencja panstwa we wszystko i okradanie ludzi podatkami na "wyzsze cele". Zostawic te pieniadze rodzinom, na 100% zaden normalny ojciec ani matka nie wyda ich na promocje chorych ideologii.
23 dni temu / Anglia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.